Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Texa PolandTexa Poland
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Chrysler Vojager 2.0 benzyna- problem z klimą

07 Wrz 2008 17:37 1666 10
  • Poziom 13  
    Witam wszystkich. Mam problem z klimą w Chrysler Vojager, 2.0 benzyna, 1996 rok produkcji. Problem polega na tym, iż gdy odpalę auto klima chodzi, natomiast gdy silnik się nagrzeje wyłącza się i zdarza się, że po jakimś czasie się włączy, pochodzi chwilę i ponownie się wyłącza. Autko odwiedziło już kilku mechaników i niestety nic to nie pomogło. Może ktoś z was mi pomoże. Za podpowiedzi serdecznie dziękuję i pozdrawiam. Adrian
  • Texa PolandTexa Poland
  • Poziom 22  
    Pierwsza przyczyną przy takich objawach jest nieprawidłowa ilość czynnika chłodzącego - ale pewnie to już sprawdzili ci mechanicy??
  • Texa PolandTexa Poland
  • Poziom 13  
    Tak, uzupełniono poziom płynu chłodzącego, ale przyczyny nie znaleziono. Macie jakieś pomysły?
  • Poziom 22  
    Jeżeli to zwykła klima AC to generalnie trzeba by podmienić czujnik ciśnienia czynnika chłodzącego - jeśli to nie jakaś głupia usterka typu nie łączy włącznik klimy czy inna złączka (ale zależność wystepowania działa/nie działa raczej to wyklucza)
  • Poziom 13  
    Ok, jutro idzie kolejny raz do mechanika, podpowiem sugestię i niech szuka. Serdeczne dzięki.
  • Poziom 28  
    Adrian Rozborski napisał:
    Tak, uzupełniono poziom płynu chłodzącego, ale przyczyny nie znaleziono. Macie jakieś pomysły?
    » Chodzi o ilość czynnika chłodzącego, ( " freonu " ), a nie płyn chłodzący. Od tego trzeba zacząć.
    Pozdrawiam Maciek_M
  • Poziom 13  
    Witam ponownie wszystkich.
    Powracam do tego tematu jak wyżej, ponieważ niestety nie znaleziono przyczyny tego zachowania się klimy w moim aucie. Poziom czynnika chłodzącego jest jak należy, a problem nadal jest. Gdy zimny silnik wszystko pracuje jak należy, klima działa, ale gdy silnik się nagrzeje to niestety klima się wyłącza. Kilka dni temu zauważyłem dziwne zjawisko, mianowicie podczas jazdy oczywiście gdy klima już się wyłączyła, musiałem się awaryjnie zatrzymać, więc zahamowałem ostro i nagle klima się włączyła i pracowała kilka dobrych minut. Czy ktoś ma może jeszcze jakieś sugestie?
    Pozdrawiam
  • Użytkownik obserwowany
    To raczej ok bo jak się wyłączy należy sprawdzić gdzie się gubi zasilanie układu za wyłaczniku ciśnieniowym czy też wentylator się nie włącza i parownik przegrzewa lub inne .
    I napisz co się wyłacza , nie chlodzi czy sprężarka się wyłacza czy nawiewy????
  • Poziom 11  
    Wymień osuszacz, i przeczyść układ. W układzie musi być
    woda, zamarza zawór rozprężny przez co na HP robi sie za
    duże ciśnienie i czujnik presostatyczny rozłącza sprężarkę.
    Ciśnienie zejdzie i tak w kółko.

Pozdrawiam
  • Poziom 19  
    Jeśli miałeś uzupełnianą klimę to powinieneś zrobić kalibrację panelu sterującego nawiewami.
    Na przewodzie masz czujnik od ciśnienia klimatyzacji wypnij kostki i zrób mostek na wtykach go powinno ci działać.
    Jeśli masz pokrętło ze sterowania nawiewem na szybę ,a włączone ogrzewanie samochodu to sprężarka włącza się co kilkanaście sekund w celu osuszenia powietrza.
  • Poziom 13  
    Ok. Dzisiaj zobaczę i spróbuję z tym mostkiem jak MIRAS-S podpowiada. Wieczorem napiszę jaki efekt. Pozdrawiam