Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Laptop Fujitsu-Siemens Lifebook E7010 - problem

elkemper 07 Wrz 2008 20:15 2382 6
  • #1 07 Wrz 2008 20:15
    elkemper
    Poziom 9  

Witam
    Mam w/w laptopa. Pojawił się jednak z nim problem. Mianowicie, nie włącza się tak jak powinien. Czasami, podczs próby włączenia, nic się nie dzieje - wentylator działa, dysk twardy trochę skrzeczy i tyle - ekran pozostaje czarny. Wtedy, wystarczy wziąć laptopa do ręki, i trochę go zgiąć (np na kolanie :)) i włącza się bez problemu. Kiedy jednak znowu położy się go, na dajmy na to stole, zawiesza się. Czasami, kiedy juz sie zawiesi, ponowne zgięcie go skutkuje możliwością dalszej pracy, ale po ponownym odłożeniu na stół, przestaje działać. Kiedy już się zawiesi na amen - na ekranie pojawiają się równoległe, poprzeczne cieniutkie paseczki. W serwisie w Lublinie nie weidzieli co z nim jest nie tak - u nich działał normalnie. Wiecie może co wymienić ? Co może być przyczyną takiego (nie)funkcjonowania ?
    Pozdrawiam.

0 6
  • #2 07 Wrz 2008 21:28
    Anonymous
    Użytkownik usunął konto  
  • #3 07 Wrz 2008 22:27
    elkemper
    Poziom 9  

Czyli co można zrobić ? Wymiana płyty głównej tylko wchodzi w grę ?

0
  • #4 07 Wrz 2008 23:14
    PitD

VIP Zasłużony dla elektroda

Jeżeli pojawiają się paski na ekranie to może być chipset grafiki.
    Należy wtedy przelutować kość. Zwykle to pomaga.

0
  • #5 12 Wrz 2008 11:51
    elkemper
    Poziom 9  

a ktora to kosc ?? :) najlepiej jakies zdjecia poprosze:)

0
  • #6 12 Wrz 2008 18:37
    przekrent
    Poziom 32  

Źle kolego zrozumiałeś, sam jej nie przelutujesz. Zrobiłem kilkadziesiąt E7010, we wszystkich odklejony był chip vga(R7500).

0
  • #7 14 Wrz 2008 11:45
    elkemper
    Poziom 9  

Rozkręciłem laptopa na części pierwsze, znalazłem ten chip, podgrzałem lutownicą w kilku miejscach płytkę, do której jest przytwierdzony i.............
    DZIAŁA !!!:) Wszystko działa tak jak kiedyś. Hehe. Dzięki ;p

0