Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

ford focus I moduł komfortu

for_sale07 11 Sep 2008 15:04 9577 5
    for_sale07
    Level 2  
    Witam,
    proszę o pomoc w kwestii radiowego sterowania centralnym zamkiem w focusie I. w samochodzie zamontowany jest moduł 98AG15K600AA CL.
    zakupiłem pilot i moduł 98AG15K600FD CL DL RF AS IS.
    Czy wystarczy tylko zamienić moduły i zaprogramować pilota, czy też należy odwiedzić jeszcze ASO i zapłacić haracz?:)
    Z góry dziękuje za pomoc
    marek1977
    Level 33  
    To podaj jeszcze rocznik. Bo do pewnego rocznika był tylko moduł centralnego zamka, a później wszedł gem. Tylko nie pamiętam kiedy to było :) Ale podejrzewam że zmiana była koło 2002 roku. Za schowkiem jest moduł. Zobacz ile ma kostek.
    User removed account
    User removed account  
    marek1977
    Level 33  
    elektrit wrote:
    GEM wszedł od 2004

Dokładnie to 08-2001
    Wydaje mi się że kolega ma sam moduł centralnego, ponieważ podany numer części wskazuje na początek produkcji w/w elementu od 1998 roku na co wskazuje 98 na początku numeru : --> 98AG15K600AA CL, a skoro GEM jest produkowany od 01 roku więc numer GEM nie może się zaczynać na 98. Powinna wystarczyć wymiana modułu i programowanie pilota centralnego.
    for_sale07
    Level 2  
    Focus jest z 99 r. Do modułu wpięta jest kostka koloru zielonego ale obok jest luźna kostka koloru niebieskiego.
    A dokładnie wygląda to tak: http://www.foka24.de/Focus/index.html zakładka Elektrik lub Übersicht ZV-Module/GEMs.

Próbowałem zasięgnąć informacji w serwisach Forda ale "tajemnicy" nie chcą zdradzić:), w jednym z nich stwierdzono konieczność montażu anteny zdalnego sterowania. Nie wiem na ile to jest prawdą.
    marek1977
    Level 33  
    Własnie zrozumiałem problem. Jakoś nie doszło do mnie że chcesz zamontować sterownie którego nie masz :) Spróbuj zamontować i zaprogramować pilota. Szczerze mówiąc nie robiłem nigdy tego typu zlecenia, więc nie będę udawał że wiem :) Jak nie spróbujesz to się nie dowiesz. Najwyżej nie będzie działać.