Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Końcówka Crown LPS - opinia

auroxik 10 Sep 2008 00:33 31958 44
Relpol
    auroxik
    Level 26  
    Witam

Czy miał ktoś do czynienia z końcówkami Crown z seri LPS. Widział słyszał??

Jestem ciekaw co to takiego bo cenowo ma się bardzo dobrze. Wiadomo że jest to okrojona końcówka ale interesuje mnie w jakim stopniu i jak np mają się one do tanich T.amp-ów z seri TA
  • Relpol
    Ark Seven
    Level 17  
    Kolego musisz sobie odpowiedziec na pytanko sam.Czy chodzi Tobie głównie o znaczek czy o to jak ten wzmak ma zagarć.Czyżby chodziło o szpącenie przed lamerami którzy się kompletnie nie znają na sprzęcie.Wydaje mi się że sprzet jest do grania a znaczek na drugim miejscu.Jeśli mobilny dj to seria TA seria E jest oki ale tylko do popędzania małych satelit.T.ampy to sprawdzone konstrukcje za normalna kasę.Taki sam wzmak z inną naklejką np.Crest kosztowałby duzo więcej a tak samo grał.
    auroxik
    Level 26  
    Nie mówiłem ze chce go bo crown. Tylko ogolnie pytam czy ktos to widzial slyszal jak to sie ma do swojej ceny. A ze jest to mocno okrojone z wszystkiego to wiem tylko w jakim stopniu. Czy moze to jednak stanac kolo t.amp-ow tanich tapco itp Czy jednak taka marze dał CROWN że w środku ma to sie cieniutko
    DYLU BADBOY
    Level 27  
    Jak dla mnie to lipa, za tanie jak na crowna.
    Seria XLS to syf a wychodzi drożej...
    Bierz T-amp najlepszy stosunek jakość/cena i moc/cena
    piotrbpm
    Level 18  
    W tej serii zastosowali zasilacz impulsowy :/
    Rozkład takiej mocy według impedancji obciążenia sugeruje na kiepskie zasilanie ,wiem że impulsowy zasilacz tak steruje końcem mocy żeby właśnie tyle i tylko tyle produkować ale to budżetówka przez duże B :)
    DjDaniel11
    Level 27  
    Ja jestem ciekaw jak się ma ten LPS do XTI. Czy, w XTI czasem się nie płaci "ogromnej fortuny" za sam procesor DSP?
    Inną ciekawostką jest to, że nie znalazłem jeszcze negatywnej opinii o tych LPS. Może dlatego, że mało kto kupuje, a może jednak coś w tym jest. Końcówka okrojona, jednak ma liczne układy zabezpieczające, co jest najważniejsze na estradzie.
    Wiem, że parę osób na tym forum posiada te końce, dlatego chciałbym się dowiedzieć, raz a pewnie. Co to jest wartę, patrząc na środek, i zastosowanie praktyczne, a nie na suche parametry i opakowanie.
    Pozdrawiam
    DJadrianDJ
    Level 14  
    Witam. Posiadam końcówkę mocy CROWN LPS 1500. Pracuje ona u mnie z nadstawkami TONSIL ZE 300. U mnie jak najbardziej zdaje egzamin dźwięk jest bardzo czysty i dźwięczny i basu nie brakuje. Nawet gdy zapala się dioda CLIP to dźwięk nie jest przesterowany. Moim zdaniem sprzęt godny polecenia. Mi służy już 8 miesięcy. Pozdrawiam
    kac1per
    Level 11  
    Kupiłem dzisiaj Crowna LPS 2500 (2*550W przy 8ohmach). Na pierwszy rzut oka i ucha bez rewelacji ale przyzwoicie. Pracuje cicho, nie generuje słuszalnych szumów w głośnikach. Głośniki B&C 18PS76-8 Ohm doprowadza do przesteru bez zapalenia się clipów, więc chyba odpowiednią moc też ma (crossover ustawiony koło 130Hz). Nie miałem serca żeby pchać potencjometr do zapalenia się clipów, bo głośnik się już mocno wychylał i było to słuchać. Tak że na razie myśląc o użytkowaniu tej końcówki w najbliższym sezone do napędzania kolumn basowych jestem umiarkowanym optymistą.
  • Relpol
    artekd
    Level 14  
    Witam !

Posiadam takowy wzmacniacz tz Crown LPS 1500 / transformatorowy /oraz XTI 1000 / impulsowy / - chodzi o zasilanie ; jestem zadowolony , użytkuje od kilku miesięcy . Nie wiem czemu niektórzy nie lubia tej firmy ?
    Pozdrawiam
    Artur
    -Maciej_
    Level 21  
    kolego i jak się sprawuje ten lps 2500? bo zamierzam kupić tą końcówkę i nie wiem czy warto.
    artekd
    Level 14  
    Witam !!

Końcówka sprawuje sie OK , chociaż jak jest zupełna cisza to troszke szłychać trafo sieciowe./ dlatego trafo słychac bo zastosowałem włacznik bimetalowy co by uruchamiał wentylator przy ok 50 stopniach C. , dlatego wentylator u mnie nie kręci się - ale to moja modyfikacja , normalnie wentylator pracuje i tarfa nie słychac , trafo jest toroidalne i wydajne/.
    W tym wzmacniaczu to bym osobiście zmienił to , że wstawił bym przekaźnik do odłączania głośników zamiast ukłądu tranzystorowego/ ale to moja sugestia/
    Ogólnie jestem zadowolony , za te pieniądze jest OK
    Pozdrawiam
    Artur

Dodano po 2 [minuty]:

A i jeszce jedno mój jest LPS 1500 , ale to konstrukcje podobne.
    Pozdrawiam
    DjDaniel11
    Level 27  
    artekd mógłbyś się z nami podzielić zdjęciami wnętrza? Masz możliwość przeprowadzenia testów mocy? Słyszałem ostatnio, że przy 8ohm końcówka faktycznie posiada taką moc jak podaje producent, jednak przy 4ohm ta moc dużo nie wzrasta.
    artekd
    Level 14  
    Witam !
    Zrobię może dzisiaj wieczorem fotki , jak troszkę czasu znajdę . Pomiar mocy jak znajde czas może w pod koniec tygodnia .
    Pozdrawiam.

Dodano po 52 [minuty]:

Podsyłam fotki LPS 1500 - robione lampą błyskową

-Maciej_
    Level 21  
    w środku tak jakoś... pusto i lipnie. Wysmarowane tym termoglutem było fabrycznie czy coś podklejałeś sam?
    artekd
    Level 14  
    Witam !

Trzeci włącznik termiczy ten czarny prostokątny zainstalowałęm z pastą silikonową , reszta to oni / chyba China Town ;) /
    - Pusto w srodku bo to w sumie prosta konstrukcja .
    Pozdrawiam
    Artur

Dodano po 2 [minuty]:

- a i jeszcze termistor z warystorem przy bezpieczniku , też poprawiłem po fabryce , myślę ,że wiadomo czemu.
    pozdr.
    artur
    m1losz
    Level 11  
    Witam

Sądzę, że nie jedna osoba odwiedza ten temat mimo daty zamieszczenia. Dlatego zdecydowałem się dodać swoją opinię. Mianowicie od roku użytkuję końcówki mocy CROWN LPS 2500. Faktycznie został zastosowany tam zasilacz impulsowy. I wbrew przekonaniom wielu osób to nie jest wada! Końcówka dzięki temu kożysta z mniejszego transformatora, co przekłada się na małą wagę sprzętu. Inna końcówka o takich parametrach bez zastosowania zasilacza impulsowego (zasilanie ze sprzężeniem zwrotnym) ważyłaby nie mniej niż 20kg. W lps 2500 przy intensywnej pracy można zaobserwować, że transformator się trochę grzeje przez to, że jest zmuszany to wydajniejszej pracy poprzez sprzężenie zwrotne. Ale oczywiście nie jest to groźna temperatura ( >40'C ). Wydajność mocowa tej końcówki na prawdę zaskakuje, osiąga ponad 700W na kanał przy obciążeniu 4OHM przy zachowaniu jakości i dynamiki na bardzo wysokim poziomie. Faktycznie, seria LPS jest jedną z najbardziej ubogich serii Crowna. Ewidentnie firma chce trafiać nie tylko do dużych organizacji imrez typu publiczne, plenerowe ale także do prywatnych odbiorców, gdzie nie ma więcej potrzeb jak dobre wzmocnienie dźwięku przy zachowaniu dobrej jakości i bezawaryjności. Osobiście do tej pory nie miałem z tą końcówką żadnych problemów.
    artekd
    Level 14  
    Witam !
    - Fotki kolega by zrobił wnętrza LPS 2500 :)
    Kamil 198711
    Level 19  
    Witam
    posiadam już 2 lata 3x lps 2500
    niedawno skończyła im się gwarancja BEZAWARYJNIE

Napędzam nimi 4 x OMEGA PRO-18C
    mimo klipowania dźwięk bez zniekształceń
    i górki na kiepskawych głośnikach stx-a
    na razie świetnie dają radę nie zamierzam zmieniać no może po za gł.górkami... :D
    m1losz
    Level 11  
    Na zdjęciach LPS1500 które podał koleka artekd widać ślady kleju na ciepło przy przewodach zasilania. To nie jest fabryczna robota! Nie powinno być ani grama kleju na ściankach obudowy ani na kablach. Na daną chwilę nie mam możliwości zrobienia zdjęć wnętrza lps 2500 ponieważ jestem na wyjeździe.
    _eddie_
    Level 33  
    Ja jedynie porównałem brzmieniowo lps2500 z crest cpx1500. Crest mimo, że na papierku słabszy zagrał pełniej w basie, mocno z mięchem i "jajem". Crown był głośny ale jakoś płytko brzmiał. Góra pasma podobna - obie jednakowo (średnio). A i crown mocniej się grzeje. Testy odbyły się na paczkach peavey xt i wharfedale lx. Osobiście w cenie crowna wolałbym t.ampa czy taniego cresta.
    Kamil 198711
    Level 19  
    Ja się podzielę wnętrzem robiłem czyszczenie z kurzu więc przy okazji...

Crown LPS 2500

LPS 2500 Moc
    4 Ω Stereo 725W
    8 Ω Stereo 550W

8 Ω Mono-mostek 1,450W

Foty:
    Końcówka Crown LPS - opinia Końcówka Crown LPS - opinia Końcówka Crown LPS - opinia Końcówka Crown LPS - opinia Końcówka Crown LPS - opinia

Widać że troszeczkę więcej elementów jak w 1500
    brooneek85
    Level 2  
    Witam serdecznie, Panowie nie macie pojęcia o czym mówicie, kolego porównujesz jakiegoś tam t.ampa czy jak to się nazywa do Crowna ??
    Chyba na głowę upadłeś.........pracowałeś kiedyś w ogóle na Crownie??
    Ja posiadam 12 szt LPS 2500 wszystko napędza Pol Audio oraz Dynacorda i spisują się na 5 z + ! ! !
    Nawet w najgorszych warunkach zimowych i wilgotnych spisują się naprawdę idealnie.
    jeśli chodzi o cene to masz rację po co przepłacać jak t.amp ma tę samą moc oraz PODOBNY dźwięk......
    Tylko zobaczymy ile nim pograsz........
    Pozdrawiam,
    _eddie_
    Level 33  
    brooneek85 wrote:
    Witam serdecznie, Panowie nie macie pojęcia o czym mówicie, kolego porównujesz jakiegoś tam t.ampa czy jak to się nazywa do Crowna ??
    Chyba na głowę upadłeś.........pracowałeś kiedyś w ogóle na Crownie??
    Ja posiadam 12 szt LPS 2500 wszystko napędza Pol Audio oraz Dynacorda i spisują się na 5 z + ! ! !
    Nawet w najgorszych warunkach zimowych i wilgotnych spisują się naprawdę idealnie.
    jeśli chodzi o cene to masz rację po co przepłacać jak t.amp ma tę samą moc oraz PODOBNY dźwięk......
    Tylko zobaczymy ile nim pograsz........
    Pozdrawiam,

Seria LPS jest tej samej jakości co t.amp ta czyli potocznie - tanio a ma jakoś zagrać. Wystarczy kontakt z macrotechem a będzie wiadome, że lps to crown tylko z nazwy.
    m1losz
    Level 11  
    Czy wypowiedział się tutaj ktoś kto miał okazję sprawdzić na dobrej kolumnie crowna lps i t.ampa jeden po drugim? Bo chyba nie... Gdyby każdy wypowiadający się na tym forum miał możliwość takiego odsłuchu to by do niego dotarło, że inżynieria Crowna potrafi zaskoczyć, czego nie można się spodziewać po prostym jak budowa cepa i pod względem rozwiązań nie różniącym się niczym od wzmacniaczy z poprzedniego 10-ciolecia t-ampie. Co prawda produkcja obu wzmacniaczy zlecana jest taniej sile roboczej, ale należy zwrócić uwagę na to, co zostało zlecone do wykonania. Te końcówki mocy różnią się kategorycznie zastosowanymi elementami i rozwiązaniami. Nie rozumiem tego porównania... Gdybym kolumny POL-AUDIO, HK AUDIO czy DYNACORD miał zasilać t.ampem to oczywiste jest marnotrawienie brzmienia które mogą nam zaoferować a zarazem brak sensu montowania takiego systemu audio. Możecie sami odpowiedzieć sobie na pytanie czy kolumny wyżej wymienionych marek są gdziekolwiek zasilane tampem którym niektórzy tak bardzo chcą podbić świat..:) Pozdrawiam
    DjDaniel11
    Level 27  
    m1losz wrote:
    Gdybym kolumny POL-AUDIO, HK AUDIO czy DYNACORD miał zasilać t.ampem to oczywiste jest marnotrawienie brzmienia które mogą nam zaoferować a zarazem brak sensu montowania takiego systemu audio.

Niestety jeśli oceniasz sprzęt po marce, to nie masz co się rozpisywać. Nie obraź się ale gwarantuje Ci, że niektóre końcówki pokoroju firmy T.amp, zagra dużo lepiej od budżetowych końcówek bardziej znanych producentów np. Crest, Crown.
    Nie ocenia się produktu po znaczku na nim.
    A pisząc, że zastosowano w tym wzmacniaczu zupełnie nowe technologie, to powiedz jakie :) Zrobili wzmacniacz AB o sprawności 95%?
    m1losz
    Level 11  
    Kolega wyraźnie nie zrozumiał tego co napisałem. Podałem arumenty które świadczą że wcale nie chodzi o ocenianiu tylko po znaczku. Chociaż znaczek Crown świadczy o sporym doświadczeniu i dużym zapleczu mądrych inżynierskich głów. Jeżeli chodzi o troszkę nowsze rozwiązania to chociażby w crownie LPS jako zasilanie jest zamontowana bardzo przyzwoita przetwornica oparta na sporym trafo, w niej m.in. sprzężenia zwrotne i mamy bardzo potężny zasilacz impulsowy który zarazem oszczędził nam na wadze kilka kilogramów. Jeżeli Kolego uważasz że ta1050 mający rzekome 2x525W przy 4OHM ważący 17,3kg jest na tym samym poziomie rozwiązań technologicznych co CROWN LPS2500 mający 2x725W przy 4OHM ważący 13,5kg no to nie mamy o czym dyskutować.. Pozdrawiam
    Moderated By dj-MatyAS:

Kolega na pewno wie o czym pisze?
    3.1.11. (10.2, 10.7, 12) Publikowanie wpisów nie zawierających merytorycznej treści, zawierających szkodliwe porady, porady nie będące próbą rozwiązania problemu oraz publikowanie identycznych wpisów następujących po sobie lub powtarzających informacje ujęte w toku dyskusji.

DjDaniel11
    Level 27  
    Kolego, chyba nie wiesz o czym piszesz. Masz wcześniej w temacie zdjęcia! Pokaż mi ten "potężny zasilacz impulsowy". Ja tam widzę tylko zwykły transformator toroidalny, 2 zwykłe mostki prostownicze. Nie widzę natomiast ani jednego rdzenia który by się nadawał na transformator impulsowy, nie widzę kluczy, ani nic co być choć w kawałeczku przypominało zasilacz impulsowy. Nie wiem skąd masz informacje o tym co piszesz.

Oba wzmacniacze nie mają tych mocy o których napisałeś. Jednak jak tylko będę miał okazje osobiście to zmierzyć to chętnie Ci podam w którym wzmacniaczu parametry są bardziej oszukane.
    Kamil 198711
    Level 19  
    Panowie mamy XXI wiek i niestety już nie waga decyduję o mocy wzmacniaczy tylko technologia w jakiej został dany wzmacniacz wykonany.
    DjDaniel11
    Level 27  
    W takim razie powiedz mi, jakim cudem wzmacniacz w klasie AB czy, H (to samo, tylko napięcia przełączane) może mieć sprawność taką jak wzmacniacz w klasie D?
    Może i mamy XXI, ale dalej wykorzystujemy wynalazki z epoki kamienia łupanego. (koło)