Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Licznik energi elektrycznej na działce nie kręci się

08 Sep 2008 09:34 2534 6
  • Level 29  
    Witam, ostatnio zakładałem prąd na działce rekreacyjnej w altanie i po podłączeniu - wszystko działa z wyjątkliem licznika, który stoi - nie kręci się. Kupiłem go kilka miesięcy temu (regenerowany) i okazało się że stoi (nie działa). Podłaczyłem go w ten sposób - patrząc od lewej strony: 1-wejście faza , 2 - wyjście fazy , 3 - wejście zero , 4 - wyjście zero. Będe dziś na działce to porobię kilka zdjęć. Może mam zwrócić uwagę na coś co pominąłem a ma zasadnicze znaczenie. Wydaje mi się że dobrze go podłączyłem. Załacze też schemat tego licznika. Czyżby licznik był uszkodzony?

Pozdrawiam
    Czy Twoje urządzenia IoT są bezpieczne? [Webinar 22.06.2021, g.9.00]. Zarejestruj się za darmo
  • Level 16  
    Cewka prądowa szeregowo,cewka napięcowa równolegle.
    Zawsze pierwsza to prądowa.
  • Level 32  
    xawier wrote:
    Podłaczyłem go w ten sposób - patrząc od lewej strony: 1-wejście faza , 2 - wyjście fazy , 3 - wejście zero , 4 - wyjście zero.

Miałem podobny problem z licznikiem na swojej działce , wg. tego co napisałeś to powinno być dobrze połączone , spróbuj zewrzeć 3 z 4 . Co do liczników regenerowanych to u mnie dobry okazał się dopiero trzeci .
    Pozdrawiam .
  • moderator of Robotics
    A jakie jest obciążenie na działce? Może po prostu licznik kręci się tak wolno, że tego nie widać na pierwszy rzut oka?
  • Level 29  
    Podłączyłem żarówkę 40W = potem piekarniczek 380W. Próbowałem z fleksem - i nie kręci. Jak pukne ręką to reakuje, ale raczej od uderzenia niż braku styku. Szukam faktury bo raczej brałem na licznik.

ps. dzisiaj będe kosił trawę - kosiarka 1500W

Pzdr.
  • Level 24  
    Drogi kolego jeżeli Masz polski licznik jednofazowy,Zobacz czy nie jest
    rozłączona klema na cewce napięciowej.Jeżeli Patrzysz na listwę
    zaciskową od lewej strony 1 zacisk jest wejście fazy a 2 wyjście fazy to
    pomiędzy 1 a 2 jest mała śruba pod którą jest malutka klema.Klema ta
    powinna być połączona z zaciskiem nr 1. Zakładamy że Podłączyłeś
    prawidłowo zasilanie i odbiór na licznik,a moc licznika jest nie więcej niż
    40/100A.
  • Level 29  
    Witam, dzięki Elmont - to było to - wszystko działa jak należy.

Pozdrawiam