Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Drukarka Kyocera Fs-1700-add paper

strato 09 Sep 2008 09:17 1379 5
    strato
    Level 15  
    wydawało mi się że wiele na temat tych drukarek wiem ale to mnie zaskoczyło....drukarka cały czas wyświetla komunikat "add paper" i mruga dioda podajnika Ręcznego, dioda kasety w ogóle sie nie świeci jedynie w pierwszej fazie self-testu zaraz po włączeniu-
    po podaniu papieru z podajnika ręcznego drukuje normalnie i poprawnie-sprawdzałem w ustawieniach jest zaznaczona kaseta ale drukarka sie zachowuje jakby jej nie było- efekt jest taki że cały czas piszczy i domaga sie papieru-mam nadzieję że ktoś juz to przerabiał bo wydaje mi się że jest to jakaś totalna błahostka....
    acha-dodam że rozebrałem w związku z tym drukarkę i przedmuchałem i przeczyściłem wszystkie czujniki łącznie z tymi od podajnika ręcznego oraz te współpracujące z lusterkami w obudowie przy Transfer Roll....
    bardzo proszę o sugestie i pozdrawiam serdecznie_Strato
    Krikesz
    Level 16  
    Z podanego przez Ciebie opisu wynika,że uszkodzona jest kaseta papieru i tu bym skoncentrował swoją uwagę! Pozdrawiam;-/
    strato
    Level 15  
    też tak myślałem ale tam nie się co uszkodzić-na razie sprawdzam płytkę z czujnikami kasety(te trzy z lewej strony drukarki)
    wladek83
    Level 32  
    Obok wyświetlacza masz rysunek drukarki, powinna się świecić dioda nad symbolem poskładanego papieru w podajniku a nie dioda nad tacką podajnika ręcznego. Czy tak jest ? Zmianę źródła poboru papieru dokonujesz przyciskiem Stack. Powinieneś słyszeć metaliczny stuk oraz zmianę świecenia diód. Czy tak jest ?

Pzdr.
    strato
    Level 15  
    Usunąłem już usterkę tkwiąca w żle stykających pinach oraz zimnych lutach płyty zespołu przełaczników i czujników-drukarka działa juz poprawnie czyli w/w objaw już nie występuje.
    Dzieki za wszelkie chęci pomocy a tak nawiasem mówiąc przycisk STACK nie służy do wyboru żródła papieru a jedynie do wyboru, którędy papier ma drukarkę opuszczać - pozdrawiam _Strato
    rys57
    Moderator
    Usunąłem elementy dyskusji kolegów strato i wladek83, które nie miały nic wspólnego z zagadnieniem technicznym. Proszę na przyszłość o powstrzymanie się od tego typu uwag.
    Ponieważ usterka usunięta, temat zamykam.