Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung T220HD i podłączenie kablówki

stajo7 13 Wrz 2008 13:16 2594 3
  • #1 13 Wrz 2008 13:16
    stajo7
    Poziom 2  

Witam, mam takie pytanie do znawców w dziedzinie głównie RTV. Niedawno kupiłem sobie monitor Samsunga T220HD z tunerem TV. Podpiąłem do niego zwykły kabel antenowy taki jak są w zwykłych telewizorach i problem jest taki, że niektóre programy takie jak polsat czy tvn słabo odbiera natomiast tvp1 tvp2 polonia tv4 czysto normalnie;), tzn widać tzw śnieżek czy coś w tym stylu na tv polsacie, podobnie miałem na starym telewizorze więc wydaje mi się, że problem tkwi w kablu lub końcówce kabla antenowego. Jezeli ktos mial podobno problem lub ktos wie jak go rozwiazac bede bardzo wdzieczny;) Pozdrawiam

Dodano po 1 [minuty]:

Dodam jeszcze, że kabel idzie do mojego pokoju z innego pokoju więc nie jest głównym kablem antenowym ;) Pozdrawiam

0 3
  • #2 13 Wrz 2008 15:17
    adzrtv
    Poziom 22  

Na zadane pytanie sam sobie udzieliłeś odpowiedzi.Pozdrawiam

0
  • #3 13 Wrz 2008 16:32
    stajo7
    Poziom 2  

A w jaki sposób mogę rozwiązać ten problem?:)

0
  • #4 13 Wrz 2008 19:28
    zebro
    Poziom 23  

Najpierw zobacz jak ten odbiornik działa u źródła sygnału czyli w tym drugim pokoju.Następnie jeżeli tam jest dobry odbiór to należy odpowiednio rozdzielić sygnał stosując rozdzielacz sygnału najlepiej na tzw.wtyki F. Dochodzi jeszcze kwestia czy ten kabel dochodzący do twojego pokoju jest odpowiedniej jakości( odpowiednich parametrach jak np.tłumienność), czy nie jest uszkodzony?? itp.Oczywiście ważną rzeczą jest także długość tego kabla, gdyż na długim odcinku powstają także straty sygnału i tutaj zastosować trzeba wzmacniacz sygnału.
    pozdrawiam

0