Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

CANON PIXMA MP510 kod bledu

piotr8605 13 Sep 2008 13:25 13599 14
    piotr8605
    Level 14  
    Witam. rozebralem drukarke poniewaz tusz zalal mi urzadzenie. Wyczyscilem wszystko podlaczylem te 3 tasiemki, ktore ida od pokrywy do drukarki i wyskoczyl kod bledu. Moze dlatego ze pokrywa nie byla przykrecona. Zalozylem pokrywe i teraz wogole drukarka nie chce sie wlaczyc i nie mam pojecia czemu. Bardzo prosze o porade

Dodano po 54 [minuty]:

Drukarka juz sie uruchamia. Czy moze byc taki przypadek ze drukarka zakodowala sobie ze nie widzi czarnego tuszu??
    Ethernet jednoparowy (SPE) - rozwiązania w przemyśle. Szkolenie 29.09.2021r. g. 11.00 Zarejestruj się za darmo
    leeart

Level 34  
    raczej nie. podaj jaki jest ten kod. jeżeli pokazuje ci błąd tuszu to znaczy że masz uszkodzony chip
    piotr8605
    Level 14  
    Kod błędu jest U043 gdy czarny tusze nie jest włożony a gdy włoże czarny tusz to wtedy kod błędu jest U150
    piotr8605
    Level 14  
    Czy można w jakiś sposób usunąć te błędy?
    leeart

Level 34  
    Te błedy oznaczają błąd tuszu , a dokładnie tusz jest nie rozpoznawalny.
    MarcinSzan
    Level 10  
    A jak zlikwidowac ten błąd U150 Kombinowałem na wszytskie sposoby i lipa Nic nie pomaga a dziadostwo dalje sie pojawia.
    leeart

Level 34  
    tylko wymiana pojemnika może tu pomóc
    malumalu
    Level 13  
    Witam podepnę się pod temat pixma 510, wszystko było ok wydrukowałem około 20 stron i wyłączyłem. Po 5 minutach chciałem zrobić skan i koniec nawet się nie uruchomiła pokazane jest na filmie migają na przemian diody, skan się delikatnie przesuwa, na nic nie reaguje, komputer jej nie widzi wyskakuje błąd... Może ktoś pomóc ??
    CANON PIXMA MP510 kod bledu
    Dodałem film na ...tube bo tamten nie wyświetla...
    filmik canon mp510
    leeart

Level 34  
    Szkoda że na tym filmie nie widać ile razy miga p/z. Policz i załóż nowy temat, lub sprawdź czy juz nie było kiedyś takiego lub podobnego opisu.
    malumalu
    Level 13  
    leeart wrote:
    Szkoda że na tym filmie nie widać ile razy miga p/z. Policz i załóż nowy temat, lub sprawdź czy juz nie było kiedyś takiego lub podobnego opisu.

Dioda miga na przemian po 7 razy, potem ta pierwsza zapala się na jakąś sekundę i potem znowu miga i tak w koło cały czas..
    Jedyna kombinacja klawiszy na jaką reaguje drukarka to ..
    1: wyłączenie z prądu
    2: przytrzymanie klawisza on/off i podłączenie drukarki do prądu...
    3: trzymanie klawisza on/off i naciśnięcie dwa razy klawisza awaryjnego czyli czerwonego kółeczka w kółku
    W tym momencie świeci jedna dioda i na wyświetlaczu pojawia się komunikat , już nie pamiętam jaki ale na nic nie reaguje...
    Próbowałem podłączyć pod program i350tool_XP, po kombinacji klawiszy widzi drukarkę sam wybiera port usb i to wszystko, gdy klikam na test w programie to czeka...czeka....czeka...
    leeart

Level 34  
    Pewnie sie domyślasz że twój błąd to przepełnione pochłaniacze tuszu.
    "Próbowałem podłączyć pod program i350tool_XP, po kombinacji klawiszy widzi drukarkę sam wybiera port usb i to wszystko, gdy klikam na test w programie to czeka...czeka....czeka..."
    Na pewno i350 i mp 510 to zupełnie inne drukarki i program od i 350 nie bedzie działał. Kasowanie błedu pochłaniaczy było juz kilkakrotnie opisywane.
    goodnight
    Level 10  
    Witam!
    Równiez mam problem ze swoją drukarką. Jednak nie chodzi o tusz,, tylko o skaner. Kiedy probuję zeskanować jakis dokument, moj komputer stwierdza, że nie ma połączenia ze skanerem. Twierdzi, że to albo wina kabla (tego samego kabla uzywam przy drukowaniu i nie sprawia problemow) albo skaner jest wyłączony (a jest włączony). Kod błędu to: 2,155,0 (taki się wyświetla). Nie mogłam nigdzie znaleźc pomocy i nie wiem co robić. Dodam, że kiedys używałam skanera i nie sprawiał on problemu. Było to na laptopie, ktorego teraz nie uzywam. Obecnie pracuje na PC.

[edit]
    Właśnie sprawdziłam na laptopie siostry i tam najwyraźniej działa bez zarzutu. Co może być przyczyną, ze moj komputer nie komunikuje sie ze skanerem? Jak to napawić?
    leeart

Level 34  
    błąd sterownika. Musisz zainstalować ponownie nowy sterownik. Wcześniej usuń stary i usuń wpisy w rejestrze.
    goodnight
    Level 10  
    Na wypadek gdyby komuś to pomogło: problemem okazało się wejście USB, kabel był dobry, natomiast coś w wejsciu do PCta nie stykało chyba. Uzyłam wejscia tylnego i skaner działa.