Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Yaris i Magicar 540 nieprawidłowa współpraca z c.z.

12 Wrz 2008 23:08 3631 8
  • Poziom 1  
    Nie wiem czy dobrze szukałem ale nie znalazłem nic na ten temat.
    Założyłem w toyocie Yaris alarm Magicar 540 i podłączyłem go do istniejącego sterownika centralnego zamka i mam taki problem.
    Centralny zamek z pilota działa poprawnie (sterowanie podłączyłem poprzez diody dla zabezpieczenia). To znaczy zazbrajam alarm i zamek się zamyka , rozbrajam zamek się otwiera.
    Jednak nie działa przełącznik w drzwiach kierowcy - jak tylko odłączę przewody od alarmu to przełącznik zaczyna działać - po prostu mam cały czas podawana przez alarm na przewody masę.
    Czy ktoś miał już taki objaw i czy da sie jakoś to obejść bo mi sie skończyły pomysły.
    A chodzi mi o to, ze samochodzik jest dla żony i zaprogramowałem go tak, ze po przekręceniu kluczyka zamyka się zamek i chciałbym aby mogła otworzyć go przyciskiem np. jak będzie ktoś wysiadał po drodze - później sam się zamknie po naciśnięciu hamulca. Chodzi o zamykanie bagaznika aby nikt na światłach nie wyciągnął ni c z niego
  • Poziom 24  
    Mam podobny problem i jak na razie szukam rozwiązania, nie chce na razie stosowac przekaźników bo może jest jakiś inny sposób?
  • Poziom 20  
    Możesz spróbować zewrzeć te wyjścia przez 4,7k do plusa.
    Wtedy jest szansa że fabryczny sterownik nie będzie widział tam mas w stanie spoczynku.
  • Poziom 12  
    dawno temu coś takiego mi się przytrafiło, nie wiem jakie były kolory kabli ale trzeba poszukać innego niż ten który podają rozpiski, ty podłączyłeś się pod krańcówkę zamka i wtedy przełącznik na drzwiach nie otwiera jest to coś w rodzaju ryglowania poszukaj innego kabla jest na bank, miernikiem znajdziesz jak bedziesz zamykał przełącznikiem

Dodano po 39 [sekundy]:

dawno temu coś takiego mi się przytrafiło, nie wiem jakie były kolory kabli ale trzeba poszukać innego niż ten który podają rozpiski, ty podłączyłeś się pod krańcówkę zamka i wtedy przełącznik na drzwiach nie otwiera jest to coś w rodzaju ryglowania poszukaj innego kabla jest na bank, miernikiem znajdziesz jak bedziesz zamykał przełącznikiem
  • Poziom 9  
    Panowie, mam taka prośbe...
    Które przewody z tego alarmu to wyjscia na masy do centralnego?? No ni cholery z tej rozpiski, alo nie działaja, albo nie wiem, ja źle patrzę...

Nie zamyka mi w ogole drzwi...
    Jeśli mogę prosić o pomoc, bede bardzo wdzieczny...

Załączam schemat, zeby nie trzeba było szukac...
    Yaris i Magicar 540 nieprawidłowa współpraca z c.z.

Na koniec dodam, że zielony i niebieski na wyjściu u dołu (co niby mająiść na siłownik), powodują zaryglowanie zamka i nie moge niczym otworzyć... Dopiero po odłączeniu napięcia z alarmu, moge otworzyć drzwi...

Pozdrawiam...
  • Poziom 23  
    kolego to juz bylo opisywane wielokrotnie w jaki sposob krosowac te wyjscia przekaznikow:
    te przewody co na schemacie maja byc podpiete do plusa podpinasz do masy a te co do masy na schemacie maja byc wolne-wowczas na niebieski/zielony pojawia sie impulsy masy!!
  • Poziom 9  
    dzieki CI Panie kolego szanowny, najlpeszy, ze nie napisales, ze szukaj, bo szukam kuzwa caly dzien... i nie znalazlem... Dzieki dzieki
  • Poziom 9  
    Mam jeszcze jedno pytanko...
    Mianowicie, mam na drzwiach przycisk otwierania bagażnika (trzy kable), i wydaje mi sie, ze jest to plus... Moje pytanie brzmi, czy jest opcja aby ta centrala otwierlala bagaznik 2 gim kanałem?? Albo jak kolwiek z pilota?? Dodam, iz doprowadzenie tego szarego (zero na drugim kanale - szary), nic nie daje...