Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

OTVC Daewoo K20C5GT S - brak koloru

13 Wrz 2008 15:16 6220 11
  • Poziom 12  
    Witam. Jest problem. Po wyładowaniach atmosferycznych w\w OTVC stracił kolory, obraz jest czarno biały. Jego chassis to CP-185G/GU. Najpierw wymieniłem pamięć na czystą i nie można było dostroić telewizora do stacji nadawczych. Włożyłem więc "starą" pamięć i efekt był taki sam, czyli czrno biały obraz. Wymieniłem procesor "kombajn" TDA9346PS/N3/3/1955 na procesor prawdopodobnie dostosowany do chassis CP-185, jak poinformowano mnie w punkcie sprzedaży i zaoferowano TDA9361PS/N2/5. Po wmontowaniu go, okazało się, że nie można dostroić ręcznie odbiornika do stacji telewizyjnych. Uruchomiłem automatyczne strojenie odbiornika, i nadal nic...więc wmontowałem scalak który siedział poprzednio i okazało się, że pamięć została przeprogramowana, efektem czego jest nadal brak strojenia telewizora do stacji nadawczych. Nie mam do niego schematu i nie wiem jak wejść w tryb serwisowy.
    Proszę o pomoc...
  • Moderator
    W dziale są ogłoszenia, wśród nich - Baza Schematów Elektrody.
  • Spec od monitorów
    Spróbuj zmienić w opcjach > Tuner > na Daewoo (DW)
    *pamięc przeprogramowuje na PH
    Cytat:
    -Выбрать канал 91.
    -В меню установить четкость (SHARPNESS) на минимум.
    -Нажать два раза MENU до пропадания OSD меню.
    -Быстро нажать на пульте красную(SKIP) > зеленую(MOVE) > MENU.
    -Выход POWER.

p.s
    tam też spotykałó sie TDA 9361PS/N2/3I1
    Fbt: 1142.5161B (FFA69023M) > zamiana na FSV14A004C(S) z ch.KS1A
  • Poziom 12  
    Dzięki za porady ale, nie mogę wejść w tryb serwisowy wg instrukcji powyżej. Poza tym wiąże się to z niemożliwością zmiany opcji Tuner na Daewoo (DW). Czy istnieje możliwość przekopiowania pamięci (24C08) która współpracuje z procesorem TDA9346PS/N3/3/1955? Jeżeli istnieje, to czy któryś z szanownych kolegów mógłby udzielić informacji gdzie i kto mógłby by tego dokonać?
  • Poziom 41  
    Powinneś kupić procesor razem z pamięcią wstępnie zaprogramowaną
  • Spec od monitorów
    Z tego co wiem te procesory(wer. UE czy azja) same zapisują czysta pamięć ( (FF)) >(tzw. inicjalizacja) i ... powinien pojawić sie Obraz
    *potem należy wejść w tr.serw. i ustawić ( Opcje i geometrię)

*dla MAK2002 kod dla tego chassis : 1298
    *org. pilot chyba R-40А10
    *gdzieś miałem wsad ..poszukam to zamieszczę

p.s

Jak jesteś w tr.serw. i nacisniesz <OK> procek Tv się blokuje(czeka na sprawdzenie szyny I2c urz. zewnetrznym) > nalezy jeszcze x nacisnąc <ok> i wszystko wraca do normy
    uwagi:
    dla Daewoo KR20E5 (CP-185G)
    procek: TDA9361PS/N2/3/1716 > org. pilot R-40B02.

dla DAEWOO KR21FL6N (CP-185L)
    -procek TDA9381PS/N3/3/1716 (4-a linijka:DW9381PS/N3/3-EB8)
    wstawiono TDA9361PS/N3/3/1715 (4-a linijka DW9361/N3/3-EB8)
    pilot R-40A01 +nowy wsad
    pilt R-40А10 jest w kpl. z prockami non TEXT (TDA9381)

W serwis jak pisałem
    wej.: ustaw 91chan., .,Sharp. na min.,2 x МЕНЮ,Czerw..-Ziel-Żółty-Menu.
  • Poziom 12  
    Dzięki serdeczne za wszelkie porady, wszystkie one są dla mnie bardzo cenne. Ale jedyne skuteczne rozwiązanie jakie widzę dla mnie, to zaprogramowanie pamięci do procesora TDA9346PS/N3/3/1955. Czy wiecie kto mógłby to zrobić?
  • Spec od monitorów
    CP-185G/GU
    procek TDA9346PS/N3/3/1960 (4-a linijka : DW9346/N3/3-EB1 )
    *pamięc tam 24С16 (2kB)

inny na tym chassis
    TV DAEWOO KR14E5 chassis CP-185G/GU
    CPU: TDA9381PS/N2/3I1501 (4-a linijak :DW9381/N2/2-EB5 )
    EEPROM: 24LC08B
    SECAM-+
    PAL-+
    DK-+

znalazłem te wsady > wypróbuj
  • Poziom 12  
    Dzięki za wsady. Oryginalny pilot jaki do tego OTVC posiadam to R-48A08. Próbuję wchodzić w tryb serwisowy wedle waszych wskazań. Niestety bez rezultatu.
  • Spec od monitorów

tutaj na allegro.pl (http://radiozet.allegro.pl/show_item.php?item=440106052) sprzedaje i pisze
    [pilota pasuje on do modelów DAEWOO R-49C05 / R-46G22 / R49-C10 / R-48A08 i nie trzeba go programować]

Trochę się różnią
  • Moderator
    Operacje na pilocie po wyjściu z menu należy przeprowadzać bardzo szybko - to jest główny warunek.
  • Poziom 12  
    Dzięki za dotychczasowe porady ale...to nie koniec problemów. Wchodzę w tryb serwisowy, gdzie zmieniłem opcję PH1 Tuner na DW Tuner, pojawił się obraz czarno-biały (taki jaki był przed naprawą), ale fonia zniknęła całkowicie :) W momencie naciśnięcia siły głosu pojawia się linijka bez koloru. TXT jest kolorowy. Linijki w opcjach programowania są kolorowe. W opcji programowania w linijce "SYSTEM" nie mogę wpisać E/WSCH. Jest na stałe wpisane E/ZACH. nie mogę tego w żaden sposób ruszyć. Natomiast inne funkcje w programowaniu można zmieniać dowolnie, być może jest to przyczyną braku fonii. Być może trzeba będzie zmienić jakąś opcję w trybie serwisowym, lub zmienić wartość ich nastaw.
    Pozdrawiam.

Po dłuższym namyśle wszedłem w tryb serwisowy, aby poszukać opcji "SYSTEM" znalazłem i wpisałem "TK" fonia powróciła. Teraz moim problemem jest brak koloru...