Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wymiana oleju ( GOLF II )

11 Wrz 2008 14:31 12709 3
  • Poziom 9  
    Witam. Mam takie pytanie. Chciałbym dolać trochę oleju do silnika, tylko problem jest w tym, że nie wiem jaki olej jest w silniku. I co teraz zrobić? Mozna dolać jaki kolwiek olej, czy trzeba wymienić całość? Jeśli musze wymienić całość, to ile litrów oleju potrzeba kupić? I jaki jest koszt samej wymiany (tak mniej wiecej, bo wiem, że każdy mechanik inną cene może mieć). Auto to golf II z silnikiem 1.8.

Pozdrawiam
  • Pomocny post
    Poziom 18  
    Witam.Też mam Golfika 2 GT z 90 roku.Wymień całość i nie dolewaj jakiegokolwiek.Jedź do pierwszej lepszej stacji i kup sobie jakiegoś Castrola mineralnego w oryginalnym pojemniku. Wymienią ci gratis (nie kupuj syntetyka ,ponieważ autko ma swój wiek i szybko ubywałoby oleju).NIE kupuj oleju lanego z beczek!!! - jest to najwyższej jakości tandeta.Miałem takowy i po 8 tyś. km w silniku miałem prawie ,,wodę,, a nie olej. Na stacji gość zapytał kiedy go wymieniałem i strzelił hasło,że chyba zrobiłem na nim z 25 tyś.Oczy mi wyszły na wierzch.Później przeszedłem na Castrola i po 12 tyś. km olej miał jeszcze dobrą lepkość.Nie pamiętam dokładnie jaki to był,ale mineralny i kosztował coś około 80zł za 5L. Na stacji napewno Ci doradzą.
    Pozdrawiam.
  • Pomocny post
    Moderator Samochody
    Olej 15W40, zależnie od wersji (a było ich trochę z samym silnikiem 1.8 ) wchodzi ok 3,7l +/-0,3l, więc baniak 5l Ci wystarczy i zostanie jeszcze na późniejsze "dolewki". Powinieneś też wymienić filtr oleju.
  • Poziom 9  
    Filtr oleju wygląda na w miare nowy bo nie jest nawet zabardzo zakurzony, ale mam nowy filtr wiec to nie bedzie problem. dziękuje za pomoc. pozdrawiam