Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Wybór budżetowego odtwarzacza.

DYLU BADBOY 13 Sep 2008 03:09 3380 16
    DYLU BADBOY
    Level 27  
    Witam. Przymierzam się do kupna miksera i odtwarzaczy cd. Szczerze to nie mam w tym doświadczenia i dopiero zaczynam zabawę jako "mobilny dj". Mam okazję kupić Numark CDN 88 za 900zł w idealnym stanie. Podobają mi się jego funkcje i myślę, że na początek wystarczy w zupełności. Przy moim budżecie mógłbym kupić Numark AXIS 4 lub max Pioneer CDJ 100 w średnim stanie, dlatego zdaję się, że ten odtwarzacz będzie dobrym wyborem :D.

Druga sprawa to jaki mikser kupić do tego? Myślałem o Numark DXM 06.
    Czy może dać dobie spokój i kupić zwykły mikser z crossfaderem, ew. w przyszłości kupić używanego Pioneera DJM 400 lub wyższy model?
    KJ
    Level 31  
    O dualu za wiele nie powiem - nie testowałem ale z doświadczenia mogę stwierdzić że napchany bajerami dual to nic dobrego. Za to mixerek mogę z czystym sumieniem polecić miałem dłuższy czas do czynienia z DXM03 wykonanie tego było pancerne a ergonomia użytkowania zadowalająca - jak dla mnie. DXM06 miałem w rękach przez chwilę wykonanie to samo co DXM03 tylko sekcja analizatora widma zastąpiona efektorem - więc po co dual z efektami z których i tak się prawie nie korzysta ;)
    DYLU BADBOY
    Level 27  
    No właśnie wydaje mi się, że efekty zawsze się przydadzą(jak nabiorę wprawy to będę korzystał ze wszystkich). A ten dual wyjdzie mnie mniej niż 2x AXIS 4 z które mają mniej możliwości.

Co do miksera to może te podłużne z serii X Denona? Z tego co widziałem to fajnie współpracują z dualem. Był ostatnio na allegro X-800 za 810zł. Nowe denony to raczej odpadają bo za drogie jak dla mnie na oferowane przez nich funkcje
    KJ
    Level 31  
    Tylko nie Denon jak dla mnie sprzęt tej firmy jest kaleki pod każdym prawie względem ... zero ergonomii trwałość taka sobie wykonanie jak na tak znaną i wielką firmę poniżej wszelkiej krytyki. Osobiście odradzam sprzęt tej marki ...
    DYLU BADBOY
    Level 27  
    Ogólnie mam zamiar zacząć grać "na poważnie" i chciałbym skompletować sprzęt do października(wtedy robię swoje urodziny, a przy okazji taka reklama). Więc muszę się pośpieszyć z wyborem.

A może pójść w inną stronę:
    kupić mikser z efektami Numark 5000FX i do tego jakiś najzwyklejszy dual.
    Albo pograć na tym mikserze przez 1-2 miesiące (muzyka z komputera)
    i dozbierać na np. 2x Piooner CDJ 100
    Ew. kupić ten dual i za jakiś czas go wymienić.

Co o tym sądzicie?
    DYLU BADBOY
    Level 27  
    Nikt nie pomoże :( ?
    ciesik
    Level 10  
    Jeśli chodzi o mnie to za te 900 zł. wolałbym kupić dwa CDJ-100 i dołozyć do miksera niższej klasy jakim jest np. MC CRYPT MX-200 USB. Pisałeś, też coś o graniu z komputera więc bedziesz mógł grać i z komputera i z CDJ. Osobiście naprawdę polecam sprzęt Pioneera, bo sam z niego korzystam(CDJ-800x2 i DJM500) i mimo, iż ostatnio ktoś mi zalał jednego playera to udało się go uratować i gra dalej tak jak grał.
    DYLU BADBOY
    Level 27  
    eeeee jeden cd + zwykły szajs-misker, to chyba nic dobrego z tego nie wyjdzie...

A jak Ci się sprawuje ten DJM-500, bo może dozbierałbym na takiego i kupił jakiś używany na allegro.

Ale mam możliwość kupienia tego Numarka 5000 za 1000zł w idealnym stanie od znajomego(dobrze go sobie chwali) i z tego co widziałem to fajne ma funkcje i jeszcze ten jog do sterowania efektami.

Ogólnie to jestem już prawie na niego zdecydowany...

Do tego kupiłbym 2x http://www.thomann.de/gb/stanton_s250_cdplayer.htm

I tak będe robił zakupy w thomannie, a cena jest rewelacyjna.
    voytec88
    Level 12  
    Zależly ile pieniążków masz do wydania. Na Twoim miejscu kupilbym sobie 2x pionki "setki" a jeżeli Cie stać to "dwusetki" do tego wspomniany juz numark dxm06 (cena nówek: lekko ponad 4tys) Jezeli Twoj budzet nie jest zbyt wysoki (mowa o 2,8 tys) to polecam pionki "setki" + reloopa rmx 20.
    DYLU BADBOY
    Level 27  
    Dobra mam już mikser Reloop RMX 40 DSP. Zastanawiam się teraz nad Pioneerami CDJ-500, bo mam okazję kupna za ok. 700-800zł/2szt., ale słyszałem, że to bardzo stara konstrukcja i nieznam dnia i godziny kiedy padnie mi laser.

Może wziąść tego Stantona?

Ew. Nowy Numark AXIS 4 lub używany Pioneer CDJ-100

1200zł to max ile mogę wydać.
    krzys8
    Level 1  
    polecam to i to z przewagą dla "legendarnego" pionka 100.
    Numar nie jest złą firmą, lecz "setka" słynie z prostoty i NIEZAWODNOŚCI. Sam sie porzymierzam do "setki" (praktycznie do mnie jedą juz), ale jeszcze niewiem jeszcze jaki mikserek wziąść, dxm 03 czy dxm 06...

Polecam 100s.

Aha, no i 100 jest mniejsza od Axis'a. Widziałem obydwa na żywo i z ręką na sercu dodatkowym jeszcze atutem dla pionka jest jego pojemność w case. Jest mniejszy od axisa.
    DYLU BADBOY
    Level 27  
    Dzięki wielkie, chyba zdecyduje się na Pioneera, tylko wszystko zależy od tego czy starczy mi kasy :P.
    MysticDJ
    Level 10  
    Sam mam tzw. Setki i są genialne do nauki i nie tylko. Bardzo Polecam.
    DYLU BADBOY
    Level 27  
    Jednak budżet się zmniejszył i wybrałem Numark CDN 35 za 500zł używany. Mimo tego, że ma już w sumie 3lata śmiga idealnie czyta wszystkie płyty, nawet sporo porysowane, ogólnie dobrze się sprawuje w połączeniu z Reloop RMX-40. Za ok. 6 miesięcy planuje zmienić na coś bardziej konkretnego może Numark AXIS 9, a może coś trochę droższego.
    MysticDJ
    Level 10  
    'Jak się nie ma co się lubi to się lubi co się ma :P
    Wiesz. Na dualu długo nie pojedziesz:) . Za to dobry mikser już masz ;]
    A tak na serio to pomyśl może nad Pioneerem 200 lub 400. Oczywiście używane. CDJ-400 to naprawdę klasa sama dla siebie :)
    DYLU BADBOY
    Level 27  
    MysticDJ wrote:
    'Jak się nie ma co się lubi to się lubi co się ma :P
    Wiesz. Na dualu długo nie pojedziesz:) . Za to dobry mikser już masz ;]
    A tak na serio to pomyśl może nad Pioneerem 200 lub 400. Oczywiście używane. CDJ-400 to naprawdę klasa sama dla siebie :)

Nie jest tak źle i tak na razie mam małe znajomości i nie gram poważnych imprez co też hamuje mój rozwój bo zarabiam tyle co nic :cry:

A ta 200 odpada wydam sporo kasy a nawet nie odczuje dużej różnicy. Powiem Ci, że nawet dobrze używa mi się tych efektów z miksera i szukałbym może odtwarzacza z dobrym stratchem, chodź zazwyczaj automatycznie takie odtwarzacze mają efektor(który na pewno się przyda)

Pioneer jakoś nie za bardzo mi podchodzi bo chodzą opinie, że jest przereklamowawy, a za tym idzie drogi.

Dodano po 11 [minuty]:

A może jakbym pchał się w takie koszta to może Numark CDX ?
    djhappy
    Level 2  
    Wiem że post stary ale używam CDN 88 + RMX 30 BPM Black Fire.
    Jeśli chodzi o kompakt to nie mogę powiedzieć złego słowa.
    Pętle są płynne
    Efekty całkiem przyzwoite (korzystam z nich)
    Czyta wszystkie płyty
    Gram na tym sprzęcie ponad dwa lata i śmiga idealnie.
    Nie wiem dlaczego nie lubicie dualów
    Jeden podstawowy plus to to że masz kontrolę nad całym sprzętem (czas) jeśli zajmujesz się jednym kompaktem (wkładanie płyty, odsłuch, zgrywanie do bitu) to nad drugim nie masz takiej kontroli i w razie wpadki tak szybko nie zareagujesz.
    Wada jedyna jest taka że jeśli coś się sypnie masz problem z całym kompaktem ale takie ryzyko jest warte grania na dualu.

Mikser odradzam co prawda są KIL-e wycinające ale nie potrzebuje czasami wycięcia całego pasma same potencjometry chodzą ciężko. Mam też problem z prawym kanałem. W czasie imprezy po prostu słupek maleje i brak jest sygnału na tym kanale. Wysyłam do serwisu ponownie z tą samą wadą.