Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Logamax Buderus U002-24k brak zapłonu

MikroPstryczek 07 Sep 2008 16:01 5660 5
    MikroPstryczek
    Level 9  
    Czyściłem filtry sitkowe,które są przed dopływem wody do pieca.Po tej czynności piec nie podaje gazu i nie zapala palników.Pompa obiegowa cały czas działa i nie wyłącza się.Sprawdziłem te mikroprzełączniki,ale są dobre.Woda na pewno jest.Przy odkręcaniu filtrów poszło sporo powietrza,z tyłu pieca jest zbiornik z powietrzem,może go dobić,tylko ile?
    Nie wiem co dalej sprawdzić!PROSZĘ O POMOC!
    Kamery 3D Time of Flight - zastosowania w przemyśle. Darmowe szkolenie 16.12.2021r. g. 10.00 Zarejestruj się
    serwisant73
    VIP Meritorious for electroda.pl
    A jakie ciśnienie masz na manometrze na kotle?
    MikroPstryczek
    Level 9  
    Jest prawie 1,5 bara.
    serwisant73
    Doradzał bym wezwać serwis.Przyczyna tkwi głębiej i najszybciej i bezpieczniej będzie zostawić to fachowcowi.
    znx
    Level 13  
    to za piecem to naczynie wzbiorcze i nie powinno być dobijane powietrzem tylko azotem . Chociaż wszyscy dobijają powietrzem
    Zezwolenie odpalenie palnika na CO daje mikroprzelacznik ten bardziej z tyłu stojący pionowo można go na chwile zewrzeć palnik powinien odpalić
    sprawdż czy wysówa się iglica podczas pracy pompy obieowej(może być uszkodzona membrana)
    Ciśnienie 0 nanaczyniu wzbiorczym przy spuszczonej wodzie z kotła świadczy o uszkodzeniu przepony naczynia
    jak masz jeszcze pytania to pisz
    serwisant73
    Konkludując-oprócz wspomnianego mikroprzełącznika,pozostałych części raczej sam nie kupisz,a jeślim nawet to ich wymiana nie jest wcale taka prosta,wiec lepiej fachowiec.