Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Problem z uruchonieniem HDD z laptopa pod PC

09 Wrz 2008 08:13 2710 15
  • Poziom 17  
    Witam. Mam taki adapterek jak na załączonym obrazku i nie mogę uruchomić dysku z laptopa. Dysk jest 100% sprawny bo w laptopie śmiga a ja chcę go podłączyć pod PC. Jak to zrobić aby działało. Będę wdzięczny za pomoc.

Problem z uruchonieniem HDD z laptopa pod PC

Proszę przeczytać i stosować...
    Ogłoszenie: Wklejanie zdjęć.
    Następne naruszenie tego punktu to automatyczne skazanie się na uzyskanie ostrzeżenia....
    [K!lleR].
  • Poziom 39  
    To jest przejściówka SATA - ATA (adapter) dla dysków 3.5"
    Aby podłączyć dysk z notebook'a potrzebuje kolega kieszeni zewnętrznej.
  • Poziom 17  
    Ale z następnej strony jest złącze dla dysku 2,5"
  • Poziom 14  
    Moze nie dzialac z ta przejsciowka ze wzgledu na ograniczone zasialnie przez USB, jaki to dysk ATA czy SATA ?
    Jezeli ATA to proponuje kupić przejsciówke z odzielnym zasilaniem, jezeli sata to bez problemu podlaczysz po normalnym kabelku SATA i zasilajacym do komputera stacjonarnego.
    Mozesz tez podłaczyc przez obudowe zew. na USB, ale zwróć uwage aby miała własny zasilacz.
  • Poziom 21  
    Sprawdź czy jest napięcie w przejściówce na pinie 41 i 42/dodatkowe zasilanie/.
    Jeśli jest tylko na 41 to może pomogłoby zmostkowanie na dysku pinów prądowych.
    Temat opisywany wielokrotnie.
  • Poziom 17  
    No właśnie to jest ata,:/
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 17  
    Dysk cicho stuka ale raczej sie nie rozpędza przynajmniej tak myślę

Dodano po 10 [minuty]:

Dysk się nie rozpędza wcale.
  • Admin grupy komputery
    Miałem podobny problem , okazało się że musiałem na dysku dać zworkę , by dysk był jako Master .

Podaj model dysku .
  • Poziom 17  
    Mondel dysku 2,5"
    Marka: TOSHIBA
    Model: MK2023GAS
    Napięcia: +5V, 0,7A
  • Poziom 21  
    Złącze USB podaje max. 0,5A a dysk ma wymagania 0,7A.
    Trzeba go zasilić z dwóch złącz USB, jedno na elektronikę pin 41 a drugie na silnik pin 42.
    Potrzebna inna przejściówka lub ta do przeróbki.
  • Poziom 17  
    I dlatego tylko prykał i nic więcej, to mam ta przelotkę 2,5 i 3,5==>USB i do tego kupię jeszcze przelotkę i to będzie tak:
    do złącza USB podłączę tą przelotkę z zasilaniem do portu 3,5" podłąnczę zasilanie zasilaczem co miałem w zestawie i do dysku od lapka. I tym sposobem nie będę używał portu hdd 2,5". Może tak być??
  • Poziom 26  
    Może i zadziała, sam stosowałem bo miałem kiedyś tylko przelotkę USB->IDE3.5". Te kabelki USB->IDE ze złączem 2.5" obsługują tylko dyski gdzieś tak do 8GB (takie małe miały pobór prądu <0.5A i pojedyncze USB wystarcza).
  • Admin grupy komputery
    Właśnie sprawdziłem swój dysk - mój model to MK 6025GAZ , działa prawidłowo bez zworek na identycznej przejściówce , podpinam go pod główne gniazda USB na płycie gł.
    Nie działa mi jak podepnę go przez przedłużacz , więc prawdopodobnie ma tu znaczenie długość kabla i spadek napięcia na nim .
    Dodam że gdy go podpinam zapala mi się czerwona dioda w adapterze ATA/USB .

Upewnij się że nie masz zworek na dysku , sprawdź też ten adapter w innym komputerze lub z innym dyskiem , może masz za niskie napięcie na portach USB , lub adapter jest uszkodzony .
    Ostatecznie można by (jak koledzy wyżej sugerują) zasilić dysk dodatkowym napięciem 5V z innego źródła zasilania .
  • Poziom 17  
    Udało się uruchomić fakt miałem go na dodatkowym kablu kablu, podłączyłem pod gniazdo usb w płycie i działa dzięki za pomoc, można na was liczyć jeszcze raz dzięki

Dodano po 1 [godziny] 46 [minuty]:

DriverMSG napisał:
    Właśnie sprawdziłem swój dysk - mój model to MK 6025GAZ , działa prawidłowo bez zworek na identycznej przejściówce , podpinam go pod główne gniazda USB na płycie gł.
    Nie działa mi jak podepnę go przez przedłużacz , więc prawdopodobnie ma tu znaczenie długość kabla i spadek napięcia na nim .
    Dodam że gdy go podpinam zapala mi się czerwona dioda w adapterze ATA/USB .

Upewnij się że nie masz zworek na dysku , sprawdź też ten adapter w innym komputerze lub z innym dyskiem , może masz za niskie napięcie na portach USB , lub adapter jest uszkodzony .
    Ostatecznie można by (jak koledzy wyżej sugerują) zasilić dysk dodatkowym napięciem 5V z innego źródła zasilania .

Powiedz mi jeszcze jaki jest ten dysk jaką ma pojemność mój ma 20GB i ile wymaga zasilania, i czy też jest od laptopa. Dzięki za wypowiedzi i Pomoc.
  • Admin grupy komputery
    Dysk Ma 60GB co mogłeś sprawdzić w google - pochodzi też z laptopa - Modelu nie pamiętam , wiem że w nazwie miał duże T i obrotową aktywną matryce - Chyba coś z FujitsuSiemens.