Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Brak zasilania pompy paliwa Laguna 1.8/8V.

nadgob 08 Sep 2008 18:11 20732 17
    nadgob
    Level 11  
    Witam
    Problem polega na tym że w Renault Laguna 1.8 8v brak napięcia na pompie paliwa. Gdzie szukać przyczyny.
    wozniak.j
    Level 17  
    W jakich okolicznościach wystąpiła usterka( czy auto było np. uderzone-jeśli tak to zadziałał wyłącznik bezwładnościowy znajdujący się w komorze silnika). W jaki sposób został stwierdzony brak napięcia (po włączeniu zapłonu ale jeszcze przed uruchomieniem rozrusznika pompa jest załączana przez komputer sterujący tylko na chwilę ( ok.1s)w celu wytworzenia odpowiedniego ciśnienia w układzie paliwowym a następnie napięcie jest odcinane i układ oczekuje na "zapalenie" silnika).
    WITEK1952
    Level 28  
    Witam serdecznie.Sprawdź bezpiecznik i przekaźnik pompy paliwa.Przekaźnik podaje na pin 5 napięcie po zapłonie.Cewka przekaźnika jest zasilana po zapłonie a sterowana masą przez sterownik.Pozdrawiam.
    nadgob
    Level 11  
    Jesli chodzi o okoliczności to nic szczególnego , po prostu w trakcie jazdy zapaliła się kontrolka (pomarańczowy zygzak) silnik zgasł i tyle.
    Co do przekaźnika i bezpiecznika to wszystkie bezpieczniki na listwie są ok, przekaźnik to nie wiem gdzie się znajduje.
    Brak napięcia stwierdziłem poniewż po przekręceniu stacyjki poppka nie wyrównuje ciśnienia, a voltomierz ani na chwilę nic nie wskazuje. po wymontowaniu pompy i podłączeniu do 12v pompa działa.
    gadu08
    Level 10  
    Mam trochę podobny problem w megance I (1,4 16V 2002). Pompa paliwa po przekręceniu kluczyka nie za każdym razem dostaje napięcie. Podejrzewam, że z tego powodu mam problemy z odpalaniem. Jak sprawdzić co jest nie tak, bezpieczniki ok?
    nadgob
    Level 11  
    Jeśli chodzi o mój przypadek to skończyło sie na przetartymprzeworzie w bagażniku przy kole zapasowym ale jest tak że w komorze silnika koło akumlatora jest przekaźnik a z niego ida rzewody prosto do pompy. Może ci ten przekaźnik nawala, ale sprawa jest o tyle prosta ze po kazdym przekręceniu kluczyka słychać czy on sie załancza .
    Prawdopodobnym objawem jest zyżyta pompa lubi się przycierać i wtedy nie zawsze startuje tak od razu.
    kozek1986
    Level 2  
    Proszę o pomoc w zlokalizowaniu wyłącznika bezwładnościowego w Renault Laguna 1.8 z 1994 roku.
    Arturkac
    Level 15  
    W tej lagunie nie było wyłącznika bezwładnościowego
    kozek1986
    Level 2  
    Witam ponownie.

Jeśli nie ma w tym modelu wyłącznika bezwładnościowego to może wie ktoś co może być przyczyną, że jest odcięty dopływ gazu i paliwa ?
    Arturkac
    Level 15  
    Przyczyn może być bardzo wiele choćby spalony bezpiecznik czy przekaźnik. Podałeś za mało informacji...
    kozek1986
    Level 2  
    Po odłączeniu akumulatora od instalacji, po nowym załączeniu nie zaświeciła się kontrolka serv i żółty zygzak. Co może być przyczyną?
    a1967
    Level 10  
    witam wszystkich też mam taki problem tylko że u mnie do przekaźnika pompki paliwa no i oczywiście nie ma iskry nie dochodzi minus (masa) gdzie szukać przyczyny dziękuje
    pablobau66ck
    Level 13  
    Do sprawdzenia- czy sterownik ma masę i czujnik magnetyczny położenia wału
    a1967
    Level 10  
    nie napisałem to laguna 2 1,8b chodzi o wał korbowy jak to zrobić
    a1967
    Level 10  
    witam a skąd magnetyczny czujnik położenia walu bierze masę
    panam
    Level 29  
    który rok laguny. jeśli powyżej 2001 to wszystkie masy znajdują się pod akumulatorem na przedniej podłużnicy, musisz zdjąć zderzak

Dodano po 15 [minuty]:

a czujnik położenia wału nie ma masy bo obydwa kable podłączone są do komputera, to on wytwarza napięcie i daje inpuls. więc przypuszczam że to on jest uszkodzony( częsty problem). opór tego czujnika powinien wynosić ok 250 om, jeżeli więcej to do wymiany.
    kursorr123
    Level 1  
    Dzień dobry . Chciałbym zapytać gdzie znajdę wyłącznik uderzeniowy prze samochodzie " Reno Laguna I 1.8 8v " ? Proszę o szybką odpowiedz .