Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ferguson AF 3018 SE - nie przełącza diseq

soblesz 09 Wrz 2008 10:46 2890 15
  • #1 09 Wrz 2008 10:46
    soblesz
    Poziom 9  

Ferguson AF 3018 SE- mam problem, antena z dwoma konwerterami (Astra i Hot Bird)+ diseq. tuner nie przełacza na poszczególne satelity.
    Diseq jest sprawny (podmieniałem z innego zestawu. Po odłaczeniu diseq-a i podłaczeniu kablem bezpośrednio do konwertera - odbierane są sygnały Astry i Hot Birda.
    Uprzejmie proszę o radę - co nalezy zrobić (wymienić)

0 15
  • #3 09 Wrz 2008 11:28
    pajo21
    Poziom 35  

lopiola napisał:
    Niektóre softy nie obsługują diseqa. Czy tam jest fabryczny soft?
    Wszystkie softy fabryczne i nie fabryczne obsługują disecqa w tym fergusonie.

soblesz napisał:
    Ferguson AF 3018 SE- mam problem, antena z dwoma konwerterami (Astra i Hot Bird)+ diseq. tuner nie przełacza na poszczególne satelity.
    Diseq jest sprawny (podmieniałem z innego zestawu. Po odłaczeniu diseq-a i podłaczeniu kablem bezpośrednio do konwertera - odbierane są sygnały Astry i Hot Birda.
    Uprzejmie proszę o radę - co nalezy zrobić (wymienić)

Poustawiaj odpowiednio porty w tunerze.

0
  • #4 09 Wrz 2008 12:52
    soblesz
    Poziom 9  

Soft nie jest oryginalny - porty w tunerze ustawione prawidłowo - nie działa - jak wyżej.
    Dziekuję za dotychczasowe informacje.
    Pozdrawiam.

0
  • #5 09 Wrz 2008 23:23
    Tadeusz156
    Poziom 23  

Port prawidłowo ustawiony,kiedy pokaże się pasek z sygnałem,dla Astry jak i Hodbirda po ustawieniu wciskasz na pilocie 2 razy EXIT. i musi działać.

0
  • #6 09 Wrz 2008 23:59
    darek23422
    Poziom 27  

Daj na diseqt 1,2 port 2 dla astry port 1 dla hb no i zasilanie konwertera dla hb i astry daj włącz

0
  • #7 10 Wrz 2008 00:07
    pajo21
    Poziom 35  

darek23422 napisał:
    Daj na diseqt 1,2 port 2 dla astry port 1 dla hb no i zasilanie konwertera dla hb i astry daj włącz

Diseqc 1.2 to jest protokół do sterowania obrotnicy.Tylko w nieorginalnym oprogramowaniu można byle jak ustawić ten parametr i tak będzie działać.
    Porty też się przypisuje zależnie od tego do których wejść w diseqcu podepnie się konwertery.

0
  • #8 10 Wrz 2008 08:55
    LeDy
    Poziom 43  

W ustawieniach anteny DiSEq C jak nie działa na Port 1 i Port 2 to ustaw Mini A i Mini B. A czy Port 1( mini A) do Astry czy Hotbirda to ci pokaże poziom sygnału .

0
  • #9 10 Wrz 2008 22:17
    soblesz
    Poziom 9  

Dziękuję za dotychczasowe rady. wszystkie wypróbowałem, ale niestety bezskutecznie.
    Jestem laikiem w tym temacie, ale pomyślałem, że być może nie dochchodzi zasilanie z tunera do diseq-a na Port 2, ponieważ z tego Portu nie ma sygnału.
    Czy możliwe, że pies może być pogrzebany w tunerze?.
    Pozdrawiam i jeszcze raz dziękuję za dotychczasową pomoc.

0
  • #10 10 Wrz 2008 23:11
    Tadeusz156
    Poziom 23  

Podłączaj kable od konwerterów kazdy osobno do tunera bez przełącznika diseq,a w tunerze porty diseq zostaw wyłączone , wtedy będziesz wiedział co uszkodzone czy tuner czy przełącznik diseq.

0
  • #11 11 Wrz 2008 09:42
    LeDy
    Poziom 43  

soblesz napisał:
    Po odłaczeniu diseq-a i podłaczeniu kablem bezpośrednio do konwertera - odbierane są sygnały Astry i Hot Birda.
    Przecież to robił już. Zobacz jeszcze twoim tunerem na innej instalacji antenowej. Wnioski wiadome. Jeżeli Port 1 ci odbiera to temu satelicie zmień port i zobacz czy sygnał ucieknie. Jeżeli nie tzn. ,że tuner nie zmienia. Co z ustawianiem Mini A i B ?

0
  • #12 14 Wrz 2008 19:58
    electric_dream
    Poziom 10  

wieszz jest jeszcze jedna mozliwosc sprawdzenia czy jak to okresliles pies pogrzebany jest w tunerze......sprubowac z innym tunerem i jesli bedzie wszystko ok to znaczy ze tuner, a jesli nie to cos innego. a probowales wszystkich ustawien co tutaj podano? a co do tego softu to moglbys cos wiecej powiedziec??

0
  • #14 18 Wrz 2008 18:51
    soblesz
    Poziom 9  

Witam!,
    Przepraszam, że długo się nie odzywałem - nie miałem takiej możliwości. Ale już jestem.
    Wypróbowałem chyba już wszystkie możliwości.
    Zmieniałem softy, również na fabryczne i nieoryginalne najnowsze do tego tunera.
    Ciagle efekt taki sam.
    Na innym tunerze wszystko jest OK.
    Po zamianie portów na Mini A i Mini B, czy też z 1 na 2 efekt jest taki sam - odbiera tylko Hot Bird.
    Dziekuję za dotychczasowe porady i pozdrawiam.

0
  • #15 18 Wrz 2008 19:00
    LeDy
    Poziom 43  

Zmień DiSEq-a a jak nie pomoże to wina tunera. Nie wiem czy z innym tunerem próbowałeś.

0
  • #16 18 Wrz 2008 22:06
    soblesz
    Poziom 9  

Witam!,
    diseq był zmieniany i zachowuje się identycznie.
    A czy ktoś może mi podpowiedzieć jaka może być usterka tunera (jaki obwód uległ uszkodzeniu?.
    Pozdrawiam.

0