Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

philips 28PW8506 już kineskop

01 Mar 2004 07:57 1467 3
  • Poziom 11  
    Około miesiąc temu zauważyłem w swoim telewizorze przebarwienie tzn.brak całkowite wygaszenie koloru czerwonego[kolor czarny był czewonawy],z braku pilota serwisowego sciągnałem nap.S2- pomogło,czy to tylko zmiana punktu pracy działa R i można to skorygowac w trybie serwisowym ,czy objawy zmiany emisji poszczególnych dział i tak szybko telewizor ma 3lata
    Pozdrawiam
  • Specjalista AGD
    Podaj chociaż jakie jest napięcie na katodzie czerwonej przy "mrówkach" na ekranie, ew. na białym tle jeśli masz go skąd "zapodać".
  • Poziom 11  
    pomiary przy bardzo zaszumionym sygnale[przy braku sygnału niebieskie tło],generatora nie posiadam ,G 140-130V ,R160-165V,B 140-145V S2 416V ,na ciemnym tle też R było znacznie wyższe 182V ,czyli mimo wyższego napięcia odcięcia jest zdecydowanie najmocniejszy oczywiście w tej chwili czerwony nie dominuje bo jak pisałem skorygowałem S2,czyżby philips walił taka kiche, kin. typ W66ESF002X44 takie rozbieżności punktów pracy katod?
    Pozdrawiam i dzięki za zainteresowanie
  • Poziom 28  
    Najlepiej by bylo zmierzycz emisie. Slurze tanim nowym kineskopem rtv.service(malpa)takas.lt