Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Acer Ferrari 4000 - nie ładuje bateri

bazantos 10 Wrz 2008 15:33 2852 2
  • #1 10 Wrz 2008 15:33
    bazantos
    Poziom 1  

Witam! Mam problem z ładowaniem bateri notebooka. Komputer chodzi tylko i wyłącznie na zasilaczu. Wymieniałam już baterię oraz zasilacz, by wykluczyć usterki tych elementów. Obydwa elementy są sprawne. Najprawdopodobniej jest to układ ładowania bateri. W Windows system pokazuje nieznany poziom naładowania baterii. Przy wyłączonym notebooku pali się kontrolka ładowania - kolor pomarańczowy, jednak bateria jak i zasilacz są zimne (tak jakby były wyłączone. Poniżej fotografie obwodu zasilającego. Proszę o pomoc, który element może być uszkodzony. Nadmienie, że laptop pracował w samochodzie ciążarowym w którym padła przetwornica i to jest najprawdopodobniej przyczyna usterki. Za każdą pomoc z góry dziękuje! Pozdrawiam!

0 2
  • #2 15 Wrz 2008 22:24
    karwos95
    Poziom 9  

Miałem podobny problem w HP NX7400, przyczyną okazał się MOSFET AF4825 w obudowie SOP-8. Na dołączonych zdjęciach na pewno jest taki układ na zdjęciu nr 3 - 4914 (PQ4). Układy te najczęściej występują w parach i parami sugeruje się ich wymianę. Nie jest to 100% diagnoza przyczyny, ale sugestia - od czegoś trzeba zacząć, a jego wymiana jest stosunkowo prosta ;-)

0
  Szukaj w 5mln produktów