Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

JVC HR-D320EE połowa obrazu zadropiona

01 Mar 2004 08:55 948 4
  • Poziom 18  
    Magnetowid na początku nie pobierał kasety - winny był przepalony bezpiecznik. Teraz pobiera, ale obraz jest mniej więcej w połowie zaśnieżony (dropy), druga połowa ok (no może trochę ciemna i zanika kolor), dźwięk ok. Jestem początkujący w kwestii wideo (no może poza wymianą pasków ;) ). Pozdrawiam i z góry dziękuję. P.S. Posiada ktoś jakąś serwisówkę, bo u ruskich znalazłem tylko schemat zasilacza (a może to wystarczy? ;) ).
  • Poziom 16  
    Na płytce silnika drum motor wymien elektrolit smd 3,3uF na nowy powinno pomóc.
  • Poziom 25  
    Sprawdz głowice czy nie jest wyłamana lub czy nie ma przerwy na uzwojeniu.
  • Poziom 18  
    Wymieniłem elektrolity w zasilaczu, bo powylewane były (duże 2200uF i 4700uF). Pomierzyłem napięcia na złączach (zasilacz wymontowany na stole, więc brak obciążenia) i mniej więcej się zgadzają. Wieczorem podłączę zasilacz do płyty i zobaczę jak działa. Sprawdzę też tego kondziorka przy drum motor.
  • Poziom 18  
    I jak podejrzewałem po wymianie elków w zasilaczu obraz powrócił do normy - jeszcze trochę zakłócał na dole, ale po pary minutach filmu wszystko jest OK ! Dzięki za zainteresowanie kolegów 8) Pozdrowienia !