Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

DAEWOO CMC-1424S

01 Mar 2004 11:02 1515 11
  • Poziom 22  
    Mam narazie duzy problem monitor ma zwarcie ze hoho wogule sie nie włącza sprawdziłem HOTa ale wyglada na dobry tzn ma przejscie miedzy bazą a emiterem ale niby ma w środku rezystor brak mi info na temat jak wielki mi wykazuje coś około 50ohm wewnatrz mońka czysto brak śladu wybuchu czy nadpalenia az sie boje ale zdaje mi sie ze to trafo WN albo cewki mają zwarcie ....
  • Poziom 28  
    Mierzysz w układzie tego HOTa? Wogóle co za problem odpisać symbol i sprawdzić czy ma rez w środku???
  • Poziom 12  
    Każdy tranzystor WN gdy popracuje ma rezystancję między B i E.Radziłbym jednak od sprawdzenia czy nie ma zwarć po stronie wtórnej zasilacza ,często są zwarte diody na zasilaniu odchylania. poza tym dokładniej opisz usterkę
  • Poziom 28  
    No nie każdy. Większość nie ma właśnie.
  • Poziom 15  
    Proponuje wylutowac tranzystor i wstawic w jego miejsce miedzy C-E zarowke sieciowa np. 45W. Bedziesz widzial wtedy czy przetwornica startuje - jezeli tak zarowka powinna zapalic sie jasno i swiecic bez zadnych pulsacji (jezeli bedzie swiatlo nie stabilne to znaczy ze pewnie w jakiejs innej galezi zasilania jest zwarcie! i trzeba wtedy szukac gdzie indziej). Jezeli przetwornica jest dobra najlepiej bedzie jak sprawdzisz ten tranzystor wylutowujac go z ukladu , a co do rezystora to trzeba poszukac w nocie katalogowej! (na elektrodzie masz katalog!) .Jezeli padlo trafo WN to tranzystor czy tak czy tak bedzie padniety!, sprawdz tez od razu kondensator miedzy C - E (zazwyczaj w granicach 10nF/16kV) a jesli masz do niego jakies zastrzezenia to go wymien! Jesli przetwornica chodzi i wszystko jest ok a tranzystor spalony to oczywiscie wstaw nowy i daj znac co sie dziej. Jezeli sie spali tzn, ze albo pierwotne na WN lezy albo jest mozliwosc ze jest zwarcie po stronie wtornej WN i trzeba wtedy tam szukac...
  • Poziom 22  
    Witam po długiej przerwie po przegrzebaniu monka postanowiłem wywalic trafo WN i podstawiłem zarówke i bezpiecznik sie nie spalił zarówka sobie świeci słabo to znaczy ze WN padło dobrze rozumuje ? bo jak tak to sie dziada nie opłaca naprawiać
    Pozdrawiam Łukasz ...
  • Poziom 15  
    Jezeli zarowka swieci slabo (to zalezy tez jak slabo??) to raczej sugerowal bym zajac sie przetwornica (ewentualnie sprawdzic czy przetwornica nie pracuje na zwarciu juz po wlaczeniu i wtedy napiecia moga byc zanizone). Zarowka powinna swiecic jasno i stabilnie. Ewentualnie jezeli dysponujesz osc. to mozesz sprobowac zewrzec Baze Tranzystora kluczujacego na Trafo WN przez diode do masy i zdjac z niej przebieg (wrzucic go na forum) to napewno by wiele pomoglo. Pozdrawiam!
    PS: Zapomnialem tez dodac, sprawdz na wszelki wypadek trafo WN najprostrzym sposobem - wez miernik i zobacz czy nie ma przebic miedzy sluchawka a nozkami trafa.
  • Poziom 22  
    Witam
    narazie tyle trafo przejsc nie ma na omomierzu 20Mohm
    żarówka świeci stałym światłem a ma 25W/230V(a w tej gałęzi B+ jest elka na 200V wiec nie ma tam wiecej jak 180V ) wiec nie jest za jasna
    ale swieci tak na 75-60% jasności
    reszta info juz niedługo
    pozdrawiam i dziękuje za pomoc Łukasz
  • Poziom 22  
    Witam no i B+ wynosi u mnie 96V to ciut przymało (niepisałem wcześniej bo byłem bardzo zajęty ) przy zarówce 25W i braku trafa WN....
    gdzie waszym zdaniem moze być zwarcie ?
  • Poziom 20  
    W tych monitorach w 8 na 10 przypadkow uszkadza sie tranzystor w odchylaniu poziomym na wskutek zmniejszenia sie pojemnosci kondensatora 100uF/25V w bazie tego tranzystora mocy, wymiana tranzystora i tego kondensatora przywraca monitor do dawnej swietnosci :)
  • Poziom 22  
    Hota ma mnarazie tego samego bo nie moge dostać go w sklepie moze słabo szukałem dzieki za rade zaraz to sprawdzę w sumie mam oscyloskop to mógłbym zerknąć na prebiegi z kolektora tylko rzy zarówce i jakimś dzielniku np 1:10 jak pełne zwarcie to HOT do ....
    jeszcze raz wielke dzięki