Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

kosiarka spalinowa BRIGGS&STRATTON 3,5 HP gasnie

piter288 10 Wrz 2008 15:37 14469 4
  • #1 10 Wrz 2008 15:37
    piter288
    Poziom 9  

Witam.Mam kosiarkę BRIGGS&STRATTON 3,5 HP classic.Jak podpompuję paliwo pompka przy gażniku silnik odpali ale po chwili gaśnie.Wymieniłem uszczelkę i membranę pod gażnikiem,olej,nóż bo poprzedni był krzywy(jest trochę lżejszy od starego).Świecę wymieniłem i gażnik wyczyściłem.Zaraz po wymianie uszczelki i membrany układ wydechowy trochę kopcił białym dymem.Zapomniałem dodać ze jak sćiągne filtr powietrza i wlewam po trochę paliwa bezpośrednio do gażnika to silnik nie gaśnie.Z tego co mi się wydaje to jest problem z dopływem paliwa.Co mam robić?Wyregulować zawory ssący i wydechowy?A jak to się robi?A może bardziej rozciągnąć sprężynkę pod gażnikiem, która dochodzi do membrany?

2 4
  • #2 10 Wrz 2008 15:45
    ManDragon
    Poziom 12  

Mam kosiarke z tym samym silnikiem i po czyszczeniu gaźnika były takie objawy jak u Ciebie. Przyczyną była za uboga mieszanka, wystarczyło odkręcić o pół obrotu śrubę regulacji na gaźniku i pali za 1-2 pociągnięciem sznurka

2
  • #3 10 Wrz 2008 17:15
    piter288
    Poziom 9  

Kolego ale nie kojarzę tej śruby od gaznika,może masz inny gaznik?
    Nie wiem czy to jest wina paliwa jeżeli wlewam z góry paliwo do gaznika to silnik nie gaśnie

3
  • #4 14 Wrz 2008 21:06
    piter288
    Poziom 9  

Już sobie poradziłem kosiarka chodzi tylko trochę nie równo
    dzięki za pomoc,wymienię chyba świecę

6
  • #5 13 Cze 2015 19:04
    pokerzysta
    Poziom 9  

kosiarka spalinowa BRIGGS&STRATTON 3,5 HP gasnie

pytanko czy w membranie gaźnika ma być taka przerwa? czy jest to uszkodzenie
    rozkręciłem gaźnik i membrana tak wygląda - od jakiegos czasu kosiarka (briggs...) chodzi nie równo i nie wchodzi na obroty i szukam przyczyny

3