Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Blokada sensorowa

skiba 29 Feb 2004 22:22 1396 4
    skiba
    Level 13  
    Ma ktoś morze schemat blkoady sensorowej takie do samodzielnej budowy (Wiecie o co mi chodzi jeden palec do masy a drugi do śrubki )
    skibagrzes(malpa)poczta.onet.pl Albo układzik na tranzysrorku który odwracał by (-)na(+) i jeszcze nstępny z(+)na (-) takie iwerterki
    domelek202020
    Level 12  
    Witam. A czy mozna zamiast zensora uzyc mikroswich? Chodzi mi o to zeby miec dwa wlaczniki rownorzedne. Poloczyl bym sensor i przycisk rownolegle i bym mial do wyboru czym chce wlaczac. czy nie bedzie to wplywac na dzialanie urzadzenia? Bo opor sensora jest duzy jak sie go dotyka a swich ma bardzo maly. Pozdrawiam

Jeszcze4 jedno pytanko. Po wlaczeniu zasilania i zetknieciu styku przekaznik pozostaje wlaczony czy sie od razy wylacza w momencie pusczenia stykow?
    User removed account
    User removed account  
    domelek202020
    Level 12  
    Albo np zeby dioda chodzila przy wylaczonym a po wcisnieciu gasla.

hmmmm. po podlaczeniu w samochodzie przekaznik od razu sie sam zalacza. czy wartosci elementow sa dobrze dobrane?

Witam. Juz wszytko chodzi - tzn nie radzilbym stosowac tranzystora bc547b tylko jakis tyrystor(ja uzylem bt151 650r i wszystko chodzi swietnie)Tranzystor sie za bardzo grzal i dwa mi sie spalily - czasami nie zalaczal a czasami przed dotknieciem sie wlaczal. Pozdawiam