Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

rejestrator novus 1004 net hasło

weless77 12 Wrz 2008 18:11 4581 5
  • #1 12 Wrz 2008 18:11
    weless77
    Poziom 11  

Witam,
    Cz ktoś z kolegów nie wie czasem czy przywrócenie ustawień domyślnych z poziomu menu rejestratora przywraca hasła fabryczne dla dostępu przez sieć? Mam rejestrator który przeleżał u mnie w szafie ponad pół roku, bawiłem się nim i nie pamiętam hasła do dostępu poprzez przeglądarkę, próbuje resetować hasła z poziomu rejestratora ale to nie działa, wyskakuje panel logowania a fabryka nie pasuje.
    Dzięki

0 5
  • #2 13 Wrz 2008 16:19
    al777
    Poziom 26  

Reset z menu nie skasuje hasła dostępu przez sieć. Miałem identyczny przypadek. We dwóch otwarliśmy obudowę, zwieraliśmy wszystkie możliwe zworki, wyjmowali bateryjkę, ... i nic. Jedynym sposobem jest wgranie od nowa oprogramowania rejestratora, tak mi powiedziano w serwisie firmy AAT, gdzie ostatecznie trafił ten rejestrator do odblokowania.

0
  • #3 31 Maj 2011 01:59
    satcom666
    Poziom 10  

Czołem Panowie! temat zgrzybiał ze starości, ale może ktoś znalazł rozwiązanie i coś podpowie - nawet nie konkretne rozwiązanie ale choćby jakiś kierunek działania . Mam dokładnie ten sam problem. Wszystko jest ok , poza tym , ze zapomniane hasło do dostępu przez IE
    Rejestrator jest raczej zabytkowy i nędzny a w serwisie producenta chcą jakieś pieniądze przekraczające wartość urządzenia :-( typowa polityka marketingowa .. ale skoro jest i działa to szkoda wyrzucić i wyskoczyć z 4 stówek na nowy... lub z 298 zł netto za wgranie od nowa firmwaru..

0
  • #4 07 Cze 2011 11:54
    suchyt
    Poziom 9  

jeżeli mas ztam dobry dysk i możliwośc zgrywania po sieci to proponowałbym wysłać do serwisu. w tej cenie nic lepszego nie kupisz, aat to jednak sprawdzona firma

0
  • #5 07 Cze 2011 16:08
    treborsz
    specjalista-kamery przemysłowe

Jeśli jesteś pewien, że to sprawa firmware'u - daj znać na priv (powinienem mieć w archiwum firmware do tego rejestratora).

Taka dygresja na marginesie, nie dotyczy to konkretnie tego wątku, ale "łatwości" lub "trudności" przywracania haseł.
    Elektroniczny system zabezpieczeń - jeśli zbyt łatwo można go obejść (poprzez np. łatwe usunięcie hasła) przestaje pełnić swoją rolę, a staje się gadżetem, isn't?

0
  • #6 08 Cze 2011 16:44
    xury
    Poziom 38  

Hasła najczęściej zapisane są w eeprom. Można na dwa sposoby próbować:
    1. Zgrać eeprom z takiego samego modelu, gdzie znane są hasła i wgrać do naszego (po uprzednim zgraniu na wszelki wypadek)
    2. Analizując odczytany eeprom w hexedytorze i najlepiej porównaniu z innym epromem gdzie hasła są znane znaleźć ofsety gdzie są zapisane.

0