Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Car audio JBL DA 3504 - wylacza sie przy basie...

panievo 08 Wrz 2008 21:01 1849 3
  • #1 08 Wrz 2008 21:01
    panievo
    Poziom 9  

witam mam problem ze wzmacniaczem JBL DA 3504. poniewaz przy srednim basie poprostu sie wylacza jak by nie mial zasilania... napiecie jest kable sa grube, do wzmacniacza podlaczony jest glosnik HERTZ ES 250 (250 wat rms) wymienilem dzisiaj dwa najwieksze kondenstatory w nim (4700mF) poniewaz myslalem ze to one zawodza jednak po zmianie jest nadal ten sam problem i nie wiem gdzie szukac przyczyny

1 3
  • #2 29 Wrz 2008 15:01
    metq
    Poziom 13  

Weź i przejrzyj sobie scalak/i albo tranzystory, pewnie w nich tkwi problem... A wcześniej chodził dobrze?? I od jakiego czasu sie pierniczy?

Dodano po 9 [minuty]:

Aha, jeśli wszystko jest ok, to weź i podepnij do pod inny głośnik. Jak bedzie działało wszystko to weź tego Hertza i sprawdź pod innym wzmacniaczem. A jeszcze sie zapytam, czy masz zwrotnice przy głośniku?

Najlepiej to sobie przeczytaj artykuł o łączeniu głośników, są dwa: równoległy i szeregowy. Jak źle podłączysz to masz 2 Ohmy i albo palisz wzmaka, albo jak ma zabezpieczenia to sie wyłącza

Posty scaliłem.
    Na przyszłość byłoby miło gdyby Kolega nieco precyzyjniej i konkretniej precyzował swoje porady. Pisanie o takich podstawach jak łączenie głośników, owszem pożyteczne, ale myślę że sam Autor już posiada aż tak podstawową wiedzę. Przy okazji jeśli już mowa o poradach... Regulamin p. 8.2
    (dj-MatyAS)

0
  • #3 05 Paź 2008 01:21
    panievo
    Poziom 9  

głośnik ma 4 omy i jest na pewno dobrze podlaczony.
    sprawdzalem na innym glośniku i problem jest taki sam.

na wszystkich kanalach jest ten problem wiec mysle ze koncowki mocy to raczej nie beda.

a zwrotnicy przy samym głośniku nie mam bo jest przy wzmacniaczu wiec nie ma potrzeby.

samo zachowanie się wzmacniacza przed wyłączeniem jest takie ze dioda podświetlająca napis jbl bardzo mocno przygasa przy dużym basie po czym wyłącza się cały wzmacniacz.

0
  • #4 21 Lip 2009 15:18
    zbyszekskibinski
    Poziom 32  

wyglada na to ze wzmacniacz wzbudza sie na pewnych czestotliwodciach co moze powodowac, ze wzrasta prad spoczynkowy koncowki mocy i zabezpieczenie ktore tam jest wylacza wzmacniacz. Jezeli to nie to, to musi byc jakis problem z zasilaniem.

Moderowany przez damiancz:

Stary post o którym autor pewnie już zapomniał. Regulamin pkt 13. Zamykam

0
  Szukaj w 5mln produktów