Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Texa Poland
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Passat VR6 94 problem z klimatyzacja i elektrycznymi szybami

uszek_1 11 Wrz 2008 22:00 2402 9
  • #1 11 Wrz 2008 22:00
    uszek_1
    Poziom 14  

Witam
    Passata mam od przedwczoraj i wiem ze mam kilka usterek w nim ale to pozniej na razie meczy mnie przednia szyba prawa od pasazera otoz idzie skokami (trzymam przycisk do gory i staje i znow trzeba przycisnac przycisk) modul domykania szyb tez jej do konca nie domyka tylko do pewnego momentu i stop probowalem ja programowac jak przeczytalem tu na forum ale bez wiekszych rezultatów jak szla tak idzie skokami ma ktos jakis pomysl co z tym zrobic

drugi temat to tylna lewa szyba wogole nie idzie rozebralem mechanizm caly wyjalem linki z silnika i w miare latwo sie przesuwaja
    po nacisnieciu slychac przekaznik jak przelacza sie i tyle czyli rozumiem ze rozlacza zasilanie co moze byc tego przyczyna?
    Jesli bede mial chwilke to przelutuje plytke przy silniczku bo wyczytalem ze moze byc tego przyczyna, ma ktos jakies inne pomysly

poza tymi szybami wsyztskie inne(2sztuki) zamykaja sie i otwieraja i modul komfortu je zamyka bez problemu

W czym moze tkwic problem otoz klimatyzacja nie dziala jest nabita jest oczywiscie odpowiednie cisnienie gazu wszystko szczelne.

Na serwisie klimatyzacji gosc zwrocil mi uwage ze jest cos nie tak z wezami, zaznaczony na czerwono powinien byc zimny a uslyszałem ze jest cieply a waz zaznaczony na niebiesko powinien byc cieply a jest zimny czyli dowiedzialem sie ze jest na odwrot i dlatego klimatyzacja nie dziala prawidlowo

ponizej zdjecie
    Passat VR6 94 problem z klimatyzacja i elektrycznymi szybami
    Ma ktos jakis pomysl? Padła sprezarka czy moze jakims cudem zle sa weze podpiete czy moze cos innego?

Wiem ze silnik w tamtym roku mial kapitalny remont(poprzedni własciciel robil i wyjmował caly silnik po tym zabiegu auto nie bylo duzo jezdzone i nie zwrocil uwagi na to czy dziala czy nie)

0 9
  • Texa Poland
  • #2 11 Wrz 2008 22:53
    lguma
    Poziom 11  

przyczyn może być wiele zawór rozprężny klapa nie reguluje ciepło zimno na pokrętle

0
  • Texa Poland
  • #4 16 Wrz 2008 19:59
    goldwinger
    VIP Zasłużony dla elektroda

Co do szyb - silniki do wymiany/naprawy

0
  • #5 19 Wrz 2008 10:27
    uszek_1
    Poziom 14  

goldwinger napisał:
    Co do szyb - silniki do wymiany/naprawy

NO jednak nie tylny lewy mial zimny lut na plytce z modulu domykania przelutowane i dziala az milo a przednia szyba mimo sprawdzenia wszytskich lutów na plytce i instalacji i zero poprawy czyli szyba idzie dalej skokami

0
  • #6 24 Wrz 2008 03:36
    olo xxx
    Poziom 1  

z tymi skokami miałem to samo . Sterownik nie widzi ,że silnik wykonał obrót o 360st dlatego szyba się zatrzymuje i trzeba dać kolejny impuls z przycisku by szyba znów ruszyła o kolejne centymetry, aż do skutku. Wymiana sterownika przy silniczku załatwia sprawę. gorzej, że nikt nie chce sprzedać samego sterownika tylko silnik+ sterownik +cały mechanizm i przeważnie za 150PLN

0
  • #7 24 Wrz 2008 10:38
    goldwinger
    VIP Zasłużony dla elektroda

olo xxx napisał:
    nikt nie chce sprzedać samego sterownika tylko silnik+ sterownik +cały mechanizm i przeważnie za 150PLN

No i o tym mówię, proste i logiczne

0
  • #9 26 Paź 2008 09:46
    kamazz
    Poziom 14  

Jeśli chodzi o klimę to zmień specjalistę bo jeśli przewód wysokiego ciśnienia ma być zimny to ja jestem papieżem!!! Sprawdź czy po włączeniu klimy zasprzęgla sprężarkę jak tak to Wtedy trzeba zbadać jak zachowują się ciśnienia i wszystko na ten temat!

0
  • #10 26 Paź 2008 15:53
    uszek_1
    Poziom 14  

kamazz napisał:
    Jeśli chodzi o klimę to zmień specjalistę bo jeśli przewód wysokiego ciśnienia ma być zimny to ja jestem papieżem!!! Sprawdź czy po włączeniu klimy zasprzęgla sprężarkę jak tak to Wtedy trzeba zbadać jak zachowują się ciśnienia i wszystko na ten temat!

Z klima okazalo sie ze osuszacz zapchany byl zostal wymieniony i dziala klima pan z serwisu mial racje co do wezy

0