Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Magicolor 2200DL- ciągłe kalibrowanie

tom87 11 Wrz 2008 10:19 1113 3
  • #1 11 Wrz 2008 10:19
    tom87
    Poziom 9  

Witam.
    Mam problem który dotyczy drukarki Minolta QMS Magicolor 2200 Desk Laser. Chodzi o to, że po włączeniu czy przesłanie czegokolwiek do drukowania, drukarka mocno trzaska a na wyświetlaczu pojawia się napis "CALIBRATING FW:412050G123D0".
    Czy miał ktoś podobny przypadek i jak go rozwiązać?
    Pozdrawiam Tomek

0 3
  • #2 03 Lis 2008 13:42
    jacek_mi
    Poziom 2  

Mam identyczną drukarkę. Również i u mnie tak robi po każdym załączeniu. To strzelanie to przełaczanie kartriży z kolorami i kalibracja drukarki dla każdego z nich. Oczywiście jest to denerwujące bo zajmuje dużo czasu przed pierwszym wydrukiem. Przy okazji proszę sprawdz w monitorze drukarki (po wpisaniu prawidłowego adresu sieciowego) stan drukarki. Także nie wiem czy tak powinno być ale kilka dni temu ściągnołem serwisówkę do niej i będę sprawdzał czy jest tam opisany cykl pracy i jak ma wyglądać

Dodano po 5 [minuty]:

Załacxzem plik z widokiem monitora drukarki i stanu jej elementów wewnętrzych

Dodano po 9 [minuty]:

Magicolor 2200DL- ciągłe kalibrowanie

Dodano po 18 [minuty]:

No i juz wiem, że tak ma być. zadzwoniłem do centralnego serwisu na nr 801 606072 i otrzymałem informację że po każdym załaczeniu drukarka musi się skalibrować (wkońcu to drukarka profesionalna)

0
  • #3 04 Lis 2008 19:15
    tom87
    Poziom 9  

Witam. Dzięki za zainteresowanie tematem i udzielenie odpowiedzi.
    Pozdrawiam Tomek.

0
  • #4 06 Lis 2008 13:51
    Dialta
    Poziom 19  

Witam

Temat wygląda tak:
    Każda kolorowa laserówka musi się skalibrować przed startem - a co do profesjonalizmu tego sprzętu to raczej nie będę się wypowiadał.

0