Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

President florida vs missouri.

12 Wrz 2008 15:32 6657 6
  • Poziom 13  
    Witam
    Mam pytanie. Do tej pory użytkowałem antenę president florida. Jednak chciałbym zmienić na jakąś lepszą, też presidenta. I moje zapytanie brzmi czy Missouri jest dużo lepsza od floridy?? Bo cenowo zakładam że napewno jest lepsza. Ale czy tą różnice da się odczuć jadąc samochodami rozmawiając przez cb??
    Pozdrawiam

Błędy poprawiłem i temat przeniosłem do odpowiedniego działu. Proszę czytać opisy działów. /kriss51/
  • Poziom 16  
    Jest lepsza, ale kolosalnej różnicy się nie spodziewaj. Załóż antenę montażową to poczujesz różnicę.
    Pozdrawiam
  • Poziom 13  
    A może coś więcej na ten temat...bo antena jest drugie tyle droższa więc może nie warto przepłacać
  • Poziom 16  
    Moim skromnym zdaniem nie warto...Długość tych anten jest podobna, i tak jak pisałem wcześniej kolosalnej różnicy nie odczujesz. Odczujesz za to różnicę w portfelu. Zastanów się lepiej nad czymś w rodzaju ML145- skoro tak sie upierasz przy antenie na magnes.
    Pozdrawiam
  • Poziom 10  
    Koledzy testowalem Floride z Missouri rozmawiajac z kolega, który mial mlke145.Odbior na Floridzie i Missouri taki sam 2s, modulacha zblizona. Nadawczo prawie tak samo z minimalna przewaga dla Floridy
  • Poziom 11  
    Kolega z postu powyżej, ma rację. Osiągi obu tych anten są porównywalne i nie ma sensu wydawać na Missouri tyle kasy. Jeśli naprawdę chcesz odczuć różnicę w działaniu radia, to musisz zainwestować w dłuższą antenę. Niekoniecznie musi to być President. Dobrym wyborem w porównaniu cena-osiągi, może być na przykład Lemm AT 1700. Ja używam od dawna Sirtel Santiago 1200 i raczej nie zanosi się, żebym miał ochotę zmieniać na inną.
    Ktoś na tym forum kiedyś napisał, że antena która ma poniżej 1,7 metra długości, przestaje być anteną.
    Pozdrawiam.
  • Poziom 38  
    Wawrzyniak1 napisał:
    Dobrym wyborem w porównaniu cena-osiągi, może być na przykład Lemm AT 1700. Ja używam od dawna Sirtel Santiago 1200 i raczej nie zanosi się, żebym miał ochotę zmieniać na inną.
    Ktoś na tym forum kiedyś napisał, że antena która ma poniżej 1,7 metra długości, przestaje być anteną.

Zgadza się. Ćwierć fali, a do tego odnosimy antenę samochodową, to by było 2.6 - 2.7m, taka by była idealna antena CB. Wszystko co niżej to jest kompromis.
    Mój kompromis ma 1.3m i jest firmy Lemm (tak wiele lat, pewnie 20, że typ się zatarł, oprócz tego nie do zarypania). Miałem dłuższą w "wielkich latach CB", sprzedała się z autem.
    President jest szczęśliwie wybraną marką (słowem), na pewno ambitniej brzmi. Wg mnie nie są lepsze.

Wiercona na środku dachu ma najlepsze warunki do pracy, żadnych problemów korozyjnych (dla anteny - j.w.) ani dla samochodu.