Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Głośnik niskotonowy Onkyo, naprawa, wymiana?

12 Wrz 2008 19:55 1310 3
  • Poziom 9  
    Witam
    Przed chwilą padł mi głośnik niskotonowy w kolumnie Onkyo SC-470 MKII.
    Z tego co się orientuje poszła cewka. Za dużo mu dorzuciłem i widocznie nie wytrzymał ale stało się... I w związku z tym mam pytanie: wymieniałem już w tej kolumnie zawieszenie i membranę na tym konkretnym głośniku, mam jeszcze jeden zestaw (zawieszenie, membrana i kopułka) Opłaca się kupować cewkę i zawieszenie dolne? Będzie to jeszcze dobrze grało? Interesowałby mnie ewentualnie zamiennik tego głośnika To jest model z tego co widzę W1654C pod taką nazwą trudno cokolwiek znaleźć w sieci
    :D Głośnik ma 17,5cm 4.5OM. Proszę o pomoc w wyborze zamiennika (odpowiedniej cewki)/ decyzji czy naprawiać czy raczej wymienić.
    Pzdr kl-9
  • Poziom 27  
    Lepiej było by go wymienić bo jednak co robione ręcznie nie równa sie z fabryczną robota. Co do zamiennika to nie wiem ale możesz spytać gdzieś gdzie sprzedają głośniki albo poszykaj schematu tej kolumny i tam znajdziesz ten głośnik pod inną nazwą.
  • Poziom 9  
    Schematu nie mogę znaleźć już od jakiegoś czasu, co do sklepu sprzedającego głośniki najbliższy jest 40km ode mnie w krk i nie bardzo mi się opłaca jechać Bliżej mam do elektronicznego w którym są cewki itp bez problemu dostępne ale ciężko o jakąś poradę co wybrać do danego głośnika bo sprzedawca w audio nie bardzo się orientuje...
  • Poziom 27  
    Proponuje Ci przyjechać do Krakowa na giełde RTV ul.Balicka56 w sobote lub w niedzielę, jest tam duże stoisko z głośnikami i znający się sprzedawcy tam ci wszystko doradzą i sprzedają. Warto przyjechać.