Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Założenie klimatyzacji do Golfa IV TDI

gajtas 11 Wrz 2008 08:54 10147 8
  • #1 11 Wrz 2008 08:54
    gajtas
    Poziom 9  

WITAM!!!
    Postanowiłem założyć klimę w Moim Golfie IV TDI(90KM).
    Przejrzałem kilka serwisów ,które sie tym zajmują to cena nie spada ponieżej 3000zl za komplet cześći i montaż.(nie mało)

Jak podliczałem komplet wszystkich potrzebnych urządzeń to około
    2000zl. Także przy odrobinie wysiłku , chęci i pracy mam 1000 w kieszeni.
    Proszę mi podać co konkretnie potrzebuje aby rozpocząć montaż. Wiem że :
    - sprężarke klimatyzacji (czy jest roznica miedzy dieslem a benzyna)
    - sterownik (chce zeby byl do cliamtronic)
    - chłodnicę (jaka)
    - przewody doprowadzajćę (jakie ilość)
    - układ elektryczny
    Jeśli ktoś posiada wiadomości na ten temat proszę o wszelkie inforamcję.

Z góry dzięki

• #2 11 Wrz 2008 09:08
    trans-serwis
    Poziom 39  

Na jakiej podstawie zrobiłeś kalkulację skoro teraz pytasz co będzie ci potrzebne.

• #3 11 Wrz 2008 09:35
    Remik71
    Poziom 24  

Zacznijmy od tego, ze musisz kupić łapę-stojan, do którego przykręca się pompę paliwa, wspomagania, alternator i klimatyzacji. Jak ja to robiłem, to taka łapa kosztowała w serwisie w DE 230 marek. To tak na początek. Dalej będzie ciężej, ale wszystko jest do zrobienia.

• #4 11 Wrz 2008 10:17
    szogun0
    Specjalista grupy V.A.G.

No i jeżeli życzysz sobie climatronic, to do wymiany jest caluśka obudowa nagrzewnicy łącznie z silniczkami itd.

• #5 11 Wrz 2008 10:47
    gajtas
    Poziom 9  

Jeśli chodzi o to na jakiej podstawie dokonałem kalkulacji, to bylo to kilka cen wziętych z allegro np:http://www.allegro.pl/item430885956_klimatyzacja_vw_golf_iv_bora.html kontaktowałem się z ta aukcja napiszcie czy to jest wszytko. Czy ewentulanie jeszcze potrzebne są inne elementy układnki:) . Na co zwrócić uwagę przy zakupie.

• #6 11 Wrz 2008 16:29
    trans-serwis
    Poziom 39  

Pytałeś czy ta klima nie jest z anglika. Nie wiem jak to wygląda w golfie ale casem są problemy.

• #7 11 Wrz 2008 18:02
    SP7SEC
    Poziom 26  

założyłem w autkach nie jedną klimę ale w golfie 4 generacji za 3 tyś i to w klimatroniku to coś mi to nie gra ,manual tak .jeśli liczysz że z anglika założysz to kicha z tego ,a przy zakupie trzeba sprawdzić przede wszystkim kompletność

• #8 12 Wrz 2008 09:14
    gajtas
    Poziom 9  

SP7SEC napisał:
    założyłem w autkach nie jedną klimę ale w golfie 4 generacji za 3 tyś i to w klimatroniku to coś mi to nie gra ,manual tak .jeśli liczysz że z anglika założysz to kicha z tego ,a przy zakupie trzeba sprawdzić przede wszystkim kompletność

Co masz na myśli mówiąc kompeltność( może konkrety) ?? mam pytanie jak wyglada sprawa z chłodnicą czy trzeba cała wymieniać czy wystarczy zakupić chłodnicę klimatyzacji z wentylatorem i dolożyć.

• #9 12 Wrz 2008 14:56
    dawidiwaniuk
    Poziom 9  

potrzebny ci będzie jeszcze: osuszacza i zawór rozprężnego
    a do klimatronika dodatkowo jeszcze parę czujników( temp. w środku na zewnątrz, nasłonecznienie)

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME