Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Model sztucznej sieci energetycznej

10 Wrz 2008 10:52 1350 4
  • Poziom 10  
    Witam!

Potrzebuję zrobić wstępną symulację projektowanego przeze mnie zasilacza. Chodzi o poziomy harmonicznych jakich mogę się spodziewać. Do symulacji potrzebny mi jest model sieci energetycznej, którego nigdzie nie mogę znaleźć... Jeżeli ktoś posiada dostęp do jakichś schematów to byłbym bardzo wdzięczny.

Pozdrawiam
    k.
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 17  
    Człowieku wyobrażasz sobie ile tak naprawdę jest zakłóceń w sieci energetycznej i ile to będzie n-tych harmonicznych? Telefony komórkowe, silniki, falowniki, zasilacze impulsowe - to wszystko "sieje" po sieci. Tak dla praktycznych rozważań najważniejszych jest kilka pierwszych harmonicznych, bo one są najsilniejsze i najbardziej zmieniają sinusoidę w "coś" bliżej nieokreślonego.
    Co dokładnie rozumiesz przez "model sieci"? Urządzenie które na wyjściu da sinusoidę 50Hz zanieczyszczoną kilkoma harmonicznymi?
  • Poziom 10  
    Człowieku chodziło mi o coś takiego jak LISN. A jeżeli mówimy o harmonicznych to norma EN-61000-3-2 obejmuje pierwszych 40, więc trzeba zwrócić uwagę na nie wszystkie.

Pozdrawiam
  • Poziom 1  
  • Poziom 17  
    Bootstrap napisał:
    norma EN-61000-3-2 obejmuje pierwszych 40, więc trzeba zwrócić uwagę na nie wszystkie.

Norma mówi swoje, praktyka zawsze pokazuje co inne.