Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

TP LINK WR543G - konfiguracja, problemy...

thevenin 08 Wrz 2008 21:58 33497 26
  • #1 08 Wrz 2008 21:58
    thevenin
    Poziom 2  

Witam,

Zakupiłem w dniu dzisiejszym router firmy TP LINK WR543G i probuje to jakoś skonfigurować, do tej pory jakoś nie miałem z takimi sprawami problemów, co prawda u tego dostawcy routera jeszcze nie podłączałem..
    Jest to warszawska firma JMDI, w domu mam kabel ethernetowy bez żadnych modemów, podczas podpisywania umowy podałem 3 adresy MAC, teraz w routerze wprowadziłem jeden z nich, ustawiłem serwery na dhcp i niestety net nie działa, komputery widzą router i na tym się kończy...
    Próbowałem również ustawić stały adres ip, dnsy, bramę itd. zmieniać adres MAC w zakładce WAN i bez zmian....
    Bardzo proszę o pomoc, generalnie zależy mi żeby podłączyć dwa laptopy bezprzewodowo i jeden komputer po kablu, ale jak na razie nie działa nic...
    Dodam że po przepięciu kabla od dostawcy do wejścia LAN to internet działa, wówczas nie widzi komputer(y) routera, czyli działa tak jakby na zasadzie switcha (?)

Z góry dziękuje

pozdrawiam
    T.

0 26
  • #2 08 Wrz 2008 22:22
    Anonymous
    Użytkownik usunął konto  
  • #3 09 Wrz 2008 06:43
    thevenin
    Poziom 2  

devcrk napisał:
    W zakładce WAN nie masz przycisku "clone MAC Adres" ? podłącz kabel od neta do złącza WAN, kompa do LAN i spróbuj "clone MAC Adres". Może źle przepisujesz MACa ? Bo inne możliwości nie przychodzą mi do głowy. Router powinien działać bez problemu od razu po podłaczeniu i sklonowaniu MACa. Spróbuj go jeszcze całkowicie zresetować. Może coś pomoże. Potem sklonuj MAC.

Dodano po 1 [minuty]:

Weź start->uruchom
    Wpisz CMD a w wierszu polecenia wpisz

Tracert google.com

I pokaż co Ci podało.

Jak wrócę do domu to jeszcze raz spróbuje, co prawda przywracałem już router do ustawień fabrycznych i nic to nie dało...
    Co do opcji "clone mac adress" to jak najbardziej jest taka w zakładce NETWORK - > WAN i za nim wpisywałem ręcznie to klonowałem adres mac.
    Spróbuje zgodnie z sugestia jeszcze raz przywrócić do ustawień fabrycznych, sklonowac mac'a i zobaczymy... wkleje również screen z komendy tracert google.com

Dla mnie też to jest dziwna sprawa, do tej pory z czymś takim nie spotkałem się...
    Czy możliwe jest np. to że router źle zapisuje mac'a lub błędnie go klonuje ?
    Prosić provider'a żeby dopisał bezpośrednio adres mac routera ? Ma to jakieś znaczenie ??

pzdr.
    Tomek

0
  • #4 09 Wrz 2008 10:13
    Anonymous
    Użytkownik usunął konto  
  • #5 14 Wrz 2008 00:21
    danfil
    Poziom 14  

Dostawcy ISP obniżają TTL-a do 1. Po przejściu przez router nic nie pójdzie bo obniża go do zera i sygnał zanika. Poproś ISP-a o "zdjęcie TTL-a" i ruszy.

0
  • #6 21 Wrz 2008 01:25
    ti_mo_n
    Poziom 2  

Hej, Thevenin. Kupiliśmy ten sam AP/router nawet na tej samej aukcji Alelgro :) U mnie działa net bez żadnych problemów. Pierwsze, co w ogóle należy ustawić, to "AP ROUTER" zamiast "AP CLIENT ROUTER". To drugie jest zuepełnie do czegoś innego (no może nie tak zupełnie ;) ).

Jedyne, czego nie wiem/nie rozumiem, to jak ustawić ten AP/router, aby tracert pokazywał cokolwiek oprócz "timelimit exceeded". Wie ktoś może? Wszystko mi działa cacy ślicznie, tylko tracert nie śledzi drogi. To gdzieś jakoś trzeba ustawić? Dodam, iż jeśli podłączę kompa bezpośrednio do gniazka mojego ISP, to tracert działa bez problemów. Tak więc podejrzewam, że ten AP/router blokuje ICMP..?

/edit
    Już przeczytałem na tej stronie że TL-WR453G nie obsługuje odpowiedzi na niektóre pakiety ICMP, bo ma tylko prostą (czytaj: niepełną) implementację protokołu ICMP. W efekcie działa jedynie proste pingowanie.

0
  • #7 29 Wrz 2008 18:59
    mxmxmxmxmx
    Poziom 16  

ti_mo_n napisał:
    Jedyne, czego nie wiem/nie rozumiem, to jak ustawić ten AP/router, aby tracert pokazywał cokolwiek oprócz "timelimit exceeded". Wie ktoś może?

Może gdzieś pinga trzeba odblokować

0
  • #8 25 Lis 2008 18:28
    Rmok
    Poziom 2  

Panowie mam problem z TP linkem 543g
    A dokladniej mam dwa takie sme urzadzonka jedno dziala na zasadzie clienta a drugie rutera.
    ap client po wpisaniu Ip i podmianie Maca dziala i net chodzi OK ale jest problem bo nie widzi mi rutera a podlaczony jest skretka client Lan1 do rutera Wan no i nie widza sie.
    Przypisane Ip ruter pobiera z clienta didy sie pala a polaczenia miedzy nimi jak nie bylo tak nie ma. POMOCY...

0
  • #9 25 Lis 2008 20:28
    Alana
    Poziom 37  

W routerze nr 2 tym od twojej strony zmien domyslne IP lanowe z 192.168.1.1 na cos z innej klasy adresowej np 192.168.100.1, jezeli oba urzadzenia pracuja w trybie routera [a tak wynika z twojego opisu] to na porcie LAN i WAN routera nr 2 masz ta sama klase adresowa a to skutecznie uniemozliwia dzialanie jakiegokolwiek routera.

0
  • #10 25 Lis 2008 21:38
    buska3
    Poziom 11  

Wlej pinscreen pierwszych stron ap, tam gdzie jest status lan, wireless i wan.

Być może masz nadal źle skonfigurowane ap.

0
  • #11 26 Lis 2008 17:20
    Rmok
    Poziom 2  

Podmieniłem mu na 2 ryterku ip na takie jak pisaliscie fakt przy konfigurowaniu w quick setup moge teraz ustawic statyczne Ip bo przedtem pokazywal mi error wlasnie miedzy lanem a wanem. Ale nic to nie dalo ciagle nie ma polaczenia IP , Macki widza oba rutery ale nic nawet po dluzszym polaczeniu ich tak bez rozlaczenia skretki cos sie potrafi zawiesic i nie ma netu wcale (chodzi mi tu o ruter client do kt jestem podlaczony lanem)...
    Jakby ktos mi mogl to krok po kroku wytumaczyc to bylbym wdzieczny... juz 2 tydzien z tym walcze i nic... pozdrawiam...

0
  • #12 21 Gru 2008 22:39
    maciej477
    Poziom 10  

Witam !!!

Kupiłem też wr-543g. Chcę podzielić internet na dwa stacjonarne komputery który otrzymuję drogą radiową w ten sposób że na dachu mam antene radiową która jest połączona kablem koncentrycznym z karta sieciową w komputerze stacjonarnym. Chcę tak zrobić że antene odłanczam od karty sieciowej w komputerze i podlanczam pod ten router pod złącze RSMA.
    Z routera natomiast wychodzą dwa przewody (sktetka upt) które są zakonczone rj-45 i podłaczone do obu komputerów.

Zczytałem mac adres karty sieciowej tej którą obecnie używam:
    00-14-78-73-37-60

Mój adres IP: 192.168.0.31

Maska podsieci 255.255.255.0

Brama domyślna i serwer DHCP:192.168.0.1

Serwery DNS: 192.168.0.1 , 213.173.209.70, 194.204.159.1

Mój usługodawca ma najprawdopodobniej filtrowanie mac-adresów wiec musze przypisac mac-adres z karty sieciowej na router.

gdzie muszę poszczególne adresy powpisywać? znaczy sie w jakich zakładkach przy konfiguracji routera? Proszę o odpowiedź:)

Dodano po 4 [minuty]:

Zapomnialem dodać że router ma działać w trybie WISP czyli AP CLIENT Router

0
  • #13 21 Gru 2008 23:07
    Alana
    Poziom 37  

Jezeli to sa ustawienia od ISP to od razu widac problem - wejdz w konfiguraqcje routera i zmien jego IP lanowe na np 10.0.0.1, routery TPlinka maja domyslne IP lanowe z klasy adresowej 192.168.0.xxx czyli tej samej jaka podaje twoj ISP i przy takim ustawieniu [te same klasy adresowe na WAN i LAN] za chrld nie bedzie dzialac.

0
  • #14 22 Gru 2008 22:23
    sanmar
    Poziom 16  

Witam

Odradzam kupowania urządzeń firmy TP-link są dobre i tanie ale czasami przysparzają ogromnych problemów nie wiadomo dlaczego raz działają a później nie

0
  • #15 22 Gru 2008 23:44
    maciej477
    Poziom 10  

Już się pogłubiłem kompletnie.
    Może zacznę od początku:
    Zczytałem mac adres karty sieciowej WLAN tej którą obecnie używam:
    00-14-78-73-37-60

Mój adres IP: 192.168.0.31

Maska podsieci 255.255.255.0

Brama domyślna i serwer DHCP:192.168.0.1

Serwery DNS: 192.168.0.1 , 213.173.209.70, 194.204.159.1
    1. Mamy w tym tp-linku 3 rodzaje portów: LAN, WIRELESS WAN.
    2. Jak ja w komputerze mam kartę WLAN do której jest podłączona antena która znajduje sie na dachu to mój usługodawca ma jej mac adres czyli 00-14-78-73-37-60.
    3. Kartę WLAN wyciągam z komputera i zamiast tej karty wsadzam zwykłą kartę sieciową na RJ-45.
    4. Antenę podłączam pod router pod złącze rsma.
    5. Łączę komputer z routerem zwykłym przewodem zakonczonym z dwóch stron RJ-45. Przewód ten podpinam pod jeden spośród 4 portów LAN na routerze.
    6. Uruchamiam router i wchodze w jego ustawienia czyli wpisuję adres 192.168.1.1 w przeglądarce.
    7. W opcji OPERATION MODE zaznaczam AP CLIENT ROUTER.
    8. Z racji tej że mój usługodawca ma filtrowanie mac-adresów w opcji NETWORK=> MAC CLONE w WAN MAC ADDRESS wpisuje mac-adres mojej kart sieciowej WLAN tej którą wymontowałem wcześniej czyli 00-14-78-73-37-60 (tego kroku nie jestem pewien czy dobrze myślę )
    8. Z racji tej że mój usługodawca ma adres z puli 192.168.0.xxx to zmieniam to IP lanowe na inne np. 10.0.0.1. Robie to w ten sposób że w opcji NETWORK=>LAN wpisuję w ADRES IP 10.0.0.1
    OD TEGO MOMENTU NIE WIEM CZY DOBRZE ROBIĘ
    9. W opcji DHCP=> DHCP SETTINGS w dhcp server zaznaczam enable. W start IP address :10.0.0.100
    W END IP ADDRESS: 10.0.0.199 . W Address Lease Time: 120 ( to było domyślnie wpisane i nie wiem czy to musi tak być). W Default Gateway: wpisuję adres mojej bramy domyślnej czyli: 192.168.0.1 . W Primary DNS wpisuję adres SERVERA DNS czyli 192.168.0.1. W Secondary DNS wpisuje drugi adres servera dns czyli 213.173.209.70. (mam jeszcze trzeci adres serwera dns 194.204.159.1 musze też gdzies go wpisać?)
    10. Nie wiem jeszcze co mam zaznaczyć w opcji NETWORK=> WAN: w WAN Connection Type: wybieram static IP. W IP Address muszę chyba wpisać mój adres IP który mam od usługodawcy czyli 192.168.0.31 . W Subnet Mask: 255.255.255.0. W Default Gateway: muszę wpisac chyba znowu adres mojej bramy domyślnej czyli 192.168.0.1. W MTU Size (in bytes): 1500 (to było wpisane automatycznie wiec tak to zostawiam). W W Primary DNS wpisuję adres SERVERA DNS czyli 192.168.0.1. W Secondary DNS wpisuje drugi adres servera dns czyli 213.173.209.70. (mam jeszcze trzeci adres serwera dns 194.204.159.1 musze też gdzies go wpisać?).
    11. Nie wiem co dalej i nie wiem czy to co wyzej wypisałem jest dobrze??? pewnie nie??? Proszę o pomoc. Z góry dziękuję:)

0
  • #17 23 Gru 2008 14:56
    lavro
    Poziom 2  

Witam,
    ja także mam problem z tl-wr543g. Mianowicie nie mogę połączyć się z internetem, nie mogę nawet przejść do jego ustawień przez przeglądarkę. Wydaje mi się, że mój młodszy brat coś pozmieniał a teraz nie wie co, a ja nie mam nawet możliwości żeby to sprawdzić. Chciałem przywrócić ustawienia fabryczne poprzez naciśnięcie RESET przez 3sek (jak w instrukcji), ale nic nie działa. Proszę o radę.

0
  • #18 25 Gru 2008 14:20
    maciej477
    Poziom 10  

lavro napisał:
    Witam,
    ja także mam problem z tl-wr543g. Mianowicie nie mogę połączyć się z internetem, nie mogę nawet przejść do jego ustawień przez przeglądarkę. Wydaje mi się, że mój młodszy brat coś pozmieniał a teraz nie wie co, a ja nie mam nawet możliwości żeby to sprawdzić. Chciałem przywrócić ustawienia fabryczne poprzez naciśnięcie RESET przez 3sek (jak w instrukcji), ale nic nie działa. Proszę o radę.

A przy konfiguracji wpinasz się do portu LAN czy WAN? Muszisz podpiąć sie pod jeden z 4 portów LAN.

0
  • #19 25 Gru 2008 15:44
    lavro
    Poziom 2  

Wpinałem się pod każdy z 4 portów LAN. Wcześniej normalnie wstukiwałem w przeglądarce //192.168.1.1 wpisywałem login i hasło i dostawałem się do ustawień routera. Teraz nie mogę się połączyć przez żaden z 4 komputerów.

0
  • #20 25 Gru 2008 23:47
    maciej477
    Poziom 10  

lavro napisał:
    Wpinałem się pod każdy z 4 portów LAN. Wcześniej normalnie wstukiwałem w przeglądarce //192.168.1.1 wpisywałem login i hasło i dostawałem się do ustawień routera. Teraz nie mogę się połączyć przez żaden z 4 komputerów.

To może jest zmieniony adres ustawien routera. Spróbuj zresetować router, wsadz szpilkę z tylu i przytrzymaj ok 10 sekund.

0
  • #21 26 Gru 2008 10:12
    sanmar
    Poziom 16  

Witam

Może przestawiłeś sobie adres karty sieciowej najlepiej włącz przydzielanie adresu sieciowego przez DHCP następnie sprawdź jaką bramę przypisuje router karcie i spróbuj na tę bramę się zalogować

Pozdrawiam

0
  • #22 26 Gru 2008 14:09
    lavro
    Poziom 2  

Oto moje ustawienia:

Reset póki co nic nie pomaga, ale jeszcze spróbuję.
    --------
    Po resecie:

0
  • #23 28 Gru 2008 15:24
    maciej477
    Poziom 10  

Spróbuj wpisac w przeglądarce 169.254.84.158 i zobacz czy się połączy.

0
  • #24 29 Gru 2008 22:51
    lavro
    Poziom 2  

Niestety nie działa:( już nie wiem co jeszcze można zrobić.

0
  • #25 30 Gru 2008 18:12
    kosob
    Poziom 12  

Witam.
    Ja natomiast mam taki problem:

Router ma dzielić, podobnie jak u kolegi macieja477, łącze radiowe (praktycznie wszystko wygląda podobnie, antena na dachu, do tej pory używałem na stacjonarnym komputerze kartę wi-fi ze złączem rsma, tylko mój usługodawca stosuje PPPoE). W opcjach Network>WAN zmieniłem na PPPoE i wpisałem hasło oraz użytkownika jednak po kliknięciu na "Save" zapisuje się tylko login (hasło jest zagwiazdkowane, ale widać, że różni się długością prawie 2x niż to, której podaje). Wygląda jakby nie przyjmowało hasła i ciągle ma to domyślne. Czy ktoś wie co może być przyczyną problemu?

0
  • #26 31 Gru 2008 17:52
    sanmar
    Poziom 16  

tak zgadza się to jest normalna rzecz ponieważ przechodzi w kodowanie hasła w inną postać

0
  • #27 21 Sty 2009 23:18
    krisu007
    Poziom 12  

lavro napisał:
    Niestety nie działa:( już nie wiem co jeszcze można zrobić.

A resetowałeś tak ? :
    -odłącz zasilanie
    -wciśnij i trzymaj przycisk reset
    -włacz zasilanie
    -po około 3-ch sek od zapalenia się diody SYS zwolnij przycisk

0