Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

OpenOffice Calc Funkcja

alvi 09 Wrz 2008 13:43 2381 0
 • #1 09 Wrz 2008 13:43
  alvi
  Poziom 10  

  Witam

  Potrzebuję funkcję która będzie mi zliczała liczby tzn.

  Mam kolumnę w której są różne liczby. W jednej komórce chcę żeby mi zliczało ilość powtarzających się liczb.

  Narazie udało mi się to dla jednej komórki

  =ILE.LICZB(JEŻELI(N5=2;1;'X'))

  Nie wiem nawet czy dobrze do tego podszedłem ale tylko takie udało mi się zrobić. Funkcja ta sprawdza mi czy w danej komórce jest liczba 2. Jeżeli jest to uzyskuje wartość liczbową i w końcowym efekcie funkcja nam pokazuje że w danej komórce jest 1 liczba. Jeżeli nie jest 2 to komórka uzyskuje wyrażenie x które nie jest liczbą i funkcja nam wykazuje że nie ma w komórce liczby dając wynik 0.

  W sumie pisząc to przyszło mi do głowy żeby poza tabelą w dalszych kolumnach robić to dla każdej komórki osobno a potem po zsumowaniu kolumny wpisać wynik w tabelkę ale może jest inny sposób który nie będzie taki zagmatwany.

  Robię wszystko w OpenOffice ale jak ktoś zna taką metodą w MO to też można pisać. Są to porównywalne funkcje więc pewnie jakoś uda mi się dojść.

  Jeszcze 2 pytania:

  1. Czy jest możliwość wydobycia z jednego pliku danych z konkretnych komórek. Np. w jednym pliku mam wszelkie obliczenia a w drugim pliku pokazuję tylko wyniki (nie chodzi mi tu o komunikację między arkuszami w jednym pliku). Jeżeli jest to możliwe to za pomocą jakiej funkcji.

  2. To samo tylko w php. Wykorzystać plik na którym było wszystko liczone i na stronie WWW pokazać wyniki.

  Wszelkie zmiany w pliku powodują, że zmieniają się wyświetlane wyniki na stronie czy w innym pliku.

  Pozdrawiam


  10.09.2008

  Znalazłem ciekawe biblioteki umożliwiające odczyt plików *.xls bezpośrednio w php. Problem jest jeden.

  Otóż odczyt jest możliwy tylko jak w komórke są wpisane wartości. Jeżeli jest wpisana funkcja to wyniku tej funkcji pokazywać nie chce.

  Czy da sie to jakoś obejść a jeżeli nie to czy jest taka funkcja, którą można dorzucić do komórki, że wynik funkcji która została wykonana, jest przerzucany do innej komórki?

  np. w A4 mam sumę od A1 do A3. Wynik jaki jest w A4 przezucam sobie do B4 dzięki czemu w B4 mamy wpisaną wartość (a nie funkcję), którą mogę użyć w pliku php. Nie chcę w B4 wpisać funkcji która nam pokaże to co jest w A4 tylko w A4 zrobić taką funkcję, która zrobi sumę a następnie wynik tej sumej oprócz tego że będzie w A4 to jeszcze zostanie zapisany w B4.

  0 0