Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

TONSIL Subwoofer Aktiv 200A - świsty

Vojt110 13 Wrz 2008 16:31 10296 20
  • #1 13 Wrz 2008 16:31
    Vojt110
    Poziom 11  

Witam.
    Tak jak w tytule. Nabyłem w czwartek suba Tonsil model 200A. Ten starszy model bez pokręteł z przodu cały czarny. Problem w tym że przy głośniejszym słuchaniu pojawiają sie świsty i takie charczenie przypominające dźwięk jaki wydaje kartka papieru na wietrze albo suchy liść. Myślałem ze może to jest wina poluzowanego otworu BR lecz tak nie jest. W sklepie bawiłem sie nowszą wersją tego suba (pokrętła z przodu, srebrny) ale on brzmiał kompletnie inaczej. Sprawnie kopał basem i schodził nisko. Mój gra kompletnie inaczej. Jestem strasznie zawiedziony. Co może być tego przyczyną. Głośniki jakie w nim siedzą to 2x GDN 20/80 8Ω
    Postaram sie zamieścić później zdjęcia.

Pozdrawiam i bardzo proszę o pomoc.

Moderowany przez chaka:

Krótki staż na forum nie zwalnia Cię z obowiązku przestrzegania regulaminu. Temat poprawiłem

0 20
  • #2 13 Wrz 2008 18:50
    Siwy546
    Poziom 10  

To zo wydaje dziwny dzwiek to membrana ktora jest juz bez zawieszenia. Jak napisales jest to starsza wersja dlatego zawieszeniue uleglo zniszczeniu. Prosze rozkrecic suba i zajrzeć do srodka.
    Pozdrawiam

0
  • #3 14 Wrz 2008 00:54
    RAFi X
    Poziom 28  

Z tego co ja się orientuję to tam siedzą dwa GDN 20/80/2 które są na zawieszeniu gumowym.
    20/80 nie specjalnie radził sobie z niskimi częstotliwościami...
    PS.
    Z ciekawości - ile zapłaciłeś ?
    Może się głośnik rozkleił w którymś miejscu, opis na taką właśnie usterkę wskazuje ;)

0
  • #4 14 Wrz 2008 00:57
    Vojt110
    Poziom 11  

Otworzyłem suba z myślą o starych sypiących się zawieszeniach ale nic takiego nie dostrzegłem. Zawieszenia są w stanie idealnym. Zgłupiałem totalnie.. Jakieś pomysły co może być przczyną tych iritujących dźwięków ??

0
  • #5 14 Wrz 2008 11:04
    parish
    VIP Zasłużony dla elektroda

Tak ogólnie, to w jaki sposób go podłączyłeś i do czego?

0
  • #6 14 Wrz 2008 12:31
    Vojt110
    Poziom 11  

Podłączyłem go kablem minijack na chinch czyli pospolitym auxem.

Sygnał idzie z kompa. Karta X-Fi Extreme Audio Notebook.

Pomyślałem że to nie szczelność więc sprawdziłem dokładnie czy sie gdzieś nie rozchodzi obudowa, ale jest ok. Dokręciłem też tą tylną płytę mocniej na której jest końcówka i trafo.

Ale sub nadal charczy.

Jakieś pomysły??

Pozdrawiam

0
  • #7 16 Wrz 2008 00:07
    Vojt110
    Poziom 11  

Charakterystyczne charczenie, tyrkotanie - sam nie wiem jak to nazwać, pojawia się już przy trójce w 10 stopniowej skali wzmocnienia.

A ja jako że nie jestem fanem charakterystyki w "uśmiech", nie podbijam w komputerze basu. Ani w EQ foobara ani w oprogramowaniu dołączonym do karty dźwiękowej.

PS: Wszystkich posiadających ww subwoofer tj 200A w starszej wersji (panel sterowania z tyłu, cały czarny), proszę o jakieś wskazówki, opinie, odczucia które z pewnością będą pomocne przy zlokalizowaniu źródła problemu.

Pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedzi.

0
  • #8 16 Wrz 2008 16:59
    parish

Jeśli masz możliwość, podłącz go do innego źródła i zobacz czy jest to samo.

0
  • #9 17 Wrz 2008 17:43
    Vojt110
    Poziom 11  

Podpiąłem do innego źrodła i nadal to samo. Co jest nie tak z tym subem? Czy on ma wydawać takie tyrkanie?? Ma 80 watów powinien grzmieć a tu taka kicha!

0
  • #11 20 Wrz 2008 13:46
    RAFi X
    Poziom 28  

Widać z jakiej grubej płyty są wykonane Tony w porównaniu do grubości płyty której użyto w tym subwooferze :D to nie ma porównania..

0
  • #12 20 Wrz 2008 22:17
    djville
    Poziom 15  

Przy tak małej głośności to dziwne że słychać charczenie. Wg mnie może są uszkodzone cewki które ocierają sie o magnes. Sprawdź:
    Rozkręć subwoofer i delikatnie wciśni membrane do środka jeśli poczujesz opór albo uslyszysz owe charczenie lub ocieranie się cewki delikatnie cofni ręke. Jeśli to nie pomoże w wyjaśnieniu bedziemy myśleć dalej :)

0
  • #13 22 Wrz 2008 18:14
    Ardus81
    Poziom 11  

"Podpiąłem do innego źrodła i nadal to samo" - zródła znaczy sygnał nie z komputera czy próbowałeś podpiąć głośniki pod inny wzmacniacz.
    A może jest coś nie tak z wzmacniaczem. Spróbuj podłączyć głośniki do innego wzmacniacza, oczywiscie w jakiejs obudowie i przez filtr (choćby pasywny).

0
  • #14 24 Wrz 2008 20:06
    Vojt110
    Poziom 11  

Jak już napisałem wyżej wymieniony subwoofer jest konstrukcją aktywną więc nie bardzo wiem o co chodziło w pytaniu czy podpiąłem go pod inny wzmacniacz... :?

0
  • #15 25 Wrz 2008 08:39
    Ardus81
    Poziom 11  

Wiem jaki to subwoofer. Spytałem "czy próbowałeś podpiąć głośniki pod inny wzmacniacz", same głośniki bo może masz uszkodzony wzmacniacz.

0
  • #16 02 Paź 2008 00:37
    Vojt110
    Poziom 11  

Nie próbowałem podpiąć pod inny wzmacniacz ponieważ wyciągnięcie głośników jest niezwykle czasochłonne. Ale czy wzmacniacz, jeżeli byłby uszkodzony to czy grałby w ogóle?

Dodano po 5 [minuty]:

Zamieszczam zdjęcie wnętrza ww subwoofera.

Jak widać w środku znajduje się płyta zasłaniająca wzmacniacz. jest wykonana z cienkiej sklejki. Czy ona tam jest niezbędna. Czy możliwe że to przez nią sub wydaje takie dźwięki?

Pozdrawiam

TONSIL Subwoofer Aktiv 200A - świsty

PS: Nie dawno spotkałem się też z subwooferem Tonsil Aktiv 30. Niestety nie udało mi się go kupić ale czy wie ktoś coś na jego temat?

0
  • #17 06 Paź 2008 23:05
    Vojt110
    Poziom 11  

Czy nikt nie jest w stanie mi pomóc?

0
  • #18 13 Paź 2008 17:02
    Vojt110
    Poziom 11  

Widzę że brak tutaj ludzi którzy są w stanie mi pomóc. A tak wszyscy chwalą tą elektrodę...

0
  • #19 13 Paź 2008 17:14
    mariuszp19
    Poziom 32  

A może kabelki łączące wzmak z głośnikiem leżą na membranie głośnika? Miałem tak kiedyś, może i u Ciebie jest to samo?

Pozdrawiam

0
  • #20 13 Paź 2008 17:41
    parish

Kolego Vojt110, zapewne są tu osoby, które potrafią Ci pomóc. Nieraz te "świsty" trzeba usłyszeć własnym uchem żeby coś poradzić. Zostało powiedziane tu już praktycznie wszystko co powinieneś sprawdzić.

-Wyciągnąć i sprawdzić każdy głośnik z osobna
    -Sprawdzić szczelność i łączenia obudowy
    -Sprawdzić kable sygnałowe.

Któraś z tych porad musi być skuteczna. Jeżeli mówisz, że pod innym źródłem dzieje się to samo, to ustosunkuj się do powyższych porad aby wyeliminować po kolei to co jest sprawne a dojdziesz w końcu do wady jaką posiada subwoofer.

Pozdrawiam.

0
  • #21 03 Sty 2009 00:27
    Vojt110
    Poziom 11  

Subwoofer zareklamowałem u kontrahenta. A on w obliczu art 560. § 1. Kodeksu cywilnego, postanowił przyjąć go i zwrócić mi pieniądze.. :D

Temat uważam za zamknięty

0
  Szukaj w 5mln produktów