Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
SterControl
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

przejściówka ExpressCard (express card) => RS232

11 Wrz 2008 15:44 19399 27
  • #1 11 Wrz 2008 15:44
    757248
    Użytkownik usunął konto  
  • SterControl
  • #2 17 Lis 2008 10:34
    rmarciniak
    Poziom 10  

Witam Kolegę.
    Mam pytanie, czy udało się Koledze znaleźć przejściówkę ExpressCard w 100% zgodną z RS232? Bo ja również szukam do celów podobnych i nie chcę wywalić kasy na coś co tylko z wyglądu przypomina przejściówkę na RS232.
    Z góry dzięki.

0
  • #3 17 Lis 2008 15:23
    Balu
    Poziom 38  

Nie jest potrzebna ani do AVRów ani do 51 przejściówka bardziej sprzętowa niż usb->rs na pl2303(tylko nie za 5zł tylko taka za 20zł). Albo na ftdi.
    Takie moje zdanie - używam, programuję taką przjeściówką, używam JTAGa i NIE MAM problemów!

Ł.

0
  • #4 17 Lis 2008 15:39
    757248
    Użytkownik usunął konto  
  • SterControl
  • #5 14 Sty 2009 16:50
    baniol79
    Poziom 9  

witam
    mam taki problem
    potrzebuje podłączyć interfejs do opla astry i nie mam w laptopie wejścia rs232 w związku z tym mam pytanko czy przejsciówka z usb na rs232 da rade obsłużyć ten interfejs czy trrzeba rozglądać sieza jakąś expres card???
    jeżeli można to prosze o podpowiedz jaką kupić mam hp dv6960ew
    pozdrawiam i czekam na odpowiedz

0
  • #6 16 Sty 2009 10:48
    wilk125
    Poziom 23  

Teoretycznie usb<->RS232 powinna dzialać, ale dopiki nie sprawdzisz nie bedzies wiedział, ja bym jednak kupil kontroler rs232 na expresscard lub pcmcia (zalezy jakie masz złacze w laptopie)

Dodano po 50 [sekundy]:

napisz jeszce jaki masz interfejs d opla i jkiegi programu bedziesz uzywal

0
  • #7 16 Sty 2009 10:52
    Balu
    Poziom 38  

Zależy, jak soft dosowy 99,9% że nie będzie działać.
    0,1% że będzie.
    Jak windowsowy szanse rosną:)

0
  • #8 16 Sty 2009 12:18
    5451
    Użytkownik usunął konto  
  • #9 16 Sty 2009 12:27
    wilk125
    Poziom 23  

corben napisał:
    A nie mogła by być moxa, ;(

To chyba dość drogie rozwiazanie

0
  • #10 16 Sty 2009 12:34
    Rafik4
    Poziom 27  

Mam przejściówkę Express Card - RS232, firma MANHATTAN i jest to przejściówka USB - RS232, pod PCMCIA są pełnoprawne, które działają z poziomu dos-a, na express card takiej nie spotkałem. Używam jej z różnymi sterownikami, głownie Siemens i działa normalnie ale listy w tunerze (Philips 6010 i 3010) już nie zmienię, łączy się ale pojawia się błąd prędkości transmisji. Ogólnie rzecz biorąc lepiej kupić zwykłą USB - RS232 za mniejsze pieniądze niż taką na Express Card bo działanie jest takie samo.

0
  • #11 16 Sty 2009 14:31
    5451
    Użytkownik usunął konto  
  • #12 16 Sty 2009 14:58
    d3zerter
    Poziom 12  

A testował ktoś może takie rozwiązanie: przejściówka expresscard ->pcmcia, i dalej pcmcia-rs232?? Ma to szansę działać??

0
  • #13 16 Sty 2009 20:20
    baniol79
    Poziom 9  

witam
    to co polecacie bo bym chciał do programu diagnostycznego do opla podłączyć interfejs
    dzięki z góry
    jakiś typ konkretny poproszę

0
  • #14 17 Sty 2009 08:30
    bolek
    Specjalista - oświetlenie sceniczne

Ja kilka lat temu kupiłem kabelek TRIP-LITE (USB->RS232)
    Bawiąc się terminalem mogłem zmienic stan praktycznie każdej lini na porcie.

W menadzerze wyświetla mi sie jako "USB to COM7" w zakładce porty COM/LPT. Nie wiem jak w dosie, ale pod windą działa bez problemu

0
  • #15 17 Sie 2009 23:14
    Szydło
    Poziom 2  

Witam!
    Podepnę się pod temat. Posiadam w domu taki zestaw:
    do diagnostyki aut daewoo, który niestety nie działa. Używam programu EFILive V4 ,który podczas wykonania dowolnej opreracji poprostu się zawiesza i nie odpowiada. Przejściówka expresscard => rs232 i interface są nowe, nie używane wcześniej.
    Wydaję mi się, że problem tkwi w przejściówce i jej ustawieniu ponieważ z interfejsem czy bez program poprostu nie odpowiada i nie ma żadnych komunikatów typu brak połączenia itp.
    W menadżerze urządzeń przejściówka widnieje jako: Prolific USB-to-Serial Bridge (COM8) ; w zakładce Porty (COM i LPT).
    Screen z programu:
    dalej już nic nie działa ;/ jakieś pomysły? Z góry dzięki za odpowiedź.

PS.: Aha wszystko nie chcę pracować na dell vostro 1500 (Celeron M 2,0 GHz Win XP SP3)

0
  • #16 04 Lut 2010 23:32
    DzieX
    Poziom 12  

Witam,

Mam problem ze swoim sprzętem. Mam przejściówkę z ExpressCard na RS232 + VAGa OBD2 Viakena. Zestaw działa, ale trochę dziwnie. Audi A3 z roku 2000 czyta, ale tylko ABS i jakieś poboczne niektóre. Nie chce odczytać silnika. Z kolei Toledo z 2000 roku czyta całe. O co chodzi?

Konfiguracja to Windows XP SP3, VAG-COM 3.11 lub Polski VAG 2.5/4.9

0
  • #17 13 Mar 2010 23:35
    niedziel
    Poziom 10  

wszystko zalezy jaka to przejsciowka Express card -> rs232. Jezeli taka jak ma kolega Szydło to nie bedzie to dobrze dzialac. Sam szukam interfejsu do samochodu i mysle nad taka przejsciowka (wszystko zalezy czy interfejs znajde na usb czy na rs232). Zeby poprawnie dzialalo musi taka przejsciowka miec swoj niezalezy uklad najlepiej UART 16550 - Moschip MCS9901. Taka przejscowka kosztuje okolo 160zl. Wszystkie tansze wersje to po prostu emulatory czyli do zadan specjalnych typu diagnostyka aut, programowanie mikrokontrolow sie NIE NADAJĄ! Osobiscie nie sprawdzalem ale wiem to na 99%. Nieraz jest tak ze nawet ten prawdziwy sprzet nie bedzie dzialal prawidlowo. Na dzien dzisiejszy nie ma nic pewnego na Express Card - niestety. Pozdro.

0
  • #18 04 Maj 2010 19:04
    robert.wojtek
    Poziom 2  

Witam,

mam przejściówkę ekspresscard na rs232 moschip mcs9901 i nie wiem jak w DOSie zmienić port na com1 i com2, po uruchomieniu sterowników pod dosem wersja 1.0.0.5 (sxdosin.exe porty ustawiają się na com5 oraz com10, co tam wpisać za parametrem -c[onfig] - sxdosin -c: ?)
    sprawdzając porty programem MSD.exe pokazuje porty com jako wolne.

0
  • #20 31 Lip 2010 14:58
    INTOUCH
    Poziom 30  

Czy jeżeli czy jeżeli będę miał kontroler RS232 na express cart to będę miał komunikację z kontrolerami AVR.
    Czy muszę kupić okntroler RS232 na PCI?
    Jaki najlepiej kupić?
    Komunikacja przez konwerter USB/RS232 mi nie działa dla AVR.

0
  • #21 19 Lis 2010 11:21
    Eskulap1
    Poziom 9  

Te przejściówki ExpressCard, które pokazujecie nie będą działać, ponieważ mają one podłączenie poprzez szynę USB, a na niej nie można przydzielić sprzętowego przerwania IRQ. Jedyną możliwością jest kupno takiego adaptera ExpressCard, lecz podłączonego przez szyną PCI-E, bo ona pozwala na obsługę przerwań sprzętowych. Jedynym adapterem, który znam i który działa w ten sposób jest I-Tec (z taką błękitną naklejką). Jego cena to około 100zł. Może są i inne, ale ten działa i jedyny problem, jaki z nim jest, to przy podłączeniu go do Lenovo S10 netbook wariuje.

0
  • #22 25 Lut 2012 01:01
    shadowman83
    Poziom 11  

Posiadam ExpressCard 3/4 MosChip MCS9901 2xCOM karta sprawuje się rewelacyjnie pod WinXP a i pod DOSem też sobie radzi doskonale z małym haczykiem owszem jest w pełni sprzętowa używam jej w diagnostyce interfejsem Euroscan i programem VISA rewelacja, ale w Dosie nie ma możliwości konfiguracji Mnie instaluje się następująco COM1 adres CC00 10 IRQ oraz COM2 adres C800 15 IRQ i nic tu nie zmienię.

W programie VISA nie ma możliwości przypisania takich adresów i przerywań, ale w pliku konfiguracyjnym programu można ręcznie zmienić adresy i przerywania.
    Tak że wszystko gra.

Jako ciekawostkę dodam iż używam jej również do programowania tablic kierunkowych w autobusach i na fabrycznym COM w PC pod WinXP nie mogłem zaprogramować tablic jedynie w Win98. A z tą kartą Idę sobie z laptopem programuję z WinXP co pozwoliło mi wyeliminować konieczność dwóch systemów oraz latania ze skrzynką i monitorem.

0
  • #23 13 Lip 2013 17:03
    gonzosc
    Poziom 2  

Eskulap1 napisał:
    Jedynym adapterem, który znam i który działa w ten sposób jest I-Tec (z taką błękitną naklejką). Jego cena to około 100zł.

Mam taki i to też nie działa. Brak możliwości zmiany przerwań, a co za tym idzie nie z każdym sprzętem będzie działać. Ja np. nie mogę się połączyć z interfejsem do BMW.

0
  • #24 13 Lip 2013 18:09
    GanzConrad
    Poziom 22  

może się komuś przyda, mimo, że odgrzewamy kotleta ;-) . Ja również mam I-tec :
    http://www.emarket.pl/parametry-techniczne/i-...serial-rs232-adapter-exrs232/pt-c6201107#TabC
    używam go od kilku lat łącząc się z różnymi urządzeniami (niektóre z nich wymagają pełnego rs-a) i jeszcze nie znalazłem takiego, z którym bym się nie połączył (Win7, 32bit).
    Co ciekawe, mam również sprzętowy PCMCIA-rs232 (chyba Argosy), i po długiej batalii z Dellem okazało się, że koledzy w Dellu wpadli na pomysł aby chipset w porcie PCMCIA nie obsługiwał zakresu adresów , które obejmują standardowo LPT i RS232, więc nie ma możliwości sprzętowego adaptera na PCMCIA.
    Warto się dowiedzieć, czy na podobny pomysł nie wpadł producent Twojego laptopa.

0
  • #25 13 Lip 2013 21:44
    gonzosc
    Poziom 2  

GanzConrad napisał:
    Co ciekawe, mam również sprzętowy PCMCIA-rs232 (chyba Argosy), i po długiej batalii z Dellem okazało się, że koledzy w Dellu wpadli na pomysł aby chipset w porcie PCMCIA nie obsługiwał zakresu adresów , które obejmują standardowo LPT i RS232, więc nie ma możliwości sprzętowego adaptera na PCMCIA.

To cenna informacja bo właśnie zastanawiałem się nad zakupem Argosy do mojego Dell'a E6500. Teraz na 100% kupie stacje dokującą i po problemie.

PS. Twój i-tec to ten sam model co mój, a i tak nie działa mi z interfejsem ADS którego drvier jest tak napisany, że bezpośrednio odwołuje się do 3F8-3FF.

0
  • #26 13 Lip 2013 23:13
    GanzConrad
    Poziom 22  

Mam Dell'a E6510 i wydaje mi się, że w Twoim może działać Argosy , ale nie jestem pewien. Musisz pogadać z kimś kumatym z działu obsługi Della.

0
  • #27 16 Lip 2013 11:14
    GanzConrad
    Poziom 22  

na Dell Latitude E6500 Argosy (PCMCIA) działa - przetestowane.

0
  • #28 07 Paź 2018 13:20
    Gelip
    Poziom 28  

Balu napisał:
    Nie jest potrzebna ani do AVRów ani do 51 przejściówka bardziej sprzętowa niż usb->rs na pl2303(tylko nie za 5zł tylko taka za 20zł). Albo na ftdi.
    Takie moje zdanie - używam, programuję taką przjeściówką, używam JTAGa i NIE MAM problemów!

Możesz zrobić zdjęcie tej przejściówki lub wskazać w necie link do podobnej? Mam jeden konwerter na FTDI ale to jest USB-TTL a nie RS232 a mi potrzeba coś do debugowania Windows (Windbg) ale nie wiem czy taki konwerter by się nadał bo urządzenie testowe - laptop ma tylko port USB a zdaje się iż takie konwertery USB-RS232 to działają ale w odwrotną stronę tzn. potrzebują sterownika Windows a problem jest taki, że Windows się nie chce odpalić i chcę się dowiedzieć dlaczego.

Czy istnieje sprzętowy konwerter USB-RS232 taki, który działa już w BIOS?

0