Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lifetec LT7095

01 Mar 2004 12:42 1337 7
  • Poziom 13  
    Problem jest taki ze nie mozna zalączyc tv z pilota ani z klawiaturt zapala sie tylko dioda, przetwornica nie startuje
  • Poziom 14  
    Cześć, ale dioda jest zasilana z głównego zasilacza czy dodatkowego ?
    Są jakieś napięcia z przetwornicy, może przetwornica jest przeciazona ??
    Umiesz sprawdzić ja np. na żarówce ?
    Napisz coś wiecej co się dzieje.
    Pozdrawiam
  • Poziom 13  
    Problem w tym ze telewizor zostal w domu i bede mogl do niego zajzec dopiero w weekend ale przetwornica nie jest raczej przeciazona bo nie wydaje zadnych dzwiekow. Wyglada to tak jak by nie bylo sterowania klucza. Co do zarowki to wiem ze sie ja wpina miejsce kolektora i na mase (tranzystor ma byc wylutowany czy tylko wypiety kolektor?) Poza tym jakis schemat by sie przydal.
  • Poziom 14  
    Wiem wiem schemat dobra rzecz, ale niestety nie mam. Płyta może byc podobna do czegoś innego. Ale jak nie ma to tradycyjnie elka w zasilaczu, sprawdzenie czy na wyjściu w jakejś gałęzi nie ma zwarcia.
    A żarówkę (są rózne szkoły) wpinam w szereg prze transformatorem H na zasilaniu.

Powodzenia
  • Poziom 13  
    A wiec tak pomierzylem napiecia na zasilaczu brak napiecia 115V i pozostale strasznie male po podlaczeniu miernika do wyjscia 115V z trafa idoczne skoki napiecia trafo tak jakby probkowalo wszystkie elementy w zasilaczu sprawne nie sparwdzilem tylko scalaka IC801, IC802 nie mialem chacie schematu zasilacza wiec nie spradzilem tegoic 802(mc 44604) z tego co zauwazylem zeby go sprawdzic nalezalo by podac 0V na nozke 15 jesli odpali to wina tkwila by chyba trans optorze cqy80 chyba ze cos przeoczylem.
  • Poziom 13  
    Sprawa zamknieta. 6 godzin pracy tylko po to zeby stwierdzic ze klient uszkodzil pilota i dodatkowo nie wiedzac do czego to sluzy wlaczyl w menu TV Children Protection (zablokowal klawiature) i TV nie reagowal na probe odpalenia z klawiatury :) O tyle dobrze ze nie kupilem wczesniej zadnych czesci :)
  • Poziom 14  
    Samo życie ........ nie będe nic dodawał.
    Warto by może otworzyc temat "Nasi Kochani Klienci"
    No ale gratuluje sztuka jest zrobiona i to się liczy.
    Pozdrawiam
  • Poziom 22  
    Ja mam na ten temat inne zdanie,to ty jestes serwisantem i twoim zadaniem jest wiedziec czy tv znajduje sie w standby czy jest faktycznie jakas usterka.
    Faktem jest ze nie sposob wiedziec wszystkiego i kazdy znas sie uczy ale wina klijeta jest w tym przypadku zadna.