Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nadmierne dymienie, spadek mocy oraz wysokie spalanie w dies

08 Wrz 2008 16:05 4157 4
  • Poziom 9  
    Witam

Mam problem dotyczący nadmiernego dymienia, spadku mocy oraz wysokiego spalania w moim nissanie (primera rok 00) silnik 2.0 turbo diesel. Auto stało sie strasznie mułowate ponad to strasznie dymi i dużo pali, silnik pracuje normalnie natomiast podczas jazdy można usłyszeć delikatny świst (sprężarka?). Auto mam od niedawna wcześniej zawsze jeździłem benzyniakiem i mam problem z ustaleniem przyczyny takiego zachowania, bardzo proszę o informację co może powodować takie problemy
  • Poziom 15  
    Miałem podobny problem z fiatem temprą. okazało się że zawory były źle poustawiane. miały za duzy luz pomiędzy zaworami a klawiaturą. teraz wszystko gra. A ten lekki świst to sprężareczka. dobrze że tak gwiżdze. to oznacza ze jest w miarę sprawna.:)
  • Poziom 11  
    sprawdz dolot a w szczegolnosci polaczenie sprezarki. zwykle dzieje sie w przypadku rozszczelnienia kanalu doldowujacego
  • Poziom 2  
    W tym silniku 2.0Td luzy zaworowe regulowane są za pomocą ciśnienia oleju, więc nie ma mowy o jakiejś regulacji ręcznej.Pisząc "sprężarka", chyba macie na myśli turbinę. Obawiam się że te opisy wynikają z niezanjomości tematu.
    Podstawowa sprawa od której trzeba zacząc ustalenie przyczyny to:
    wymiana filtra powietrza, a następnie sprawdzenie wartości napięcia przepływomierza.Podane są na forum w poście dotyczącym problemu.
    Przepływomierz steruje dawką powietrza jaka jest dostarczana do silnika.
    Jezeli jest uszkodzony, to silnik zaczyna dużo palić,nie ma przyśpieszenia. głośno pracuje.
  • Poziom 1  
    prosze sprawdzic turbine i przepływomierz