Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[ATmega 32] Klawiatura MIDI

organista 10 Wrz 2008 10:13 3310 2
  • Poziom 15  
    Witam wszystkich. Czy ktoś z was spotkał się już z tematem Midi realizowanym na mikroprocesorze Atmega? Próbuję poszerzyć instrument który mam w swoim kościele o nowe brzmienia jednak tanim kosztem. Chodzi mi o to, że chciałbym podłączyć midi do istniejącej już klawiatury mechanicznej (na końcach klawiszy byłyby jakieś styczniki i po naciśnięciu klawisza, atmega wysyłałaby do komputera przez midi sygnał).

Mam już jakąś wiedzę na ten temat po przeczytaniu tego artykułu: http://elportal.pl/index.php?module=ContentExpress&func=display&ceid=127
    jednak autor realizował ten projekt na 8051.

Od strony oprogramowania nie widzę problemu, bardziej ciekawi mnie jak przygotować sygnał bezpośrednio do wysłania przez złącze MIDI, czy może on być wysyłany za pomocą RXD?

Mój układ potrzebowałby tylko MIDI OUT, czy potrzebny będzie tak jak w artykule układzik 74LS125?

Port Expandery (74LS42 i 74LS151) bym wywalił, wystarczy mi nóżek w atmedze na 100 klawiszy, a ja potrzebuję tylko 61+24.

W organach stałby komputer z głośnikami i kartą SBLive! obsługującą soundfonty. Do tego przy stole gry mały wyświetlacz i 2 przyciski do włączania dodatkowych brzmień.

Dla zainteresowanych: organy kościelne, traktura gry pneumatyczna, 12 głosów, 2 manuały+pedał.

Za pomoc z góry dziękuję.

Pozdrawiam - Mariusz.
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Wysyłkę lepiej zrobić za pomocą TX (RX to domyślny port odbioru danych). Jeśli chodzi o przygotowanie sygnału wyjściowego to najbezpieczniej wykorzystać standardowy schemat kabla z transoptorami. Dodatkowy bufor sterujący transoptorem jest jak najbardziej wskazany (przykład z mojego projektu):
    [ATmega 32] Klawiatura MIDI
  • Poziom 15  
    Miałem na myśli TX (literówka). Z tymi transoptorami to będzie ciężko - trudno je dostać.. A czy może być takie rozwiązanie jak w artykule - czyli na układzie 74LS125?