Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Gigabyte 7300gt na płycie MSI k9vgm-v

08 Wrz 2008 23:37 2077 6
  • Poziom 12  
    Po włożeniu w płytę MSI k9vgm-v gf 7300Gt od Gigabyte zaobserwowałem takie zachowanie:
    1. Po wykonaniu clear cmos komp wstaje, stwierdza checksum error, naciskam f1 system odpala normalnie, karta działa i śmiga, zero artefaktów, zwiechów itd. tyle, że do pierwszego wyłączenia-przy kolejnym włączeniu zamiast post mam czarny ekran i komputer wydaje się martwy choć kręcą się wentylatory.
    Wstaje dopiero po ponownym clear cmos, ale pod warunkiem nie wchodzenia do setup biosu.
    2. Po wykonaniu clear cmos i wejściu do bios setup komputer zalicza zgon, nawet jeśli nie zmieniłem ani jednego ustawienia, nawet jeśli wprost dałem discard changes.
    Zmiana ustawień nie przynosi poprawy-po zapisaniu do cmos, jak i po porzuceniu zmian komputer się resetuje i już nie wstaje, aż do następnego clear cmos.

Bios zaktualizowany do najnowszej wersji-brak zmian.
    Karta testowana z innymi płytami i nie powoduje żadnych problemów, zresztą po clear cmos bez wykonania setup bios też śmiga jak należy.
    Chwilowo brak możliwości wetknięcia w płytę innej grafiki, na zintegrowanej działa bez problemów.
    Całość wygląda na problemy z inicjacją grafiki przy starcie systemu.
    Ma ktoś jakieś pomysły co do sposobu zmuszenia karty do pełnej współpracy z płytą?
    Pozdr4all
    Quish
  • Poziom 17  
    A przed aktualizacją biosu działo wszystko jak powinno?
    Możliwe że bios jest wadliwy, skoro w biosie się wiesza.
    I czy przypadkiem nie ma problemów z przegrzewaniem się jakiegoś podzespołu?
    Jaki masz zasilacz?
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 17  
    Bateria lub jej brak by nie zawieszały kompa. Cały czas by miał standardowe ustawienia za każdym włączeniem i tyle. A jak koledze się wiesza w biosie o ile dobrze zrozumiałem jego post to raczej to nie bateria, chociaż dobrze by było (cena) :)
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 12  
    Witam!
    Przed aktualizacją było tak samo.
    Wiesza się nie w biosie tylko po wyjściu robi restart i więcej nie wstaje, aż do wyzerowania cmosu.
    Jeśli po zerowaniu cmos nie wejdę do biosu to system odpala całkowicie poprawnie i działa, ale tylko do restartu lub wyłączenia.
    Efekt występuje tylko jak jest włożony geforce, na zintegrowanej grafice działa całkowicie normalnie.
    Całość zawisa zanim na ekranie pojawi się cokolwiek-monitor zostaje wyłączony, nie ma sygnału z głośnika, wentylatory się kręcą, dysk zaterkota i na tym koniec.
    Sprawdzany był zasilacz, próbowałem także z innym, pamięć i grafiki na innej płycie.
    Niestety nie mam jak sprawdzić innej grafiki z tą płytą.
    Baterii wina to nie jest - jak już napisałem bez geforca działa wszystko jak należy.
    Pozdr4all
    Quish