Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
W2 Usługi badań i pomiarów
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung CLP-310/315 regeneracja toneru, chip

08 Wrz 2008 23:36 164924 325
  • Poziom 20  
    Witam serdecznie!
    Zamierzam zakupic drukarke zamieszczona w temacie, choc zastanawiam sie jeszcze nad CLP-300 - roznic specjalnych nie ma a troszku tansza....ale nie w tym rzecz. Aktualnie uzytkuja ML-2010P i jedyna rzecz jaka mnie wkurza to fakt iz dtukarka nie wylacza sie (jak wiekszosc HP) po zakonczeniu drukowania a jedynie ciagle swieci zielona dioda. Czy w tych nowych kolorowych jest podobie? Czy jedyny sposob na calkowite wylaczenie to wylacznik zasilania?? Z gory dziekuej za pomoc.
  • W2 Usługi badań i pomiarów
  • Poziom 23  
    Tak, to jest jedyny sposób. Ale świecąca mała zielona dioda nie przeszkadza za bardzo. Przynajmniej mi.

• Poziom 34  
    Nie proponuje tych drukarek bo póżniej materiały eksploatacyjne sa droższe niż sama drukarka. Bęben + pas transmisyjny + komp tonerów. A co ciekawe, nawet nie uzyskasz odpowiedzi jak sobie poradzić z kasowaniem błędów w tej drukarce. Po prostu na "elektrodzie" jest to zabronione. Twoje pytania jak coś skasować by wydłużyc żywotość bez wymiany zostaną usuniete do kosza. Ja proponuje jakąś drukarke Hp lub Caona "zero" problemów z zamiennikami i dostępne są w całej polsce. Ale oczywiście wybór nalezy do Ciebie.
  • Poziom 10  
    Ja osobiście poleciłbym ci clp 300 jest tańsza pod wieloma względami. Cena produktu niższa, ceny tonerów- oczywiście zaminników bądź proszku i chipa także niższe niż w clp 310/315. Znacznie prostsza w regeneracji. Choć koszt całkowitej regeneracji wszystkich kolorów bez wymiany elementów drukujących to jest ok 120zł. Ale jak na kolorowy laser to i tak nie dużo. w końcu to na 1200 str. każdego koloru. Przeliczjąc Podobnie wychodzi jak w atramentówce, ale jakośc nie porównywalna.
  • Poziom 17  
    Tylko co z tym zakichanym zespolem drukujacym - bebnem itd?
    jest na 20k stron.. Jak sie ma atramentówke to wydaje sie ze 20k to duzo..
    Ale moja dziewczyna pracuje w oswiacie i drukuje pelno kolorowych obrazków.. na atramencie druk mam praktycznie za darmo ale dolewanie tuszu jest denerwujące, diabli wiedza kiedy sie skonczy itd.
    A na laserze spokoj przez ten 1000stron chociaz :)
    Tak wiec z zespolem drukujacym CLP-300?
  • Poziom 1  
    Porównując drukarki samsung CLP 300 i 310 zdecydowanie bym polecił CLP300. Po pierwsze dlatego że tonery są zdecydowanie tańsze, łatwiej dostępne, oraz samemu łatwiej jest napełniać. Do samsunga CLP310 nie moge nawet nigdzie znaleźć instrukcji do regeneracji kasety. W związku z powyższym mam Pytanie czy ktoś ma jakąś instrukcję do regeneracji kasety samsung clp 310? lub mógłby w punktach opisać jak to napełnić?
  • W2 Usługi badań i pomiarów
  • Poziom 22  
    Nie wiem skąd takie informacje, ponieważ w 310 komplet tonerów jest w kicie i jest zdecydowanie tańszy niż w 300. Po za tym jest to kasetka, a nie jakiś pojemnik cylindryczny -sprytniej się wkłada i rozbiera. Uważam osobiście te drukareczkę za świetny produkt- oczywiście do zastosowania domowego. Mankamentem jest dostęoność tych tonerów, podobno Samsung nie spodziewał się tak wysokiej sprzedaży tych drukarek i teraz brakuje na rynku materiałów eksploatacyjnych.
  • Poziom 11  
    leeart napisał:
    A co ciekawe, nawet nie uzyskaż odpowiedzi jak sobie poradzić z kasowaniem błędów w tej drukarce. Poprostu na "elektrodzie" jest to zabronione. Twoje pytania jak coś skasować by wydłużyc żywotość bez wymiany zostaną usuniete do kosza.

A to czemu? Nie jestem na bieżąco z regulaminem ale to chyba nie jest przestępstwo "udoskonalanie" produktów. Najwyżej się traci gwarancję...
    No chyba że ktoś władz elektrody handluje samsungiem...

Co do drukarki, moi rodzice mają CLP-315. Ja zaopatruję się w oryginalne tonery na Allegro, w cenie 30% niższej niż w sklepach. Na zakup samego proszku się nie zdecydowałem, bo nie mogę (jak niektórzy z Was) znaleźć informacji o resecie licznika, czy wymianie chipa
  • Poziom 9  
    Niestety niewiele dobrego o clp300 nie mogę dodać - te 20k szybko mijają i zespół obrazowania trzeba wymienić, a kosztuje więcej niż cała nowa drukarka. Co ciekawe tylko w polskiej sieci dystrybucji bo internetowe zachodnie sklepy sprzedają już od 90$, a nie za 600 - 700 zł. Czyli drukareczka jeszcze niby nowa, a służy tylko do dekoracji. Kolorowe wydruki też zostawiają sporo do życzenia. Nagrzewa się bardzo i dość długo trzeba czekać aż się wymiksuje i zacznie drukować. Regenerowane tonery są dostępne ale wątpię w dobrą jakość proszku w nich zawartego. Słowem odpowiednia wyłącznie! dla bardzo ograniczonego użytku domowego. Do biura absolutnie. Za duże koszty. :cry:A i te 20k obrazów to dość optymistyczny szacunek.
  • Poziom 10  
    Witaj Mam Samsunga CLP 310 od miesiąca ale duża ilość wydruków zmusiła mnie do poszukiwania oszczędności, uzupełnianie tonera jest banalnie proste zakup dedykowanego proszku również więc jak ktoś ma choćby minimalne doświadczenie z atramentówkami to da radę.
    Pozdrawiam Krzysztof:D
  • Poziom 1  
    A masz może instrukcje jak napełnić drukarkę nowym proszkiem i mógłbyś udostępnić ?? Mam dokładnie ten sam model clp310 i zanim zacznę rozbierać wolałbym zobaczyć jakieś małe how to.
  • Poziom 10  
    Witam. Też mam samsunga CLP-310 i także bym prosił o jakieś instrukcje odnośnie uzupełniania kaset z tonerem. Pozdrawiam.
  • Poziom 2  
    Na allegro można znaleźć aukcje dotyczące chip zliczający i tu są dwie opcje:
    1- tylko do konkretnego koloru za 25zl
    2- na wszystkie kolory za 99zł (na aukcji jest foto jak, gdzie się to umieszcza i podłącza)
    Czy ktoś już tego próbował?
  • Poziom 10  
    Witam mam też taką drukarkę i taki sam problem i jeżeli jest ktoś kto już testował uzupełnianie to bardzo bym był wdzięczny jak by podzielił sie Swoim doświadczeniem, bo u mnie w mieście żadna firma nie ma pojęcia co z tym tonerem można zrobić nawet zaproponowali mi poczekać trochę (pan powiedział kilka miesięcy ) :)to wtedy będą wiedzieć jak to sie robi. Wiec jak by ktoś coś wiedział na ten temat i podzieli sie tym to wielkie dzięki.

Pozdrawiam.
  • Poziom 10  
    Witam wszystkich.
    Przeczytałem Wasze pytania i wypowiedzi na temat CLP 310 i postanowiłem trochę podpowiedzieć. CLP-310 męczę od paru miesięcy i właściwie przerobiłem prawie wszystkie tematy związane z eksploatacją tej maszyny. A wiec krótko:
    Tonery wymienia się dosyć sympatycznie. Osobiście kupuję toner w jednej firmie z Katowic na Alegro. Są tanie i dość dobrej jakości. Trochę pracy wymaga pierwsze napełnienie. W najbliższych dniach postaram się zrobić fotki i instrukcję wymiany toneru.
    Następna sprawa - "oszukanie" programu pilnującego dochodów Samsunga. Polecam wybrać opcję za 99 zł. Za każdym włączeniem drukarki resetuje się licznik wydruków, i mamy święty spokój. Jak w "Smart Panelu" pokaże się komunikat, że nie ma tonera - wyłączamy drukarkę i ponownie włączamy. I jest po ptokach, drukujemy dalej aż do wyczerpania toneru. Położenie elementów na fotce z instrukcji jest inne niż w praktyce (inna jest płyta) ale numeracja elementów zgadza się (dostarczę aktualną fotkę). Sam zamówiłem cztery chipy (jeden na kolor) i dostałem cztery, ale uniwersalne. Tak też mam na zbyciu trzy.
    Pozdrawiam, i pomykam do czyszczenia układu obrazowania. Bęben już wyjęty. Teraz kolej na wciągasz pyłów podłogowych.
    Jeżeli mogę coś doradzić, to jestem do dyspozycji. gesz(malpa)op.pl
  • Poziom 10  
    Jeżeli możesz Gesz to wrzuć te fotki i powiedz jak to zrobić z tą drukarką bo ja nie mam zielonego pojęcia a coś z tym musze zrobić bo jak narazie drukarka pełni funkcje ozdoby na biurku.. Był bym bardzo wdzięczny za pomoc i napewno wiele osób by skorzystało z Twojej pomocy.
  • Poziom 10  
    Nie ma sprawy. Jutro zrobię fotki i napiszę co, jak zrobić.
    Niech nie będzie ta drukarka ozdobą mieszkania, tylko niech drukuje.
    Pozdrawiam.
  • Poziom 10  
    Wielkie dzięki Gesz chociaż jedna osoba jest w stanie pomóc :)
    Pozdrawiam
  • Poziom 12  
    Gesz napisał:
    Witam wszystkich.
    Przeczytałem Wasze pytania i wypowiedzi na temat CLP 310 i postanowiłem trochę podpowiedzieć. CLP-310 męczę od paru miesięcy i właściwie przerobiłem prawie wszystkie tematy związane z eksploatacją tej maszyny. A wiec krótko:
    Tonery wymienia się dosyć sympatycznie. Osobiście kupuję toner w jednej firmie z Katowic na Alegro. Są tanie i dość dobrej jakości. Trochę pracy wymaga pierwsze napełnienie. W najbliższych dniach postaram się zrobić fotki i instrukcję wymiany toneru.
    Następna sprawa - "oszukanie" programu pilnującego dochodów Samsunga. Polecam wybrać opcję za 99 zł. Za każdym włączeniem drukarki resetuje się licznik wydruków, i mamy święty spokój. Jak w "Smart Panelu" pokaże się komunikat, że nie ma tonera - wyłączamy drukarkę i ponownie włączamy. I jest po ptokach, drukujemy dalej aż do wyczerpania toneru. Położenie elementów na fotce z instrukcji jest inne niż w praktyce (inna jest płyta) ale numeracja elementów zgadza się (dostarczę aktualną fotkę). Sam zamówiłem cztery chipy (jeden na kolor) i dostałem cztery, ale uniwersalne. Tak też mam na zbyciu trzy.
    Pozdrawiam, i pomykam do czyszczenia układu obrazowania. Bęben już wyjęty. Teraz kolej na wciągasz pyłów podłogowych.
    Jeżeli mogę coś doradzić, to jestem do dyspozycji. gesz(małpa)op.pl

Witam interesuje mnie ten chip który kupiłeś za 99zł jaki to scalak,
    czy to jest jakiś rodzaj eepromu, jeżeli tak to mógł by kolega umieścić
    wsad od tego chipa, pod co trzeba wlutować ten chip w płycie głównej od
    clp-315.
  • Poziom 10  
    Witajcie.
    Przepraszam, ale wczoraj musiałem przejechać połowę Polski, tak więc nie wywiązałem się z obietnicy. Opracowywanie instrukcji jest w trakcie.
    Dawidsoft - Nie wiem co tam jest, bo to "coś" jest zalane i tylko wychodzi sześć przewodów, dwa zasilające i cztery przylutowane do scalaka. Te "coś" resetuje licznik wydruków. Prześlij adres poczty, to wyślę Ci fotkę płyty 315.
    Jeju, jak tu się ładuje fotki? Coś się ładuje i ładuje. Pewnie za ciężki.
    Chyba coś udało się.
  • Poziom 10  
    Dzięki za fotke ale jeszcze jak bym mógł Cię prosić jak to coś tam wlutować czy co z tym zrobić bo nie mam pojęcia.. a jak Masz już to wszystko zrobione to proszek do tonera sam wsypujesz ??
  • Poziom 10  
    Rafał203.
    Uściślijmy jedno. Proszek, to właśnie toner. Domyślam się, że masz CLP 310. Więc ponieważ opanowałem technikę wklejania fotek, prześlę fotkę płyty od 310. Nie jest najlepsza, ale kolory przewodów i nr miejsc lutowania są takie same jak na poprzedniej fotce. Tylko miejsca elementów są inne. Moja sugestia, to niech wlutuje chipa jakiś doświadczony w lutowaniu elektronik, bo miejsca lutowania są małe i delikatne. Toner wsypuję sam. Postaram się jak najszybciej przygotować instrukcję napełniania pojemników tonerem. Oczywiście, jeżeli chodzi o 310.
  • Poziom 10  
    Wielkie dzięki za pomoc teraz tylko czeka mnie znalezienie odpowiedniego chipa i proszku :) Jak będziesz miał jeszcze instrukcje jak wsypać ten proszek to będę Ci bardzo a to bardzo wdzięczny.
    Dziękuje za pomoc i Pozdrawiam
  • Poziom 10  
    Chipa mogę Ci odsprzedać, bo mam trzy na zbyciu.
  • Poziom 10  
    a to jeden chip na cały czas i do każdego koloru tak??
  • Poziom 10  
    Czytaj wyżej. Normalnie chodzi po 99 zł.
  • Poziom 2  
    Czy może ktoś kto rozbierał już clp 310 zamieścić jakiś poradnik jak to zrobić sprawnie i na co uważać? fajnie było by ze zdjęciami.
    Dzięki
  • Poziom 10  
    Marzag.
    Rozbierałem ale nie byłem jeszcze na forum i nie robiłem fotek. A teraz potrzebny mi jest w całości, więc nie mogę teraz ich zrobić. Zależy do czego chcesz się dokopać? Jedno jest pewne, należy uważać na pas transmisyjny i bęben obrazowania. A jeżeli chcesz rozbierać piec, to radzę wystudzić go bo inaczej paluszki mogą mieć bąble.
    Pozdrawiam.