Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Dell Inspiron 6400 wymiana matrycy

08 Wrz 2008 00:14 1977 1
  • Poziom 1  
    Wymieniana matryca ma lepsza rozdzielczosc (1920-1200) i pochodzi z Inspirona 6000 - po przelozeniu okazalo sie ze nie ma podswietlania, wiec podmienilem invertery - zadzialalo bez problemu na Inspironie 6400, ale w druga strone poawil sie nietypowy problem - podswietlanie owszem jest, ale niepoprawnie dziala funkcja zmiany jasnosci podswiatlania tzn. jak przyciemniam to sie rozjasnia i na odwrot - zarowno w biosie jak i pod windowsem - WTF?

Chce odsprzedac Inspirona 6000 ale ta wada na pewno mi w tym nie pomoze, ewidentnie widac ja np. po przejsciu na zasilanie z baterii

Jakies wskazowki?
  • Poziom 35  
    Witam, wstaw z powrotem inwerter oryginalny i sprawdź działanie - jeżeli będzie ok. to porównaj oba inwertery ze sobą - zakładam że wizualnie są identyczne , sprawdź czy przypadkiem nie jest inaczej rozwiązana regulacja -inne elementy , inne wartości . Jest jakiś wyraźny powód ,że nie było podświetlenia po wymianie matrycy -inna taśma matrycy , więcej -mniej pinów sterujących inwerterem , inny układ scalony w inwerterze .
    Miałem podobny problem ,po wymianie inwertera na ,,zamiennik'' , regulacja działała odwrotnie i po wyjęciu wtyczki zasilania obraz jaśniał ,zamiast ściemnieć , oba inwertery na tym samym układzie , natomiast sterowanie wymagało ominięcia jednego tranzystora .Po ściemnieniu na min. usterki nie było widać , dla świętego spokoju poprawiłem. Niestety co w twoim przypadku należy ominąć czy wymienić to ci nie doradzę ,ale mogę podpowiedzieć :ustal który pin jest odpowiedzialny za regulację jasności , a który za włączanie i wyłączanie podświetlenia .Zmierz napięcie na pinie od regulacji oświetlenia dla wartości max świecenie , min. świecenie i prześledź tor przez który przebiega ten sygnał do układu scalonego , zapisz sobie napięcia na głównych elementach tego toru , porównaj z drugim inwerterem i zobacz na którym tranzystorze jest różnica . Metoda jest poprawna jeżeli są w obu inwerterach takie same układy scalone .To tyle na początek , przebadaj oba inwertery i powiadom o swoich spostrzeżeniach.