Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
PCBway
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung CLP-310/315 regeneracja toneru, chip

rokoko 18 Lip 2010 20:53 165053 325
    wojtekflis
    Poziom 19  
    Ja kupiłem od tego użytkownika i nie mam problemów. Mam chyba gdzieś jeszcze instrukcję. Ale moja pamięć to 24c64WP.

Oto instrukcja otrzymana od Surrogantes'a:
    Samsung CLP-310/315 regeneracja toneru, chip [/img]
  • PCBway
    tomson123
    Poziom 16  
    Dostałem prawidłową instrukcje wlutowania chipa od iXXL
    Drukarka i chip działa.

Dzięki.
    iXXL
    Poziom 12  
    Ciesze sie ze moglem pomoc, u mnie niestety nie dziala :cry:
  • PCBway
    jacki99
    Poziom 10  
    Mam takie pytanie, zakupiłem pamięć 93c46 lecz ma ona inne wyprowadzenia niż pamięć 24c64 wlutowana w drukarce(vss i vcc się zgadza reszta nie).
    Czy może mi ktoś podpowiedzieć które nóżki 93c46 wlutować w miejsce tego z płyty 24c64.
    saper_2
    Poziom 17  
    93c46 jest "nie zgodna" z 24c64 pod względem komunikacji ,gdyż 93c używa do komunikacji magistrali SPI w której są 4 przewody ,a 24c64 używa magistrali I2C która potrzebuje do komunikacji tylko 2 przewody.
    ViaderWroc
    Poziom 10  
    witam.
    Ma ktoś rozpiskę wyprowadzeń nóżek dla chipa 24c64wp ? gdzie ten chip ma masę i zasilanie?
    pozdrawiam
    ViaderWroc
    Poziom 10  
    uj to widzę że mam problem. czy ktoś sięorientuje czy gdzieś na płycie jest wyprowadzona końcówka do pinu 5 sda (serial data) ? ewentualnie schemat tej płyty?
    pozdrawiam i dalej proszę o pomoc
    ViaderWroc
    Poziom 10  
    Tak - oderwane zostało pole lutownicze.
    pilnie potrzebuję informacji gdzie (czy) jest w innym miejscu dostęp do tej ścieżki gdzie można by było dostać się do SDA.
    pozdrawiam i proszę nie usuwać mojego postu przed uzyskaniem pomocy
    jurand87sca
    Poziom 15  
    Witam
    Ktoś z użytkowników napisał, że dla tonerów startowych wystarczy zrobić reset w trybie serwisowym.
    Moje pytanie brzmi zatem jak wejść w tryb serwisowy w drukarce CLP-315W i dokonać resetu??
    gifam
    Poziom 9  
    Witam Mam clp 310, rok produkcji 2010 - wysłałem do serwisu i... wróciła z powrotem nie zrobiona, bo drukarka "nie czytała" chipa, co więcej pokazuje się stale komunikat: - wymień pojemnik na zużyty toner, a pojemnik pusty.
    Czy może jest ktoś ze Śląska, kto by mi to zrobił? bo'm ja zielony w tych sprawach.
    rkm81
    Poziom 11  
    patyk1977 napisał:
    Witam
    Znalazłem coś co wygląda na 4256bwp - M24256-BWMN6P firmy ST MICROELECTRONICS (logo na oryginalnej pamięci jest takie samo).
    Czekam na dostawę i zobaczymy…

I jak, była już dostawa? udało się coś zdziałać?
    Mam to samo 4256bwp i z niecierpliwością czekam na rezultat.
    Jak na razie wstawiłem chipa od vervina i śmiga tyle że po kablu bo WiFi nie działa.

Po wymontowaniu, wszystko pięknie wraca do normy.
    Jak ktoś znalazł rozwiązanie z 425bwp to dajcie znać.

pozdro
    marek_1980
    Poziom 20  
    do Mariog!

Wgrałem ten twój wsad i drukarka teraz w ogóle nie drukuje. Palą się tylko wszystkie czerwone światełka. Jakieś pomysły?
    jacki99
    Poziom 10  
    Ja też się dołączę do pytania czy ktoś ma schemat do 315 lub mógłby sprawdzić gdzie jeszcze sie znajduje wyprowadzenie nr1 z oderwanej ścieżki?
    ViaderWroc
    Poziom 10  
    Witam ponownie
    podobnie jak i jacki99 pilnie poszukuję pomocy przy tej drukarce, ewentualnie informacji jak lub gdzie odtworzyć pole lutownicze?
    Pozdrawiam
    arturocki
    Poziom 10  
    ...witam, podłączę się do tematu, przeczytałem parę wątków dotyczących drukarek Samsung, ale już mam mętlik w głowie - proszę o wyjaśnienie: czy można uzupełniać tonery startowe (podobno nie mają wbudowanych chipów zliczających), a jeżeli tak to czy wystaczy zasypać na nowo tonerem i drukarka będzie śmigać bez przeróbek? Mój model drukarki to Samsung CLP-310N.
    krzysztof.t
    Poziom 10  
    Witam, czy może ktoś zamieścić wsad pamięci (24c64) do drukarki CLP-310N z końca 2008r.
    Wgrałem wsad z tego forum, ale drukarka daje mi komunikat:
    "Nagrzewanie. Proszę czekać..."
    Ma ktoś pomysł jak rozwiązać ten problem??
    niestety oryginalna pamięć uległa zniszczeniu.
    marek_1980
    Poziom 20  
    odczytaj wsad .bin i zmień w edytorze hex tam gdzie masz wszędzie FF i F na 00 i 0 powinno pomóc, zapisz i wgraj z powrotem do wsadu.
    krzysztof.t
    Poziom 10  
    Witam.
    zmieniłem wszystkie FF na 00, ale wciąż to samo.
    sprawdzałem miernikiem napięcie idące na FUSER i przy uruchamianiu się pojawia, lecz po zapaleniu się zielonej LED zanika. Smart Panel pokazuje wtedy: "nagrzewanie. proszę czekać...".
    Jakieś pomysły??

Problem rozwiązany:
    1) co do wsadu pamięci to dostępne na elektrodzie się sprawdzają.
    ja zastosowałem "kostkę" 24lc64 microchip'a bo jest taniutka w Gammie.
    programator PICKIT2, działa bez zarzutu, robione proste programatorki z www nie działały z XP.
    2) Problem z nagrzewaniem polegał na wymianie rezystora bezpiecznikowego z jednostki obrazującej na zwykły rezystor (moja niewiedza), który się nie przepalił, tylko zwiększył swoją rezystancję 2x. wystarczyło go usunąć i wszystko zaczęło działać.
    dla ciekawskich rezystor bezpiecznikowy 56Ω 0,5W.
    krzysztof.t
    Poziom 10  
    Spróbuj zapisać same 00 w pamięci, następnie włączyć drukarkę, odczekać chwilę i wyłączyć. podczas wyłączenia drukarka powinna nadpisać pamięć.
    może zadziała, czy na 100% to nie wiem. ja mam starszy model, ale jak chcesz to podeśle wsad.
    kukiz1986
    Poziom 27  
    Nie działa tak, już próbowałem. Dziwne jest to ze robiłem kilka takich drukarek i działały wszystkie, ta jakoś nie chce mnie w ogóle słuchać. To jest mój wsad. Może ktoś na niego zerknąć?

Drukarka sie komunikuje, nagrzewa sie chwile i wyskakuje komunikat "wymień pojemnik na zużyty toner"- w ogóle nie rozumiem o co jej chodzi, czemu mam wymienić na zużyty?

Prosiłbym jeszcze o jakies sprawdzone sterowniki pod xp, bo sciągnąłem z internetu i nie chce mi drukować strony testowej. Zawiesza się aplikacja.
    rys57
    Moderator
    kukiz1986 napisał:
    ... wyskakuje komunikat "wymień pojemnik na zużyty toner"- w ogóle nie rozumiem o co jej chodzi, czemu mam wymienić na zużyty?
    :D To taki skrót. Komunikat mówi: wymień pojemnik, w którym zgromadził się zużyty toner. :D
    KSCar
    Poziom 2  
    Bardzo proszę o pomoc lub sugestie w sprawie zakupionego i zamontowanego wg. załączonej instrukcji chipa:
    Niestety po wymontowaniu 24C64 i zamontowaniu chipa drukarka świeci diodami na czerwono i podaje komunikat o nieprawidłowych tonerach.
    Tonery są startowe, zakupione z drukarką bez chipów zliczających więc nie było potrzeby ich zaklejania.
    Proszę o pomoc jeśli ktoś ma doświadczenia z tą wersją chipa.
    Drukarka to CLP-315 z sierpnia 2009.
    Z góry dziękuję i pozdrawiam.
    zilion
    Poziom 11  
    ups100 napisał:
    Witam!
    Mam mały problem z samsungiem clp-315, otóż znajomy wylutował starą pamięć i wlutował nową z wsadem od kolegi. Po złożeniu jednak okazało się że drukarka jakby nie może się włączyć tzn. włącza się zapala się na chwile zielona dioda potem zaczynają mrugac te od tonerów a następnie zapalają się wszystkie 4 od tonerów na czerwona i drukarka się bardzo długo rozgrzewa. W smart panelu na kompie pokazuje mi że do wymiany są wszystkie tonery i "zespół obrazowania" nie wiecie moze co się dzieje?

Mam dokładnie ten sam problem, ale z drukarką CLP-320. Czy udało się jakoś wybrnąć z tego?