Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Usunięte konto Administratora... Win XP Pro SP3

Cichy666 09 Sep 2008 19:18 11147 10
    Cichy666
    Level 20  
    Witam, jak w temacie.
    Po deinstalacji Nortona Internet Secutity 2008 (skończył się czas darmowego testowania) i po resecie komputera zostało usunięte konto Administratora... Podczas logowania widoczne jest drugie konto z ograniczeniami. Czy jest możliwość przywrócenia konta Administratora? Po 2X Ctrl+Alt+Del w oknie logowania nic się nie dzieje.
    Dziękuję za wszelkie sugestie.
    mietekn
    Level 35  
    2X Ctrl+Alt+Del działa tylko w Windowsie XP Pro (w Home nie). Spróbuj uruchomić komputer w trybie awaryjnym, zobaczysz na nim wszystkie dostępne konta.
    Cichy666
    Level 20  
    Pisałem, że konto Administratora zostało usunięte. Przy F8 ekran logowania jest pusty. Przywracanie systemu nic niestety nie daje...
    Cichy666
    Level 20  
    Zależy mi na danych... Niestety...
    Pozdrawiam
    Cichy666
    Level 20  
    Nie mogę. Brak dostępu do katalogu.
    lelekx
    Level 30  
    Jeżeli konto administratora, którego używałeś, nie nazywało się "Administrator", to zawsze jest wyjście.
    XP przy instalacji zawsze tworzy konto o nazwie "Administator", a w wersji Pro przy instalacji jesteś nawet pytany o hasło do tego konta.

Więc: 2x CTRL+ALT+DEL na ekranie logowania;
    login: Administrator;
    hasło: puste lub takie, jakie wpisałeś na etapie instalacji.

Jeżeli to konto jednak nazywało się Administrator, to zostają Ci trzy wyjścia:
    1) podłączenie dysku do innego komputera i skopiowanie katalogu c:\Documents and settings\(nazwa konta); mogą być cyrki z ACL jeżeli masz NTFS, prawdopodobnie trzeba będzie zresetować uprawnienia do katalogu
    2) zainstalowanie drugiej kopii XP na komputerze; dalszy ciąg jak w punkcie 1
    3) uruchomienie systemu z Live CD (np. BartPE); uwagi odnośnie NTFS jak wyżej.
    User removed account
    User removed account  
    Cichy666
    Level 20  
    Po włożeniu oryginalnej płytki Windowsa XP wystepuje błąd:
    stop: 0X0000007B,(0xF7CAE524,.....) i niebieski ekran... Zaczynam pałać ogromną niechęcią do produktów NORTONA...
    Cichy666
    Level 20  
    Dzięki za zainteresowanie. Już sobie poradziłem. Wykorzystałem Linuxa.
    Pozdrawiam