Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

czuly wzmacniacz do mikrofonu ?

kuku 01 Mar 2004 18:14 2224 4
Optex
    kuku
    Level 13  
    chciałbym zrobić tak aby móc rozmawiać z każdego miejsca w pokoju przez internet.
    do tego potrzbny byłby jakiś bardzo czuły wzmacniacz mikrofonowy z kompresorem dynamiki ale z prostych i tanich schematów znalazlem tylko http://www.radioam.net/sp9kdu/inne.htm
    i niewiem czy sie nada.
    Jeśli ktoś mialby schemat takiego czegoś to bardzo bym prosił
    czy jest to wogóle wykonalne ??
    niezależy mi na jakości dźwięku tylko na ogarnięciu calego pokoju (ok 3x5 m ) z ta samą głosnościa
  • Optex
    abart5
    Level 11  
    Proponuje zakupić płytke wzmacniacza z mikrofonem pojemnościowym urzywaną w monitoringu do nabycia w sklepie z telewizją przemysłową i alarmami u mnie pracuje rewelacyjnie automatycznie ustawia głośność kosztuje dwadzieścia pare złotych razem z mikrofonem potrzebuje 12V zasilanie.
  • Optex
    stasiekm
    Level 30  
    układ z podanego linku nie jest kompresorem a ogranicznikiem i to twardym (diody d1 i d2)
    takze układ zasilania mikrofonu elektretowego nie jest prawidlowy (włączony równolegle do wejscia kondensator c1zwiera do masy sygnały zmienne)
    ze względu na bardzo niski koszt mozna go jednak wykonac i zobaczyć jak zadziała w praktyce (usuwając c1)
    osobiscie wżywam ssm2165 (opisywany w edw w artykule inteligentny przedwzmacniacz) i jestem z niego zadowolony
    Vault Dweller
    Level 29  
    Ja bym osobiście sklecił coś lampowego najlepiej jakiś stopień wstępny na EF86 (a wiecie co? muszę wreszcie te lampki w roli preampa sprawdzić...) i kompresor na ECC83.
    kuku
    Level 13  
    z lampami raczej sie nie bede bawil (to ma byc w niewielkiej obudowie i zasilane najlepiej z kompa)
    widze zostaje ssm2165 albo gotowy moduł
    (gdzie w zabrzu albo gliwicach taki kupie ??)