Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

QTEK Wiza200 / SPV M3000 / Wizard - martwy

08 Wrz 2008 22:02 5949 16
  • Poziom 30  
    Witam!

Sprzet QTEK Wiza200.

Poniewieral mi sie po domu dosc dlugo, nie uzywany ze wzgledu na jezyk skandynawski, wiec pokusilem sie o wgranie innego ROMa. Po identyfikacji IPL i SPL rozpoznalem ze to Wizard G4 i rozblokowalem HardSPL-em po czym wgralem ROM angielski dla Wizarda G4 przez RUU - sprzet uruchomil sie bez problemu ,ale ze nie moglem sie oprzec i postanowilem wgrac ROMa sieci Orange z WM po polsku dla Wizarda G4 przez RUU. Wszystko poszlo ladnie, sprzet zrestartowal sie zaladowal sie WM i uruchomil autorun instalujac jakies cab-y po kilku minutach sprzet wylaczyl sie i od tamtej pory cisza.
    Jedyne objawy: niekiedy podczas podlaczania ladowarki mignie lub zaswieci na 2sek czerwona dioda, przy odpinaniu baterii mignie dioda razem z ekranem, tak samo przy odpinaniu samej ladowarki bez wlozonej baterii, uruchomienie w trybie boot loadera nie dziala (przytrzymuje klawisz aparatu i wciskam wlacznik lub wciskam soft reset trzymajac przycisk kamery przez kilka,kilkanascie sekund) Chyba ze jest inny sposob wejscia w tryb Boot Loadera

Przy podlaczeniu ladowarki sprzecik pobiera okolo 0.8A i bateria jest ladowana (sprawdzalem miernikiem napiecie na baterii)

Co moglem uwalic? Zły ROM? Zbieg okolicznosci i po prostu uszkodzenie sprzetowe? Walnieta bateria (napiecie na zaciskach baterii ponad 4V)?

Pozdrawiam.
  • Poziom 30  
    Panowie zaladowalem bootloadera JTAG-iem, tylko teraz nie wiem co dalej, pomoze ktos czy mam zachowac co sie naucze dla siebie ;)
  • Poziom 10  
    wiem ze temat stary ,ale mam identyczny problem po wgraniu tego samego romu. Udalo sie Tobie postawic telefon na nogi ?? jak tak prosilbym zebys opisal dokladnie co zrobiles jak zbudwales j-taga .

Pozdrawiam
  • Poziom 30  
    Sprzedałem uszkodzony telefon. Nie chcialo mi sie walczyć dalej, a cena jaką otrzymałem w serwisie była taka sama jaką wydałem na ten telefon kiedyś.

Opis z którego korzystałem jest tu:
    http://pda2u.ru/forum/index.php?showtopic=348
    Musisz sie zarejestrować.

JTAG to kilka rezystorów 100Ω, trzeba się wlutowac w złącze w telefonie cinkimi kablami, potrzebny jest też H-JTAG i NOICE debugger.
    Wszystko powinno byc na stronie do której podałem link

Najnowszy H-JTAG tu: http://www.hjtag.com/download.html
    NOICE tu: http://www.noicedebugger.com/download.html

Bootloadera mogłem tylko wgrac do ramu i odpalilem telefon w trybie bootloadera, próbowałem wgrac firmware przez RUU, wszystko szło ok ale po restarcie telefon nie odpalał - brak bootloadera w DOC.
  • Poziom 30  
    Nie pamietam hasla do tamtego forum, wstaw obrazek na elektrode jak mozesz...

Jeśli obrazek do którego podałeś link przedstawia JTAG z buforem na 74... to ja go pominąłem wstawiając same rezystory miedzy port LPT, a złącze w telefonie. Jak wejdziesz w konfiguracje H-JTAG, w ustawieniach LPT JTAG wybierasz Wiggler (predefined) i masz podane piny TMS > Pin3 w LPT TCK > Pin4 w LPT itd.
    Łączysz je odpowiednio z telefonem w taki sposób

TMS w telefonie -- rezystor 100Ω -- PIN3 w LPT

Resztę łączysz w taki sam sposób miedzy odpowiednimi pinami.
  • Poziom 10  
    tak jest z buforem

ten rezystor 100Ohm ile ma miec W bo widze ze sa rozne

np : 100 Ohm 0.25W lub 100 OHM 5W

• Poziom 30  
    0,25W lub 0.125W też może być. Jeśli masz jakieś z wylutu to dowolnej mocy, najlepiej jak najmniejsze wymiarowo.

Nie używasz rezystorów podciągających 2k2

Wejdz sobie w ustawienia JTAG w programie i polacz jak Ci pisalem. Zapewne rozpiske złącza w telefonie masz. Nie musisz wykonywać JTAG-a dokładnie tak jak jest na tamtym forum, grunt żeby odpowiednie piny w telefonie były podłączone do odpowiednich w komputerze tak jak podaje program.
  • Poziom 10  
    Dzieki serdeczne za pomoc

Z tego zrozumialem ze kabel musze tak polutowac jak na obrazku + piny od 18 do 25 musza byc zlutowane razem i przylutowane do GND

• Poziom 30  
    Dokładnie tak, a co do pinów 18-25, nie musisz lutować wszystkich, możesz podłączyć się pod jeden z nich, wszystkie w porcie są masami. Ja łączyłem dodatkowo jeszcze masę z obudową wtyczki.

Resztę opcji w programie poustawiaj jak na tamtym forum, jest tam tez spakowany bootloader który trzeba wysłać przez NOICE do telefonu pod odpowiedni adres jak już się połączysz.
  • Poziom 10  
    musze zamowic rezystory bo w domu mam 4 sztuki ,no i jeszcze rozebrac telefon :-) .Jak bede juz tak daleko to sie odezwe jak mi poszlo

Pozdrawiam

Dodano po 2 [godziny] 42 [minuty]:

Niestety nie daje rady ,kabelek polutowany podlaczony do pc ale H-jtag nie znajduje telefonu .Rezystory znalazlem jeszcze w szufladzie 10 sztuk oryginalnie zapakowanych 100Ohm 0.25W kabel zrobiony tak jak na obrazku w ostatnim powyzej .I tu mam jeszcze pytanie czy tel musi miec akumulator podlaczony czy nie ?? bo jak on jest roskrecony to bym akumulator musial jakos przylepic :) i nie rozumie tego gdzie podlaczyc lub do czego VCC i GND ??

Nie wiem czy tez dlugos kabli nie ma cos wspulnego ja mam kabel okolo 1,5m dlugosci

Dodano po 4 [godziny] 44 [minuty]:

Dodano po 1 [godziny] 15 [minuty]:

skrocilem kabel do okolo 15 cm ale niestety nie umie sie polaczyc :/
  • Poziom 10  
    Jeszcze jedno pytanie , rozebrales telefon do czesci pierwszych czy tylko sciagnales tylna czesc ??
    Ja tylko sciagnalem tylna czesc i wlutowalem kabelki z kabla ,podlaczylem akumulator i odpalilem H-jtag ,poustawialem wszystko jak tam na forum pisze i klikam na detec target no i niestety nie laczy sie ,mam tel G4.
  • Poziom 30  
    Moj kabel mial jakies 50cm, sciagalem tylny panel, telefon potem złozylem i wypuscilem bokiem kabelki do JTAG-a i mialem wlozoną baterie, z podlaczona ladowarka bez baterii i podpietym zasilaniem z portu USB po dpiny GND i VCC tez dzialal, jak znajde fotki to wstawie.
    Konfiguracja TAP w opcjach tez jest ustawiona tak jak podali na forum?
  • Poziom 10  
    Tak TAP i inne ustawienia mam tak jak tam podali ,jedyne co zostaje ze sie nie laczy to albo tel jest calkiem padniety albo rezystory nie te (moze je wsadzilem do opakowania po innych rezystorach sa w szufladzie jakies 2 lata ) nic innego juz do glowy mi nie przychodzi :/
  • Poziom 10  
    odpuszcze sobie ,mam juz dosc :)

moze za pare tygodni znowu mi sie zachce :)

Dzieki za pomoc
  • Poziom 12  
    Witam kolegów.
    Uratowałem dziś według opisu PDA2U.RU swojego SPV M3000.
    Procedura nawet po przetłumaczeniu na nasz język jest dość chaotyczna, ale krok po kroku można się połapać.
    W razie czego służę pomocą w objaśnieniach.
    Pozdrawiam.