Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Problem s Belkin router F5D7230 "static IP error"

13 Wrz 2008 10:37 2451 2
  • Poziom 12  
    Sorry za jenzyk jestem Slovak.
    Skonfigurowalem kilka routerow OVIS i Dlink,bez waznych problemow.S tym Belkinom jest troche klopoty.Przi ustawieniu WAN w trybie "static" i zadaniu IP wypisal jakis error.Po upgrade firmware juz errora nie ma,ale zadanych ustawien IP,MASK i GATEWAY,ktore zapisalem, w ustawieniach routera nie widzim.ISP provider wymaga pewnej IP adresy.Przi wlazceniu routera do sieci i miano/haslo prez aplet,ktory pojawi sie na ekranie w explorere.W trybie static wypisuje "not conected".W trybie "dynamic" jest zielony "connected"router ustawy sobie sam IP,MASK... ktore widzim w ustawienach.Te sa calkowicie inne od mojich i nie jest mozliwe wchodzic na internet.Po zadaniu miana/hasla jest na strone providera wyzwanie ze tylko jeden komputer moz wlaczyc na jedna IP.Provider nie lubi czarowanie z IP na sieci.Probowalem i tryb PPTP i nie udalo sie.Zna ktos jak to ustawic,lub ma ktos taky problem?Dzieky Tom
    Co jest interesantne w trybie dynamic router sam znajdzie jakas IP i po zadaniu miana/hasla (nie mojego,ale innego) mozna wyjsc na internet.
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Podaj wynik polecenia ipconfig /all z komputera podłączonego bezpośrednio do łącza.

NA stronie konfiguracyjnej routera trzeba analogicznie ustawić port WAN.
  • Poziom 12  
    Dzieky za reakcia
    W tej konfiguracii WAN jest ten problem.Do innego routera po ustawieniu IP,MASK,GAT... ustawienia sa pewne i wsystko jest OK.A tutaj v Belkinie
    tylko pojavi sie tryb"STATIC IP" zadane IP,MASK,... nie sa widzane w ustawieniach routera.W trybie "DYNAMIC" sa widzane,ale nie jest to moja IP a GAT... Myszle ze sie tam dzieje cos automaticzne,bo ten router znajdzie takich (innych) ustawien IP i GATEWAY ze moz wyjsc na internet.Do routera sa wlaczone 3 laptopy na DHCP.
    Tutaj screenshoty: