Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak uruchomiłem HP Dual TV Tuner AVC-3610

07 Wrz 2008 20:47 1268 3
  • Poziom 12  
    Witam
    Chciałem sie podzielić swoim spostrzeżeniem odnośnie tunera AVC-3610.
    Tuner był produkowany na rynek amerykański, więc jego standardem jest NTSC, windows media center niestety nie chce współistnieć z tym tunerem w polskich warunkach telewizyjnych.
    Delikatne oznaki życia dawał on przy programie PowerCinema, więc spróbowałem mojego ulubionego programu VLC no i się udało uruchomić obraz z kompozyta, s-wideo też mi się udało raz, ale nie mam chwilowo sprzętu który taki sygnał by produkował więc zbyt wiele nie mogę na ten temat powiedzieć, tunerka jeszcze nie próbowałem uruchomić.

Więc tak, są dwie drogi do zgrywania:
    Pierwsza jest z podglądem

Otwieramy VLC wchodzimy Plik -> Otwórz urządzenie przechwytywania ->
    odświeżamy listę i klikamy na nasze urządzenie następnie klikamy Skonfiguruj i w zakładce Dekoder wideo w polu Standard wideo wybieramy Pal_B wykryty sygnał powinien być conajmniej 1 linii u mnie było 625, Wejście magnetowidu oraz Włączenie wyjścia były zaznaczone.
    Następnie przechodzimy do zakładki System Poperties gdzie jak wynika z mioch testów w polu Encoder output type powinien być ustawiony Program stream a rozdzielczość miałem ustawioną na 720x480 (większej nie było)
    W zakładce Video poperties nic nie zmieniałem, ale Bitrate mode powinien być stały.
    Klikamy OK. Nazwy urządzenia dźwięku nie zmieniałem i zostawiłem domyślne.
    Następnie nadal w okienku Otwórz... wybieramy Opcje zaawansowane i zmieniamy Rodzaj wejścia tunera na Kabel i klikamy OK.

Jeśli zaznaczycie opcje Właściwości tunera i Właściwości urządzenia pojawią się po zamknięciu okienka Otwórz.. dodatkowe okienka konfiguracyjne tunera i wyboru między anteną, kompozytem i s-wideo) W tym miejscu po kliknięciu OK w okienku Otwórz.. powinien pojawić się obraz, w celu nagrywania należy dodatkowo zaznaczyć opcję Strumień/Zapis i wejść w Ustawienia gdzie zaznaczamy Odtwarzanie lokalne i Plik i następnie wedle uznania metodę enkapsulacji ja polecam MP4 i kodek obrazu MP4v klikamy OK i jeszcze raz OK w oknie Otwórz.. i powinien być obraz.

Druga bez podglądu (ja go nie znalazłem bynajmniej) jeśli działa pierwsza,

Wybieramy Plik -> Kreator -> Zapisz jako plik -> Next -> Wybierz strumień -> Wybierz -> Zakładka DirectShow no i od początku wybieramy tak jak poprzednio tyle że nie zaznaczamy opcji Strumień/Zapis klikamy OK -> Next -> Transkoduj obraz do Mpeg-4 i Transkoduj dzwięk do Mpeg4 bitrate'y jak kto lubi -> next > Wybieramy MP4 i kończymy next.

Jeśli są osoby posiadające taki dekoderek i chętne do testowania go tą metodą to proszę się odezwać niestety sterowników na daną chwilę nie podam trzeba poszukać na stronach HP.com bo mam trochę już od nich zaśmieconego kompa i nie wiem na których dokładnie to chodzi, wiem że jeden kodek poprosił o dostęp do k-lite codeck pack.

Pozdrawiam.
  • Poziom 2  
    Szanowny seba881.
    Twój post jest jedyną informacją (po polsku) w sieci na temat w/w urządzenia. Usiłuję od 2 tygodni odpalić to holerstwo na XP lecz mój komp za nic nie chce go zobaczyć.
    Po wgraniu tego sterownika - http://h10025.www1.hp.com/ewfrf/wc/genericSof...loadIndex?lc=en&cc=us&softwareitem=ob-36021-1 sytuacja nie zmienia się.
    Nie jestem zbyt kumaty w te klocki dlatego będę bardzo wdzięczny za pomoc.
    Pozdrawiam i z góry dziękuję.
  • Poziom 12  
    Witam, postaram sie pomóc po weekendzie ponieważ chwilowo większość sterowników mam w innym miejscu, mam tylko dwa pytania:
    1 czy komputer jest marki HP
    2 jakie funkcje chcesz uruchomić (jeśli chodzi o tv naziemną to nie obsługuje PAL)
  • Poziom 2  
    Nie mam komputera HP. Mam starego rzęcha z systemem XP HE.
    Interesuje mnie sygnał z kablówki czyli sygnał naziemny.
    Skoro więc nie obsługuje pal to chyba lipa.
    Nie mniej bardzo dziękuję za odpowiedź.
    Pozdrawiam.