Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Komputer w skrzynce po amunicji

mi_ma 12 Wrz 2008 13:14 10439 21
  • Komputer w skrzynce po amunicji

Zawsze znajdą się indywidualiści, którzy pragną, aby ich komputer wyróżniał się swoim wyglądem. Na forach pojawiają różne opinie na temat moddingu obudowy PC, ale nie da się ukryć, ze czasami pojawiają się prawdziwe perełki, na które aż miło popatrzeć. poniżej zdjęcia z projektu komputera w pudełku po amunicji. jak widać autor wiele pracy włożył w sam panel przedni wyposażony w wyświetlacz LCD i specjalne złącza. Są one stylizowane, na używane w wojskowych komputerach złączach zastępujących tradycyjne cywilne PS/2, USB czy sieciowe. Oprócz samej obudowy autor przerobił także klawiaturę, słuchawki odpowiedni je podświetlając. Projekt robi naprawdę dobre wrażenie i jest godny uwagi. Podaję link do źródła, a także do bloga, na którym znajdziecie opis kolejnych etapów budowy.

Komputer w skrzynce po amunicjiKomputer w skrzynce po amunicjiKomputer w skrzynce po amunicji
    Komputer w skrzynce po amunicjiKomputer w skrzynce po amunicjiKomputer w skrzynce po amunicji
    Komputer w skrzynce po amunicjiKomputer w skrzynce po amunicji

Źródło http://www.zapwizard.com/
    Szczegółowy opis budowy http://forums.bit-tech.net/showthread.php?s=&threadid=41328

Fajne! Ranking DIY
    Potrafisz napisać podobny artykuł? Wyślij do mnie a otrzymasz kartę SD 64GB.
  • #2 12 Wrz 2008 13:28
    OldSkull
    Poziom 27  

Wygląda ładnie, tylko pytanie po co ten oscyloskop (dobrze, że może pełnić jeszcze inne funkcje) i tyle zielonego oświetlenia? :/ Bardziej wygląda na jakiś generator przebiegów okresowych (oscyloskop, woltomierz) niż na komputer.

• #3 12 Wrz 2008 14:30
    gangsta529
    Poziom 14  

OldSkull i właśnie o to chodzi że przy moddingu komputer niema wyglądać ja szara skrzynka lub świeżutka buda ze sklepu, musi mieć dusze i wyglądać zupełnie inaczej lecz nadal spełniać tę funkcje do której został stworzony.

• #4 12 Wrz 2008 16:05
    OldSkull
    Poziom 27  

no więc właśnie - komputer moze ladnie wyglądać i być użyteczny (jak np. drewniane obudowy prezentowane gdzieś na Elektrodzie). Poza tym tamten komputer funkcjonalnie bardzo dużo stracił - spróbuj gangsta529 wpiąć pendrive'a albo inny monitor do takiego tworka.

• #5 12 Wrz 2008 17:19
    marihires
    Poziom 29  

No i jak założysz słuchawki to wyglądasz już jak kosmita...
    Projekt bardziej pokazowy niż innowacyjne DIY ...bardziej ciekawszy byłby komputer na lampach :) .

• #6 12 Wrz 2008 17:28
    p2004a
    Poziom 9  

A mi sie podoba, piękna robota. To dzieło sztuki, ale takie które nawet może coś innego robić niż tylko wygladać.

• #7 12 Wrz 2008 17:46
    _siekier
    Poziom 22  

:arrow: mi_ma: na zdjęciach wyraźnie widać, że zastosowany tam wyświetlacz to moduł VFD (graficzny).

A tak poza tym, to uznanie dla autora, za prace włożoną w realizacje projektu i przede wszystkim pomysł :D

• #8 12 Wrz 2008 18:51
    qrdel
    Poziom 28  

Przepraszam, ale monitora to jescze się nie dopatrzyłem.
    Bo ten oscyl to chyba tylko wizualna kontrolka audio?
    Dopatrzyłem u autora, podłącza monitor już z zupełnie innej parafii.

• #9 12 Wrz 2008 20:26
    kowalkrk
    Poziom 10  

pomysł świetny i naprawde bardzo oryginalny - praca efektem popłaca - oczywiście tylko wizualnym jednak nie jest taka choinka jak inne boxy - `zbajerowany` panel przedni paroma potencjometrami, oświetlony kilkoma ledami i okleojny kolorowymi naklejkami

• #10 13 Wrz 2008 10:24
    candle
    Spec od monitorów

zachwycać się tematem z 2003 roku z innego forum, w którym ostatnie słowo od autora projektu padło w 2005, po archeologii dwóch osób w 2007 roku, tak aby stało się "absolutną nowością" na elektrodzie u schyłku roku 2008

pogratulować niektórym osobom ilości wolnego czasu...

• #11 13 Wrz 2008 11:34
    Balu
    Poziom 38  

@Candle rządzisz :D :)
    Nic dodać nic ująć:)

• #12 14 Wrz 2008 09:12
    Sobol95
    Poziom 19  

Fajne się świeci ale gdzie monitor?

• #13 14 Wrz 2008 22:06
    mgsk8er
    Poziom 13  

monitor jest pokazany na fotkach w źródłach

• #14 14 Wrz 2008 22:51
    MicWeg
    Poziom 10  

Poprostu piękny w porównaniu z wielom innymi komputerami psełdo modingowanymi w których użytkownik posuwa się do bardzo tródnej operacji jaką jest wymiana kontrolki dysku albo power na niebieską (bądz też odkręcenie bocznej ścianki i włożenie kilu niebiekich diód po czym zostawienie komputera w takim stanie chwaląc się znajomym że sam sobie "ztuningował" obudowe) to w ten komputer włożono naprawde dużo pracy a efekt powala. Chociaż komputer stracił znacząco na uniwersalności to jeszcze nie wszystko stracone bo twórca może w każdej chwili dorobić sobie przejściówki na stare wejścia gdyby zaszła taka potrzeba.

• #15 14 Wrz 2008 23:42
    qrdel
    Poziom 28  

Trochę przestrzelone, świeci się jak choinka, w nocy pewnie oczy bolą.
    Dodane bajery do których trudno znaleźć choć jedno zastosowanie (oscyl).
    Superpodświetlana klawiatura pasuje do reszty jak pięść do nosa (falisty kształt do kompaktowej skrzynki) i jest znacząco większa od pudła, więc przy transporcie grozi połamaniem, nic z miliarnej ergonomii. A można było próbować upchnąć do transportu w pokrywce nieco mniejszą.
    O niedopasowanym monitorze pisałem.
    A co do powalania to powala CD umieszczony (jak mawiał Pan Józek) w tyłasku.
    Szczególnie powala gdy wysuwa płytę stojąc w pionie (jak jest pokazywany na zdjęciach).

A młodym zapaleńcom doradzałbym lekturę słownika ortograficznego "Poprostu ... wielom ... psełdo ... tródnej ... bądz ... diód ... obudowe ... naprawde ..." przyprawia mnie o ból zębów.

• #16 15 Wrz 2008 09:02
    mgsk8er
    Poziom 13  

Ludzie! Odczepcie sie od oscyloskopu! Toż to tylko wizualizacja na lcd graficznym, można dać tam wszystko co się chce przecież, łącznie z pełną statystyką komputera

• #17 15 Wrz 2008 17:16
    F110
    Poziom 9  

Fajnie wygląda,tylko poco ten oscyloskop?

• #18 17 Wrz 2008 23:13
    discolitez
    Poziom 13  

Wiecie gdzie mozna kupic takie skrzynki? Na allegro sa tylko metalowe z czasow 2 wojny swiatowej wszystkie zerdziewiale :) Dobry by byl tez pendrive wsadzony do luski po pocisku :D

• #19 26 Wrz 2008 20:37
    killer_89
    Poziom 11  

Wszystko fajnie ale ten projekt ma ponad 4 lata :P

• #20 27 Wrz 2008 11:09
    karaczan88
    Poziom 9  

The motherboard (If it fits) will be a SOYO Dragon (Original model)
    This motherboard is not my favorite, and will probably be replaced with a nForce2 MicroATX Board.

Doczytałem sie tylko tego , jakie mobo jest tam włożone ???

• #21 27 Wrz 2008 13:49
    pipinet
    Poziom 18  

OldSkull napisał:
    no więc właśnie - komputer moze ladnie wyglądać i być użyteczny (jak np. drewniane obudowy prezentowane gdzieś na Elektrodzie). Poza tym tamten komputer funkcjonalnie bardzo dużo stracił - spróbuj gangsta529 wpiąć pendrive'a albo inny monitor do takiego tworka.

Można wpiąć pendrive'a wystarczy zrobić kabelek który z jednej strony będzie miał usb a z drugiej gniazdo takie jakie jest zamontowane w komputerze i podłączyć pamięć wymienną do kabelka. 15minut roboty... A chyba nie podłączasz codziennie innego monitora do komputera prawda?

• #22 27 Wrz 2008 20:35
    karol12b
    Poziom 16  

F110 napisał:
    Fajnie wygląda,tylko poco ten oscyloskop?

Dla bajeru :D :D

Dodano po 1 [minuty]:

Jeżeli chodzi o obudowę to podoba mi się ,ale no właśnie nie pomieści ona porządnego sprzętu