Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Optiview 15 S

29 Lut 2004 20:03 843 2
  • Poziom 21  
    Witam!
    W w/w monitorze brak jest obrazu...
    W środku brak jakichkolwiek nadpaleń, czy też zimnych lutów.
    Po załaczeniu, słychać pracę wysokiego ale obrazu nie ma. Żarzenie kineskopu jest ale ledwie je widać prze szyjke (może tak ma być). Przyznam że monitora od komputera nie naprawiałem i niebardzo wiem od czego zacząć tym bardziej że schematu brak.
    Co zauważyłem to silnie (nie można dotknąć na dłużej) grzanie sie radjatora od tranzystora odchylania(oznaczenie tranzystora- 4924/8D) , na radiatorze widać przykręcone inne układy pewnie stabilizatory zasilacza.
    Pozatym coś w chwilę po właczeniu delikatnie w nim brzęczy- pewnie przetwornica.
    Od czego zacząć najlepiej - ?- może tranzystor odchylania.
    Pozdrawiam.
  • Poziom 14  
    1.Ten monitor to Hyunday 5870-schemat jest na serwerze.
    2.Tranzystor to 2SC4924
    3.Sprawdz napiecia na wyjsciu zasilacza:katoda diody D105 i110-55V
    D106-70V
    kolektor Q107-6,3V
    kolektor Q103-12V.
    Jesli tranzystor sie grzeje to znaczy ze pracuje, pewnie cos go obiąża nadmiernie.
    4.Sprawdz D316,d308
    To na tyle.Bez schematu dokonuje sie napraw ale niestety trzeba miec troche praktyki w naprawie monitorów,może jednak sie uda.
  • Poziom 21  
    Witam serdecznie!
    Ściągnołem schemat Hundaja ale chyba nie dokońca jest on odpowiednikiem Optivieva.
    Napięcie na d105- 50 V.
    napięcie na d106- niemieżalne (nie moge go zmierzyć multimetrem)- dioda po wylutowaniu dobra. napięcie na anodzie też jest ale też nie oge zmierzyć ani na zakresie stałym czy zmiennym.
    Pozatym wylutowałem i sprawdziłem wszystkie diody prostowanicze , które okazuje sie są dobre.
    zauważyłem że nie tylko radiator jest gorący ale również trafopowielacz jest bardzo , bardzo gorący -nie sądze ązeby to był normalny stan pracy.
    tak jak mówiłem monitor zaskakuje tzn wchodzi wysokie napięcie a brak jest obrazu. Prosze o wskazówki konkretnie które pomiary wykonać (obawiam sie załanczać monitora na dłużej więc pomiary robie z przerwami.) Po zmierzeniu podam wyniki - i może na coś wspólnie wpadniemy.
    pozdrawiam