Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Konfiguracja routera Linksys WRT54GL a multimedia - kablówka

10 Wrz 2008 08:59 18520 10
  • Poziom 16  
    Witam
    Jak w temacie mam internet z kablówki przez modem motoroli.
    Na stacjonarnym komputerze ustawienie sieci mam automatyczne. czyli Ip itd. dostaje z modemu.
    Dodam, że modem nie jest przywiązany do konkretnego mac-a karty sieciowej.
    Również możliwe było podzielenie internetu na routerze Edimax. Podpięty był komputer stacjonarny i laptop, lecz laptop posiada wifi więc dokupiłem router WRT54GL i chyba mnie przerosły jego ustawienia.

Moja prośba jest taka czy może ktoś pomóc mi w konfiguracji tego sprzętu. Chodzi mi o dokładne napisanie co mam ustawić w tych wszystkich zakładkach w routerze.

Tylko proszę mi nie pisać, że mogę poszukać sobie. Już to robiłem i trafiałem na same ogólne opisy co jak widać nic mi nie dały.

Pozdrawiam
  • Poziom 12  
    ja dzis kupilem linksysa WRT54GL-EU i tez nie moge skonfigurowac tego internetu od multimedia.Mam wgrane TOMATO ustawilem na PPPoE wpisalem login i haslo i nie ma neta(zadnych wiecej ustawien nie ma,nie moge wybrac VPI,VCI itp.)
  • Poziom 16  
    Witam
    Już zrobiłem
    Najpierw ustawiłem net przez skrętkę, jak zaczęło chodzić to przez wifi bez żadnych kodowań i jak to zaczęło chodzić to z WPA 2 no i śmiga.
    Z tomato nie miałem nigdy do czynienia.
    Ustaw na DHCP

Pozdrawiam
  • Poziom 11  
    @x7nofate
    kupileś nieodpowiedni sprzęt do usługi z której chcesz korzystać.
    Multimedia oferuje internet zarówno przez kablówkę jak i przez łącza telefoniczne.
    Routery z serii WRT54G są dostosowane jedynie do rozdzielania sygnału pochodzącego od modemu ponieważ same są go pozbawione. Stąd nie ma sensu szukać ustawień VCI, VPI ponieważ nie ma prawa ich tam być.

Co do autora wątku - czy próbowałeś po prostu wcisnąć guzik na obudowie routera, który w domyśle sam powinien przeprowadzić autokonfigurację routera?
  • Poziom 16  
    I tu się mylisz K4c2m4r ja śmigam na WRT54GL ustawiłem sobie DHCP - automatyczną konfigurację plus DDNS - auto
    i śmiga. Nawet teraz przez własne wifi piszę.

A przyciskiem na obudowie to sobie można klikać ale dla sportu ;)
  • Poziom 20  
    @K4c2m4r
    Dosyć mocno się mylisz. PPPoE nie jest tylko używane w sieciach typu ADSL. Rzeczywiście z pierwszą częścią wypowiedzi się zgodzę, żeby WRT działał na ADSL-ach musisz mieć modem z Rj45. Natomiast gdy Twój dostawca korzysta z PPPoE w sieci lokalnej musisz podać hasło które da Ci dostęp do internetu.
    WRT-54Gl nie korzysta z "VCI, VPI" ponieważ nie posiada wbudowanego modemu.
  • Poziom 12  
    panowie pomalu,rozumiem ze ten ruter co posiadam (WRT54GL-EU) to nie podziele lacza?fakt nie ma w nim opcji VCI VPI ale przeciez jest oddzielne gniazdo na RJ11.Nie jestem ekspertem wiec moze sie myle.Interet dzial mi na tym ruterze ale tylko w tedy gdy wczesniej przed nim jest ruter-modem od dostawcy internetu.Juz sam nie wiem

P.s. do czego sluzy przycisk (cisco system)na obudowie linksysa WRT54GL-EU?
  • Poziom 16  
    Pomarańczowo /biały przycisk służy do zmiany funkcji Secure Easy Setup w routerze.
  • Poziom 20  
    x7nofate napisał:
    panowie pomalu,rozumiem ze ten ruter co posiadam (WRT54GL-EU) to nie podziele lacza?fakt nie ma w nim opcji VCI VPI ale przeciez jest oddzielne gniazdo na RJ11.Nie jestem ekspertem wiec moze sie myle.Interet dzial mi na tym ruterze ale tylko w tedy gdy wczesniej przed nim jest ruter-modem od dostawcy internetu.Juz sam nie wiem

P.s. do czego sluzy przycisk (cisco system)na obudowie linksysa WRT54GL-EU?

Jak najbardziej musisz mieć modem. Najlepsze i najtańsze rozwiazanie jest na allegro. Jest to modem siemens speedstream 5100 lub lepszy.
    Co do przycisku na standardowym sofcie jest easy setup do konfiguracji wifi natomiast na sofcie tomato (ponieważ mam przyjemność pracować) możesz dowolnie go skonfigurować.
  • Poziom 16  
    Ja mam jeszcze standardowe oprogramowanie. Ze zmianą poczekam jak mi się warranty skończy :)
    Jeżeli chodzi o tomato to dla mojego gospodarstwa laptopowego standardowe oprogramowanie wystarczy a warranty może się przydać "odpukać"
  • Poziom 12  
    poszedlem do multimedia i powiedzialem ze chce modem na USB (teraz mam ruter) z loginem i haslem.Pani ktora tam pracuje powiedziala ze jezeli tak zrobie to bede mial internet tylko na jednym PC.To ja na to ze bede mial swoj ruter gdyz chce miec bramke VoIP swoje Firewall i dynamiczne adresy IP.Polaczyla mnie z technikiem a on na to ze nie ma problemu.Powiedzial zebym we wtorek przyniosl ruter ten co mam a on mi da modem na USB z loginem i haslem, po czym przekieruje mi polaczenie na PPPoE.powiedzial ze bede mogl podzielic tak lacze :) teraz tylko pytanie czy bede mogl to zrobic tylko na 5 komputerow (tak jak teraz) czy na nieograniczona ilosc?