Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.
    msura
    Level 15  
    Witam wszystkich!
    Na codzień nie zajmuję się kserokopiarkami, ale chciałem zadać pytanie.
    Teść przywiózł mi z Niemiec ksero SHARP SF-2010.
    Po ogólnym wyczyszczeniu przestał się zacinać wreszcie papier.
    Pozostał problem czarnej kopii. Jest ona czarna ale można dostrzec fragmenty prawidłowej kopii.
    Czy ma sens to naprawiać, a jeżeli tak to ile mnie to może wykosztować?
    Z góry wielkie dzięki za info!!!
    lord wiader
    Level 15  
    Więc tak prawdopodobnie uszkodzona jest listwa czyszcząca bębna koszt ok:100 zł z wymianą
    msura
    Level 15  
    A da się jakoś spróbować wyczyścić tą listwę.
    Czy jest to w sekcji grzewczej?
    Goshky
    Level 20  
    Listwa jest w module bębna (taki czarny wkład z zazwyczaj czerwonawym wałkiem) który można wysunąć po wyjęciu wkładu z tonerem. Doraźnie może pomóc wyczyszczenie listwy i popudrowanie listwy oraz bębna KYNAREM (proszek do zastartowania bębna, dostępny np. w firmie ARBIKO). Ale nawet jak po tym będzie ok to może nie pochodzić zbyt długo.
    alek25
    Level 25  
    Napisz najpierw czy bęben jest "czysty" tzn bez śladów tonera , powierzchnia
    bębna powinna być w kolorze czerwonym. Miałem kopiarkę z tak usyfioną optyką że też robiła idealnie czarne kopie , może też trzeba ją podregulować
    msura
    Level 15  
    Bęben był czarny od tonera.
    Wyjąłem go i wyczyściłem.
    Wyczyściłem również cały układ bębna, przynajmniej tak mi się zdaje:)
    Na takim korbowodzie, który najprawdopodobniej odprowadza niepotrzebny toner było pełno spieczonego i zaschniętego tonera.
    Po wyczyszczeniu efekt jest taki:
    Kseruje jaśniej niż przedtem.
    Po bokach strony jest czysto i kopia jest ok.
    jednak środek jest nadal bardzo ciemny.
    Myślę że to ta listwa czyszcząca którą sugerowaliście,ale chciałbym jeszcze potwierdzenia.
    Z góry wielkie dzięki!
    krisby
    Level 13  
    Jeżeli po wyczyszczeniu przez Ciebie zespołu bębna, zrobieniu paru kopii i po wyjęciu zespołu dalej bęben jest pokryty czarnym nalotem to na pewno listwa do wymiany
    msura
    Level 15  
    Czy jest ktoś w posiadaniu serwisówki do tego modelu?
    szaryB3
    Level 11  
    8) Heja! Czarne kopie to może być sprawka zabrudzonego bębna, ale jeśli mówisz, że je dokładnie wyczyściłeś to przetestuj procedurę regulacji kontrastu kopii. Nie jesatem pewien czy podaję właściwą procedurę wejścia w tryb serwisowy w tej maszynie ale mim o to spróbuj:Klawisze:,clear all, interprut, 0 interprut następnie wpisz kod 46. Maszyna powinna przejść w tryb regulacji kontrastu kopii. Wybierz ekspozycję: auto, manual, lub photo i wpisz żądaną wartość naświetlenia kopii 0-99. Pamiętaj 0 znaczy czarna kopia; 99 znaczy bardzo jasna. Powodzenia. Jeśli kod nie będzie działał to przepraszam i już wysyłam wici po serwisówkę.